Dotaz k vyhledávání nejbližší adresy

Started by lester007, October 22, 2011, 21:12:07

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lester007

Řeším takový problém. Pro odborníky je na to možná jednoduchá odpověď. Ale já prostě nevím.
U stanovišť naučné stezky jsem  vygeneroval pro přenos souřadnic qr-kód.  Po jeho dekódování qr-čtečkou se snažím přesměrovat na aplikaci Locus, aby se stanoviště zobrazilo v mapě a návštěvník se mohl přes tento program "odnavigovat" ke stanovišti.
V Locusu se mi však vyhledá adresa nejbližšího domu. A to se mi vůbec nehodí.

Je možné nějak zařídit, aby se mi v mapě zobrazil pouze ten bod, jehož souřadnice jsem dal do QR-kódu?

Děkuji za všechny odpovědi.
  •  

Menion

#1
zdravím,
  akorát jsem tohle nedávno řešil ... problém je v zadání url. Nejlepší se myslím osvědčilo zadat url do QR kódu jako

http://maps.google.com/maps?q=Locus@50.23643,14.71237

což by mělo při otevření v Locusu zobrazit přesně zadanou pozici. Text locus je volitelný takže si tam dej to jak chceš aby se bod jmenoval. Vyzkoušej, mělo by to šlapat
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lester007

#2
Super - dík za jednoduché řešení. Funguje OK. Mezitím jsem zjistil, že záleží i na  typu čtečky, ze které se Geo informace čte. Barcode Scanner otevře Locus na správném místě a QuickMark se zobrazením nejbližší adresy. Tvoje řešení navíc umí přenést i název bodu, v což jsem ani nedoufal.
Takže ještě jednou mooooc děkuji.
  •  

Menion

#3
není zač. Pak dej vědět jestli bude naučná stezka hotová ... zmíním se o ní na blogu a snad taky zajedu na výlet a zkuknout jak to funguje :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

dlazdic

#4
Uvedené řešení jsem zkoušel a opravdu funguje, ale mě by zajímalo, jestli lze do jednoho URL uložit více waypointů najednou. Chtěl bych do jednoho QR kódu nacpat 3 waypointy, ale tohle zřejmě nejde?
Díky
  •  

Menion

#5
jo tak to nevím jestli je to nějak oficiálně podporované ... ale nacpat za sebe 3 x "q= ..." ve stylu http://maps.google.com/maps?q=Locus@50, ... us@50,14.5 evidentně nefunguje
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •