Obousměrná synchronizace - potenciální ztráta dat?

Started by roze, February 03, 2023, 21:50:29

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Až dosud jsem léta používal LM3. V databázi eviduji obecné body (nikoliv kešky).  Databázi plním adhoc vlastními GPX, které mají různý původ. Někdy mají minimum informací, někdy jsou obsáhlejší. Někdy mají i strukturu GPX/XML validního pro kešky, kešky to ale nejsou.
Když si namátkou vyberu nějaký synchronizovaný bod na telefonu a tentýž v plánovači a podívám se na jejich detail, tak na telefonu mám řadu údajú navíc. Budí to u mě podezřním, že nejde o synchronizaci 1:1. Nebo se pletu?
A bod je plně synchronizován a pouze plánovač detail bodu nezobrazuje?
Pokud není synchronizace stoprocentně 1:1, tak synchronizace provedená  z plánovače do druhého telefonu povede ke ztrátě dat na tom druhém telefonu.
Nevím, jestli jsem něco nepřehlédl - nastavení synchronizace je možné jen na telefonu?
  •  

Menion

Synchronizace je opravdu 1:1 a na webu nejsou některá data zobrazená. Můžeš si to potvrdit tak, že na webu u bodu například jen změníš jméno. Synchronizace neumí dělat jen částečné rozdíly, tedy vždy se pošle celý bod sem a tam (to samé trasa).

Máme nicméně vlastní formát pro ukládání dat a i když web se všemi daty nepracuje, všechna jsou ukládána a zase posílána zpět.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •