Problém s kartou, jak přečíst trasy z sqll

Started by neneezatch, August 31, 2011, 13:34:43

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

neneezatch

Zdravím,
mám na tebe prosbu. Dnes ráno mě mobil vzbudil s tím, že jsem neoprávněně vytáhl kartu. Následně pak nešla znovu načíst, v počítači se chovala divně, ale podařilo se mi z ní něco dostat. Jde mi teď hlavně o soubor s nahranýma trasama (tracks), kde jsem měl uložené výlety z dovolené v Rakousku a pár dalších. Karta po opravě už funguje normálně, ale soubor dbtracks.sqll Locus nedokáže přečíst (vytvoří nový - prázdný). Soubor bude pravděpodobně poškozený, ale snad v něm něco zůstalo...Problém je v tom, že já nedokážu sqll soubor v ničem otevřít. nedokázal bys mi prosím poradit, v čem to lze přečíst, nebo případně nemohl bys mi trasy vytáhnout z přiloženého souboru? Stahuju si všechny svoje trasy do Google Earth, aby viděl co jsem projel... :-)Kdyby to šlo skákal bych radostí, pokud by to měl být větší problém, nech to plavat.

A pak mám ještě jednu prosbu: Bylo o tom už psáno v anglické sekci, jenže téma už je zavřené, tak to napíšu sem. Jde o automatické centrování, v posledních aktualizacích se změnilo na chování podobné Google maps, tzn, pokud pohnu s mapou, centrování se zruší a už se nevrátí. Bylo by možné dát do možností i staré chování, tzn. pokud pohnu s mapou, znovu se vycentruje na mou polohu po 5s? Používám Locus na kole za jízdy, kdy je každé kliknutí problematické (i nebezpečné). Prostě čím míň doteků, tím líp.Předchozí chování pro mě bylo ideální: zapnu jsem display, viděl jsem, kde jsem, táhnutím jsem zjistil další průběh trasy, vypnul jsem display. Když jsem ho znovu zapnul  viděl jsem opět mou polohu. Jenže teď mapa zůstane kdesi daleko....

Díky moc.
David Outrata

PS: Locus je opravdu prvotřídní aplikace, díky za vývoj :-)
  •  

Menion

#1
no tak to asi bohužel. SQLite editor ve firefoxu (můžu doporučit) hlásí NS_ERROR_FILE_CORRUPTED, a přes veškeré googlení se mi nedaří najít nějaký způsob jak tohle opravit. Asi budu muset udělat nějaký auto-backup system.

ohledně centrace. Já jsem nad tím dumal a nakonec jsem usoudil že starou metodu asi nikdo chtít nebude, tak jsem celý kód z Locusu vymazal :). Kouknu na to do historie a něco s tím zkusím udělat
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

neneezatch

#2
Děkuju za snahu, nějak to přežiju :-)...jinak zálohovací systém je skvělý nápad.

Díky taky za to centrování, jak říkám, byla to pro mě velmi užitečná funkce.
  •  

Menion

#3
centrování je v aktuální market verzi. zapni si ho v nastavení. Asi to vlastně ještě není přeloženo do češtiny takže anglicky je to "Hold center method"
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

neneezatch

#4
odkoušeno, funguje. Díky
  •