Virtuální souřadnice / Set position manually

Started by fricek, November 01, 2010, 18:30:39

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

fricek

Zdravim, znovu já :-)
(už to začíná vypadat, že jsem nějaký problémový uživatel, forum se začíná zaplňovat převážně mými příspěvky, ale zas si říkám, že alespoň naplním forum FAQ otázkami, které pak pomohou dalším lidem při řešení podobných problémů... :D )

Založil jsem nové vlákno, aby to tu bylo přehlednější...


Napadlo mě přidat do aplikace WhereYouGo možnost nastavit si manuálně souřadnice polohy (při vypnuté GPS).
Uplatnění by to mělo při testování Cartridgí. Kolikrát bych si doma chtěl vyzkoušet zahrát nějakou wherigo hru, protože některé jsou od mého bydliště na kilometry daleko. Pak tam dojedu a zjistím, že Cartridge nic moc  :?  .

Kdyby bylo možné, po vypnutí GPS, nastavovat si ručně souřadnice, mohl bych otestovat většinu wherigo cartridgí doma a pořádně je prozkoumat než se vydám na místo a hru zahraju v reálu.



Samozřejmě, někdo je proti kvůli smyslu wherigo -  být v přírodě a objevovat neznámá místa. S tím souhlasím, proto by zárověň v aplikaci muselo být nastaveno, že se vám v případě manuálního nastavení polohy nezobrazí po dohrání hry "unlock code".



Např. v menu by bylo pod tlačítkem START ještě tlačítko TEST.
Tlačítkem TEST by se spustila cartridge:
1) s možností kdykoliv během hry manuálně nastavit svou polohu,
2) po dohrání hry by se nikdy nezobrazil unlock code
3) aby se to nekomplikovalo, tak by např. nebylo možné postup v "testing módu" ukládat. (Uložení hry by zůstalo jen při normálním hraní (tlačítkem START)).



Jde jen o nápad...
Možná existuje do Androidu aplikace Virtual GPS nebo GPS Position emulátor nebo nevím jak by se mohla jmenovat, ale zatím jsem ji nenašel.... pokud už existuje, prosím, dejte mi vědět.


Díky
  •  

Menion

#1
Zdravím,
  jen zaplňuj ...

  nápad je to vskutku neotřelý. Tahle funkčnost v aplikaci ale dávno je. Tedy .. v aplikaci kterou používám já. Officiální verze to samozřejmě nemá. No nejsem si jistý kolik lidí by to využilo. Je sice pravda, že appka není 100% spolehlivá na všech cartridžích, ale zase na druhou stranu, spolu s Honzou (autorem OpenWIGu), snad úspěšně elimujeme (hlavně tedy on) množství nefunkčních her. Pokud by jsi byl vývojář cartridží a chtěl tu svou otestovat nanečisto, mohl bych ti poslat nějakou časově omezenou verzi s touhle odemčenou funkčností. Jinak bych spíše preferoval vytvořit seznam fungujících keší a řídit se tím. Není jich tolik aby se seznam nedal udělat ...

  no pokud by o tvoje řešení byl velký zájem tak bychom to nějak promysleli, ale jinak jak jsem psal ...

  o programu na posílání virtuální polohy nevím, lze ale takto testovat v SDK emulátoru, kam posílat souřadnice jdou. Je to tedy v podstatě to samé co jsi chtěl jen ne přímo v telefonu ale v emulátoru. Takže kdyžtak zkus to (pokud by se nedařilo emulátor rozchodit, můžu poradit)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

fricek

#2
A nepřemýšlel jste o vytvoření jednoduché aplikace, která by při vypnuté GPS dokázala nastavovat pro telefon "virtuálně" souřadnice polohy ?
Dalo by se to využít nejen ve WhereYouGo, ale i v mnoha jiných aplikacích, které potřebují mít zapnutou GPS.

Např. Pokud je člověk třeba doma (bez výhledu na nebe) a potřebuje si pustit appku, např. naplánovat a promyslet si trasu v navigaci - některé navigační programy budou neustále a neustále vyhledávat GPS polohu a nedovolí uživateli "jít dál" dokud se poloha nenačte...

S touhle aplikací by se daly dělat divy... :-)
To jen kdyby se Vám chtělo jako "bokovku" vedle Locus, WhereYouGo a SmartMaps rozjet ještě dalšé projekt - třeba "GPS Emulator"  :D

Ale vůbec netuším jak složité by tohle bylo... nevím jak GPS v androidu pracuje, ale jestli např. jen dělá to, že zapisuje někam v systému do nějakého souboru v určitých intervalech aktuální poloho GPS a aplikace využívající GPS dělají jen to, že tuhle polohu z tohoto souboru načítají, pak by stačilo udělat jen velmi jednoduchý program, který by tento soubor dokázal upravovat... ale říkám, nejsem programátor a ani netuším jestli by system Android něco podobného umožňoval... možná jen v rooted systémech...


----------------------------------------------------------
EDIT 3. 10. 2010 0:08 fricek (JH)
Po několikadenním googlování jsem nakonec našel aplikaci Location Spoofer (najdete na marketu) - dokáže nastavit "virtuální" polohu GPS

Kroky 4 a 5 nejsou nutné (po opětovném spuštětí aplikace, mi Spoofer chodí i bez nich)
1. povolte v telefonu: Nastavení / Aplikace / Vývoj / Simulované polohy
2. povolte v telefonu: Nastavení / Umístění: tady povolte zaměřování polohy přes GPS i přes Wifi/mobil. sít
4. povolte v telefonu: Nastavení / Umístění: tady povolte zaměřování polohy přes i Wifi/mobil. sít
5. v telefonu v nastavení / bezdratové site vypněte všechny bezdratové site (při zapnutých se mi z nejakeho duvodu načítala pravá, aktuální poloha, což nechceme)
6. spustte aplikaci Spoofer a nastavte si polohu (nevypínejte ale nechte bezet na pozadí), zaškrtnete že chcete simulovat i pro GPS a zvolte dobu trvání př. 100minut
7. zapnete whereyougo nebo jinou aplikaci kde chcete simulovat GPS polohu a hotovo
8. kdykoli přepnete na Spoofer a nastavíte jinou polohu

Přesto se ale stále přikláním ke přidání možnosti vlastní polohy přímo do aplikace WhereYouGo k testování cartridgí - viz. pžedchozí příspěvek.
  •  

Menion

#3
hmm ... ad edit, zajímavé řešení. Přiznám se, že jsem ani nečekal že něco takového bude existovat. Vývojáři jak vidím jsou schopni všeho :)

  já obecně s nastavováním polohy ve WhereYouGo prostě moc nesouhlasím. Člověk když už nějakou hru chce zkusit, měl by si pročíst logy, podívat se na hodnocení hry atd. Myslím že nějaká průměrná hra u stolu může být naopak mnohem lepší v terénu (díky samotnému prostředí) a naopak ...

  takže jak jsem už někde psal. Pokud jste vývojář, případně pokud dumáte nad tím jestli jet nebo nejet na 150km vzdálenou Wherigo, můžu vám udělat časově omezenou verzi kde bude fungovat nastavování polohy na mapě, jinak ale tuto funkčnost dělat nebudu.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •