Test navigace - Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Started by kitt, February 07, 2023, 17:02:19

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kitt

Zdravím,

jsem dlouholetý spokojený uživatel Locusu, využíval jsem hlavně funkci importu gpx a následné zrcadlení mapky s navigačními pokyny v terénu, a to z mobilu do hodinek Samsung Galaxy Watch 46mm (tehdejší Tizen OS), kde vše fungovalo bezvadně. Vždy jsem v hodinkách spustil cvičení - turistiku - následně spustil Locus a ten navigoval. V momentě, kdy jsem se chtěl podívat na aktuální statistiky cvičení nebo jinou aplikaci v hodinkách, po chvíli nepoužívání se na obrazovku hodinek sama vrátila mapka s navigací.

Nyní jsem si pořídil hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro a Locus v nich otestoval v domnění, že pod Wear OS Locus poběží stejně, jako píšu výše. Zapnul jsem v hodinkách turistiku, v mobilu navigaci, následně v hodinkách Locus Map Watch. Hned při prvním zastavení se na trase hodinky zavibrovaly a automaticky zastavily měření cvičení. To mělo za následek, že se obrazovka přepla na obrazovku probíhajícího cvičení. Na mapku s navigací se už Locus v hodinkách bohužel zpět nepřepnul. Stejný problém nastal pokaždé, kdy mě hodinky upozornily na ušlý 1km a také tehdy, kdy mi na ně přišla jakákoliv jiná notifikace.

Laicky řečeno, Locus nyní v hodinkách nedrží nejvyšší prioritu a nechává se jednotlivými notifikacemi shazovat bez návratu. Já musím Locus v hodinkách pokaždé ručně spustit, aby se znovu zobrazil přes obrazovku s probíhajícím cvičením.

Jako jediné řešení momentálně tedy vidím, že bych vypnul automatické zastavení cvičení, upozornění na každý 1km a hodinky nastavil do módu Nerušit. To mi ale nepřijde bohužel moc praktické.

Nenapadá vás prosím, kde může být chyba, nebo nějaké jiné řešení? Jestli je v tomto OS vůbec reálné. Děkuji!
  •  

Menion

Zdravím,

zajímavý způsob používání, přiznám se, že takto apku nepoužívám, nicméně hledám nějaké informace o tom, jak udržet aplikaci naživu i když se před ní dostane nějaká další aplikace a nic se mi nedaří najít. Nemáte zkušenost s nějakými jinými aplikacemi, jestli je vůbec nějaká, třeba oficiální Google Mapy, schopná udržet se naživu?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •