[CZ] - Načítání TAR map

Started by johndirt, March 26, 2011, 18:35:30

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

NoJo

#15
Bohužel se v kalibracích nevyznám, tedy neumím říct s jakou mírou jistoty je v pořádku, jen v TrekBuddy funguje spolehlivě. Ta vrstva, na které je to dobře vidět má v tar něco přes 1 GB. Je nějaké místo, kam to mohu nahrát?
  •  

Menion

#16
jo to nevím ... nějaké ty ulož.to a spol nepodporují 1GB soubory? jestli ne tak ti nějak zpřístupním FTPko ... ještě mě napadá, dropbox nepoužíváš? to by pak šlo v pohodě ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Menion

#17
perfekt, díky za mapu ... chyb jsem nakonec objevil více. V tomhle případě to bylo kvůli tomu, že mapa je hodně veliká a já bral do kalibrace špatný UTM pás ... už šlape

tady je k testu tak zkus co můžeš a dej vědět. Cokoliv nebude fungovat, pošli, opravím

[attachment=0:fqb32yy5]1.15.5.2.apk[/attachment:fqb32yy5]
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

NoJo

#18
Tak jsem zkoušel cestou vlakem domů na níže přiložené mapě. V severojižní souřadnici jsem se držel víceméně na trati (i když oproti TrekBuddy mnohem méně přesně), nicméně v západovýchodní souřadnici se ukazatel polohy pohyboval systematicky 100 nebo možná více metrů západně od trati, po které jsme jeli. Při chůzi směrem na západ byl ukazatel systematicky 100 metrů napřed a možná i malinko jižněji.
Tedy zdá se mi to možná o malinko lepší, ale jako v Trekbuddy na téže mapě, nebo i v Locusu na jiných mapách to stále ještě není... Nevím, jestli problém nemůže být v tom, že mám na mobilu vedle zaslané betaverze ještě Locus Pro. Jestli třeba nesdílejí nějaké knihovny?
  •  

Menion

#19
ah, ty jsi psal i tady, odpovídal jsem na mail. Takže prosím zkus přeinicializovat mapy dle mail. Jinak problém dvou verzí není .. je to jedno. Jen počítej že mapy v původní Pro verzi fungovat správně nebudou i když v téhle Free test ano
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

NoJo

#20
Dobrý večer,

přeinicializoval jsem a šlape to krásně. Díky.
Jediné, čeho jsem si teď ještě všiml, že mi v atlasu chybí jedna vrstva, i když na kartě je nahraná. Pokud to dobře chápu je to ta druhá nejpodrobnější. Ale to už je jen drobná vada na kráse. Zkusím ještě po víkendu celý atlas nahrát na ftp.
Díky, s pozdravem

J. Nožička
  •  

seff

#21
Super! Dnes jsem vyzkoušel všechny TAR mapy:
//http://androidforum.cz/trekbuddy-turisticka-navigace-pro-android-mapy-cr-t1692.html
A1 až C4 a fungují skvěle. Takže končím s TrekBuddy a koupil jsem si Locus Pro (EUR 4.79). TAR mapy je pro mne killer funkce.

Díky.
H.
  •  

johndirt

#22
Ahoj. Tak tarovane mapy jsem se pokoušel načítat již v prosinci po provedené změně Locusu. Jelikož jsem je načítal pomocí tlačítka
  • z jiného adresáře, tak se tarované mapy nezobrazily v seznamu map Locusu a nezinicializovaly. Když jsem je nyní po čase nahrál do adresáře Locus/maps, pak se to rozběhlo správně. Velké díky za zprovoznění tohoto mapového formátu.
...
Systém tarovaných map má i svou třešničku na dortu. Jedná se o tarované atlasy, které mohou mít strukturu vrstev a hladin. Zobrazení těchto tarovaných atlasů nevím kolik umí aplikací. Nativní formát je to pro TrekBuddy, od kterého utíká autor výše položeného příspěvku "seff". Níže uvádím k posouzení odkaz na takový malý tarovaný atlas (vygenerovaný MOBACem). Třeba by to časem uměl prohlížet i Locus.

http://www.ulozto.cz/12661444/00-cf-taborsko-zip
Všem přeji pohodu a pevné zdraví.
  •  

Menion

#23
Diky  díky,
 jsem rád že se to nakonec povedlo zprovoznit a jsem taky rád, že se konečně daří zrušit problém co jsem někde četl ... "locus je mapová aplikace tak proč správně nezobrazuje mapy"

  jinak myslíte že by byl velkým přínosem, podpora pro TrekBuddy atlasy? TB jsem nikdy nepoužíval a tak ani nevím kolik se takových map venku povaluje ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

johndirt

#24
Ahoj. Osobně na zobrazování tarovaných atlasů netlačím. TB atlasy mají své "trekbuddy specifikum", tj. umějí vrstvy a hladiny, což lze interpretovat tak, že v atlasu je několik map (topo; foto ...) s potřebnými měřítky. (Na tuto dvojakost mapového souboru Locus myslím nyní ani nemá přepínací prvky). Nyní si (náhražkově) v MOBACu s příslušným dovybavením připravuji osobní sqlite mapy pro Locus tak, že určitá měřítka v mám "topo" a podrobná "foto". Mým specifikem je "offline provoz" v terénu (internetové připojení mi stačí, když si jej platím doma a v práci).
...
V předchozím postu jsi možná parafrázoval moji někdejší "dobráckou" výzvu: "Základní avizovanou vlastností Locusu (11/2010) byla prohlížečka map......"  :)
....
Otázka "zda by bylo velkým přínosem, podpora pro TrekBuddy atlasy" je možná otázkou anketní (třeba ke zveřejnění na kyprých webových stránkách Locusu). Dovolím si ještě malý postřeh: když jsem dříve míval čas pročítat TB forum, tak jsem si všiml, že tato aplikace má velkou oblibu u našich sousedů v Polsku a zmiňované TB atlasy jsou tam prodávány v určité míře i komerčně. Tam mapových podkladů v tomto formátu dle mého soudu koluje hodně.
....
Ještě vkládám ukázku polské oficiální nabídky prodeje digitálních (offline) map pro konkrétní mobilní aplikaci. Jestli se jedná pouze o mapu či o atlas nevím.

http://compass.krakow.pl/mapy-gps-trek-buddy/
Navazuji na odkaz: takhle by to mohlo fungovat možná i mezi Locusem a třeba Shocartem s oblíbenými cyklomapami :)

Ještě jednou zdravím.  JD
  •  

NoJo

#25
Já osobně TrekBuddy TAR atlas upravuji do formátu čitelného v Locusu tak, že všechny TAR soubory s mapami nakopíruji do jednoho adresáře. A tím získám v Locusu atlas s několika zoomovatelnými vrstvami. Kdyby Locus uměl vzít z TrekBuddy kompletní adresářovou strukturu TrekBuddy TAR atlasu, nemusel bych ho mít na SD kartě víckrát (jednou pro TB v originální struktuře, potruhé pro Locus). Tj. pro mě by to byla výhoda.
Ještě poznámka: Já mám v atlasu vždy od jedné vrstvy právě jeden tar soubor. Jsou lidé (např. můj kolega), kteří mají v jedné vrstvě TB atlasu více tar souborů - jak už proto, že jim vrstva nepokrývá celé území, které chtějí mít na mapě - mají třeba vyřezané jen části, tak proto aby se s velikostí souborů vešli do 2GB limitu. Jestli jim tohle může fungovat i v Locusu, tak to nevím.
  •  

johndirt

#26
Tak jsem vyzkoušel vysypat  všechny "brambory" do jednoho adresáře v Locus/maps. V zásadě to nějak funguje. Chvála nechť je vyjádřena. Po malém testování mám tyto postřehy:

1) pokud, jak NoJo píše, má jedno měřítko více souborů *.tar, pak pouze ten první  je v příslušném měřítku. Např. "T-16-001.tar" tvoří měřítko 16, ale následující vedle ležící soubor patřící témuž měřítku s názvem "T-16-002.tar" se tváří již jako měřítko 17, atd.

2) pokud jsou např. v adresáři 3 mapové soubory z téhož měřítka a tvoří 3 sousedící mapové listy a jmenují se "11.tar", "12. tar" a "13.tar" pak se v Locusu zobrazují jako 3 mapová měřítka (číselně kupodivu) 13, 14 a 15.

Shrnutí: Po vysypání "brambor" nastává docela zmatek. Dá se říci, že doplňkové definiční soubory TB atlasů mají cosi do sebe.
  •  

otan

#27
Já bych tedy podporu atlasů z TB uvítal, ale aby to mělo smysl, tak by to asi muselo fungovat stejně jako na TB – tedy možnost mít v jedné vrstvě/měřítku více map a vrstvy přepínat zoomováním (problém ale je asi v tom, že se používají dva různé přístupy při přípravě atlasů a každý má své zastánce).
Jinak díky za skvělou aplikaci. Vyrostl jsem na TB, ale už se k němu vracím stále méně hlavně proto, že co mi tam chybělo má Locus. Ale právě kvůli atlasu (na jehož výrobě jsem strávil docela dost času a který je dost velký).
  •  

Menion

#28
Quote from: "johndirt"Ahoj. Osobně na zobrazování tarovaných atlasů netlačím. TB atlasy mají své "trekbuddy specifikum", tj. umějí vrstvy a hladiny, což lze interpretovat tak, že v atlasu je několik map (topo; foto ...) s potřebnými měřítky. (Na tuto dvojakost mapového souboru Locus myslím nyní ani nemá přepínací prvky). Nyní si (náhražkově) v MOBACu s příslušným dovybavením připravuji osobní sqlite mapy pro Locus tak, že určitá měřítka v mám "topo" a podrobná "foto". Mým specifikem je "offline provoz" v terénu (internetové připojení mi stačí, když si jej platím doma a v práci).
...
V předchozím postu jsi možná parafrázoval moji někdejší "dobráckou" výzvu: "Základní avizovanou vlastností Locusu (11/2010) byla prohlížečka map......"  :)
....
Otázka "zda by bylo velkým přínosem, podpora pro TrekBuddy atlasy" je možná otázkou anketní (třeba ke zveřejnění na kyprých webových stránkách Locusu). Dovolím si ještě malý postřeh: když jsem dříve míval čas pročítat TB forum, tak jsem si všiml, že tato aplikace má velkou oblibu u našich sousedů v Polsku a zmiňované TB atlasy jsou tam prodávány v určité míře i komerčně. Tam mapových podkladů v tomto formátu dle mého soudu koluje hodně.
....
Ještě vkládám ukázku polské oficiální nabídky prodeje digitálních (offline) map pro konkrétní mobilní aplikaci. Jestli se jedná pouze o mapu či o atlas nevím.

http://compass.krakow.pl/mapy-gps-trek-buddy/
Navazuji na odkaz: takhle by to mohlo fungovat možná i mezi Locusem a třeba Shocartem s oblíbenými cyklomapami :)

Ještě jednou zdravím.  JD

jojo, parafrázoval :)

prosímvás, jak už jsem psal i do jiného topicu, pokud někdo trošinku ovládá angličtinu, dejte nápad na trekBuddy atlasy (případně jakékoliv jiné nápady samozřejmě) sem http://getsatisfaction.com/locus, uvidíme kolik lidí o to bude stát a kdyžtak s tím něco udělám ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

NoJo

#29
Ahoj, jen pro informaci, Trekbuddy atlasy lze podpořit na http://getsatisfaction.com/locus/topics ... dy_atlases
  •