par otazek ze zakulisi :)

Started by psuk, September 03, 2011, 11:36:21

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

psuk

Ahoj, chtel bych se autora zeptat na par veci:
1. Jestli ho tato app dokaze uzivit (kolik procent z ceny app jde primo jemu, jaky je prijem z reklam u neplacene app)
2. Jestli mu vadi, ze se da placena app stahnout z ruznych warez for bezplatne a jestli proti tomu neco dela
3. Jestli Locus - addon Map Tweak je jeho prace, akorat pod jinym jmenem

Diky!
  •  

Menion

#1
Ahoj, zvídavé otázky koukám ...
1. ano dokáže, ale je to otázka průměrně 12h (občas více)  hodin denně, často víkendy. Kolik procent ... z ceny bez DPH, necelá polovina, příjem z reklamy nic moc. Hlavní účel reklamy je otrávení uživatele (reklamou)
2. vadí, dělám neustále, zatím bez zásadního úspěchu. Kontrol v Locusu jsou desítky, poslední dokonce na serveru, vypadá to nadějněji
3. ne, s tím nemám nic společného
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Patrac

#2
no já bych si dovolil reagovat asi takto:
1) vůbec mu práci nezávidím když viodím jak ho kolikrát otravuju já kvůli dodělkům do Locusu. ( ale zatím skoro vše vždy dodělal pokud jen trochu uznal že to mýá smysl pro víc lidí než pro mne)
2) přiznám se že sám si občas něco i třeba sosnu  především kvůli otestování, ale konkrétně tuto apku mám placenou mám pro ni placené i nádstavby a rád bych klidně na vývoj aplikace i přispěl jinak právě kvůli výše uvedenému.
3) bez komentáře :)
With locus forever
  •  

Docent

#3
Nedávno jsem se zdvořile zeptal na 4allmobile, jestli jim není blbý krást program za stovku... Odpovědi jsem si raději zatím ani nečetl :-D.
  •  

Menion

#4
no jo je to takové docela zajímavé.

  Díky tomu že je možné aplikace distribuovat právě přes market (ofiko nebo alternativní), je zde až neuvěřitelný potenciál pro prodej. Což má jednu zásadní výhodu pro všechny - je možné srazit cenu za aplikaci na cenu jinak naprosto nereálnou. Před pár lety myslím že nikoho ani nepadlo že by se dalo koupit relativně kvalitní program za cenu pod stovku. Dneska na marketu se na programy nad stovku člověk dívá už trošku s despektem a alespoň já, často dost váhám jestli koupit nebo ne a nakonec to raději dělám jako pátrač, tzn. apku vyzkouším z warezu a pak případně koupím.

  Pointa je ale taková, že i přes směšné ceny (a to nemluvím o locusu ale o různých applikacích pod padíka - hlavně teda hry které se hradou nejvíce), je warez tak strašně rozšířený. Osobně si ale myslím, že k tomu prostě každý musí dojít sám. Já jsem byl to samé, na střední nebo vysoké. Teď už je to snad lepší :) a myslím že u váš to bylo pdoobné ne?

  Každopádně zvláště na androidu, to chce neuvěřitelně dřiny a hlavně času, aby člověk vytvořil něco na čem se dá vydělávat. To jen lehce varuju. Lidi jsou zmlsaní aplikacemi zdarma a prostě neradi kupují (narozdíl od iPhone, kde je situace mnohem příznivější - pro vývojáře). Netuším kolik z toho je u mě nějaké nadání a kolik dřina, ale vzhledem k tomu že nemám srovnání, přesunul bych většinu na tu dřinu :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

czechdude

#5
Tato bych se chtel zeptat, jak sefujes prodej na marketu ? Je treba pry kvuli tomu mit nemecky ucet a tim padem asi i ico  v nemecku a platit nemecky dane ne? Jinak jsem si pocital kolik procent ceny aplikace vlastne po vsech danich a poplatcich dostane vyvojar a je to asi 30-40%, coz je docela smutny:-(

Jo a ps:nejde mi shocart ani ze vcerejsi aktualizace, ale to sem nepatří...
  •  

Menion

#6
účet německý mám, ale jinak vše dělám přes čechy, tedy i daně v čechách. Jo a výsledek sedí, spíše lehce pod 40% než 30% ale i tak ... je docela zajímavé kolik institucí se na tom přiživí než to dojde k tobě ...

ad shocart .. našel jsem jednu chybu takže nefunguje na A3.x+ .. bude opraveno. Na telefonech s A2.x a A1.6 by měl šlapat v pohodě ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •