Locus Free mi spadne po zapnutí GPS

Started by mhmail, December 17, 2011, 22:54:26

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mhmail

Dobrý den,
od jisté doby mi začal padat Locus Free. Protože jsem ho zatím používal pouze příležitostně, nemohu přesně určit okamžik, kdy došlo k tomuto problému.

Problém se projevuje tímto způsobem:
- Pokud je Locus Free spuštěn s vypnutou navigací, spustí se normálně, i mapy se načtou a lze s ním normálně pracovat.
- Pokud se však pokusím zapnout navigaci, nejprve to vypadá, že se satelity začnou načítat, ovšem po několika málo vteřinách (1 - 2) se objeví hláška "aplikace byla neočekávaně ukončena" a Locus Free je ukončen.
- Další pokusy o jeho spuštění skončí opět okamžitě s touto hláškou (předpokládám, že si Locus pamatuje, že GPS byla zapnutá a snaží se ji zapnout).
- Jakmile se dostanu do místa bez GPS signálu (např. uvnitř budovy), Locus se spustí bez problémů.

Tento problém se začal objevovat v okamžiku, kdy jsem začínal vážně uvažovat o zakoupení Pro verze, vzhledem k publikaci modulu pro spolupráci s programem GeoGet. Bohužel vinou této chyby nemůžu program prakticky používat. Předtím fungoval program dlouho bez větších problémů, několikrát jsem ho použil i pro navigaci v terénu.

Ostatní aplikace pracující s GPS mi fungují bez problémů (GeOrg, WhereYouGo, Google Navigation, GPS Status).

Můžete mi někdo, prosím, poradit, v čem by mohl být zakopán pes a proč mi program přestal fungovat?

Co jsem se pokusil udělat, ale nepomohlo to:
- Aktualizace aplikace na novější verzi. Nepomohla ani aktualizace na nejnovější verzi 1.15.1
- Odinstalování aplikace a její znovunainstalování.

Technické informace:
**************************
Aplikace:
-----------
Locus Free, v současnosti verze 1.15.1.
Nainstalované doplňkové aplikace:
- Geocaching4Locus
- GeoGet Database for Locus
Ze spolupracujících aplikací nainstalováno:
- WhereYouGo (funguje bez problémů)
- GPS Status & Toolbox
- GCC - GeoCache Calculator

Telefon:
-----------
SonyEricsson Xperia X8
OS: Android 1.6, verze jádra 2.6.29, sestavení 1.3.A.0.50

Soubor crash-xxxx.err:
---------------------------
V adresáři /Locus/logs se po každém pádu objeví nový soubor "crash-xxxxx.err" s podrobným popisem chyby. Analýzou tohoto adresáře dovozuji, že k těmto pádům došlo poprvé 3.12.2011 v 18:47. Obsah všech souborů od tohoto okamžiku je prakticky totožný, až na číslo verze (poprvé se objevilo s verzí č. 1.14.6) a velikost volné paměti. Nejnovější soubor přikládám k tomuto postu.

Předem děkuji za jakoukoliv radu.
Miloš
  •  

Menion

#1
Perfektní eport Miloši, díky. Vypadá to že tvůj A1.6 neobsahuje funkci kterou by obsahoval měl. Zkusím ti udělat nějakou testovací verzi na ozkoušení a nahraju ti ji sem ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Menion

#2
tak prosímtě, problém je způsoben pípnutím při nalezeném fixu nebo prostě jakýmkoliv zvukovým upozorněním. Udělal jsem dvě verze. V té první (a) je trošku upraven systém na jednu starší metodu. Tak tu zkus a měla by šlapat bez problému. Rád bych ale používal novější metodu, udělal jsem ji tedy trošku jinak a to je ve druhé verzi (b) takže pokud první bude šlapat, zkus prosímtě tu druhou. Zkus pustit GPS a získat fix, měla by locus pípnout jestli to máš v nastavení zapnuté (což předpokládám že ano, vzhledem k pádům)

díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

mhmail

#3
Ahoj.

V první řadě bych ti chtěl poděkovat za promptní reakci a taky za identifikaci problému. Bylo to přesně tím pípnutím.
Ještě před instalací opravných verzí jsem vyzkoušel v menu vypnout pípnutí při dosažení fixu a chyba se neprojevila. To by už samo o sobě bylo dostačující řešení.

Pak jsem si nainstaloval balíčky:
1.15.2.1a zafungoval a bez problémů pípnul.
1.15.2.1b bohužel místo pípnutí spadnul na chybu.

Takže jsem se v současné chvíli vrátil k verzi 1.15.2.1a. Pro jistotu přikládám i crash soubor, jestli se tam neobjevilo něco jiného.

Vůbec netuším, co to pro tebe znamená. Obávám se totiž, že probém je v tomto případě asi v příslušném firmware a že se to bude týkat všech, kdo mají tento typ telefonu a verzi OS. Ale to jenom spekuluju.
Chyba se dá obejít vypnutím pípnutí při dosažení fixace (ještěže ta možnost v menu je). Osobně pro mě asi není to pípnutí nějakou kritickou funkcí, ale určitě je lepší, když telefon pípne. Jak píšu výše, zatím si nechávám verzi 1.15.2.1a.

Pokud bys ještě chtěl něco vyzkoušet, jsem ti k dispozici.

Ještě jednou děkuji za rychlé řešení.
Miloš
  •  

Menion

#4
ahoj,
  problém je že tahle chyba se nebude projevovat jen při pípnutí ale obecně při jakémkoliv zvuku který locus zkusí zahrát. Naprosto to nechápu, ta chyba neukazuje error na nějakém přesném místě, a ten kus kódu, který byl ve verzi 'a' zakomentován, tak jsem dal ve verzi 'b' úplně mimo a stejně. Chjo ... budu asi zítra ráno vydávat další verzi, je tam nasekaných spousta chyb co potřebuje opravit a ješte jsem tam udělal trošku úpravy, tak to prosím zkus, jestli bude pípat jak má :). Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

mhmail

#5
Díky za info, určitě vyzkouším.
Jen mě teď napadá, že stejný problém by tedy mohl být i ve WhereYouGo apod. WhereYouGo používám, ale zvuky mám vypnuté. Radši je nebudu zapínat ;).
  •  

Menion

#6
nezkoušel jsi prosím poslední verzi? Najdi si an to chvilku a napiš mi zda stále padá, děkuju
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

mhmail

#7
Ahoj,
zkoušel a bohužel padá. Takže jsem zatím pípnutí vypnul.
  •  

Menion

#8
tak to je blbý, teď mi navíc přišel email od nějakého člověka s naprosto stejnou chybou ale na úplně jiném místě programu a kvůli úplně jiné funkci. To co zlobí tobě, jemu funguje ... takže od příští verze bohužel oficiálně zruším podporu pro Androida 1.6.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •