Jak zjistím na trase, kolik už jsme ušel a kolik zbývá do cíle?

Started by wlashack, November 07, 2021, 07:26:42

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím,
kdysi jsem s oblibou využíval možnost kliknout na zobrazenou trasu v mapě abych zjistil, jaká je vzdálenost místa, kam jsem kliknul, od startu trasy a kolik je odtud do cíle.
Teď mi to nic takového nezobrazuje. Resp. po kliknutí na trasu zespod obrazovky vyjede panel s různými informacemi o trase, ale zrovna tohle (podle mě důležité) info jsem tam našel jen hodně nekonkrétně formou výškového profilu s modrými linkami, které mi ,,tak nějak přibližně" ukazují i zmíněné vzdálenosti. Ale konkrétní čísla (podle mého celkem důležitá) nikde nevidím.

Poradíte? Díky.
  •  

Žajdlík Josef

Taky mi to hodně chybí. Zatím jsem s Menionovou pomocí přišel jen na tento postup. V detailu trasy kliknout dole na ikonu Bod. Panel se změní a jsou tam vidět vzdálenosti od/do  cíle. Je to ale zdlouhavé a při jízdě na kole i docela nebezpečné. Starý infopanel byl lepší, byl jednotlivý a mimo vzdálenosti ukazoval myslím i množství nastoupaných metrů od/do cíle.
  •  
    The following users thanked this post: wlashack

wlashack

Aha, já neobjevil ani tohle, díky. Čili to info tam je, jen není hned na ráně jako dřív.

Ještě jeden dotaz, když to tak zkoumám — co znamená ten červeně orámovaný údaj? Nejdřív jsem myslel, že vzdálenost do cíle, ale ta je uvedena níž a je jiná, stejně jako vzdálenost od startu. Čili to musí být ještě něco jiného:


Díky.
  •  

Menion

@Žajdlík Josef, no tak na kole je nebezpečné jakékoliv klikání. Nicméně očekává se tak trošku, že uživatel co si naklikal trasu podél které putuje, zvlášť pak na kole, má zapnutou navigaci, kde vzdálenost do cíle je primární údaj viditelný nahoře. Takto to nepoužíváš?

@wlashack
ten údaj je vždy reálná vzdálenost k bodu. V případě obyč bodů jen tak na mapě je to v podstatě jen vzdušná čára k bodu od tvého místa. V případě trasy je to ale nyní mnohem zajímavější a je to reálná vzdálenost pod dané trase. Tedy součet vzdálenost od tvé aktuální polohy na nejblížší místo na trase a pak podél trasy. Ideální tedy na zjišťování jak je nějaké místo na trase během výletu daleko.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  
    The following users thanked this post: wlashack

freischneider

Quote from: Menion on November 14, 2021, 08:45:47
@wlashack
ten údaj je vždy reálná vzdálenost k bodu. V případě obyč bodů jen tak na mapě je to v podstatě jen vzdušná čára k bodu od tvého místa. V případě trasy je to ale nyní mnohem zajímavější a je to reálná vzdálenost pod dané trase. Tedy součet vzdálenost od tvé aktuální polohy na nejblížší místo na trase a pak podél trasy. Ideální tedy na zjišťování jak je nějaké místo na trase během výletu daleko.
This innovation is very good....but....
The same icon has different information.
Once distance to the destination (as the crow flies, direct).
Once distance to destination (on route)
This can be very confusing for some users.

I suggest for "Distance to destination (on route) to use a different icon. For example an arrow with serpentine lines.
Poco F5, Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Android 13
Locus Map 4 Gold (always latest version)
LM4 User-ID: 11cec7cb5  (Devices-ID poco F5)
  •  

Menion

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Žajdlík Josef

@Menion
Navigaci na kole opravdu takřka nepoužívám. Mnohem více se mi osvědčilo jezdit jen podle předem připravené trasy zobrazené výraznou barvou. Navigace se mi neosvědčila, většinou se pokyn stejně zobrazil ve chvíli, kdy jsem se na mobil nedíval a mám pocit, že Locus měl i větší spotřebu. Nehledě na zastávky na kávu apod. Ty se navigaci vůbec nelíbily. Jezdění u cykloturistiky podle linky je takové svobodnější. Když se blížím do místa s křižovatkou, prostě jen mávnu nad světelným senzorem a mobil se rozsvítí. Druhým mávnutím zhasne. Mohu si ho tudíž nechat ve městě trvale svítit a přitom se courat jen tak přibližně okolo naplánované trasy. Asi to není zcela běžné, ale mě se to za ta dlouhá leta na kole osvědčilo, je to takové podobné jezdění jako dříve podle papírové mapy. Naopak hodně používám upozornění na body. Předem si do složky vykopíruji body se zajímavostmi na trase a na ty se nechám předem upozornit, to je skvělá funkce.
No ale když se vrátím k tématu. Myslím, že se tento problém dá nyní dostatečně vykompenzovat zobrazením značek s kilometry na trase. Jen mi trochu chybí ta možnost zobrazit si, kolik toho ještě mám do kopců, ale bez toho se dá žít.
  •  
    The following users thanked this post: Pusta

freischneider

Hello Josef,
for me the navigation works perfectly. But it must be a route generated in the route planner. Only navigate by a track is very bad. For this function there is a suggestion in the helpdesk.
The navigation consumes a little more battery as only recording. But that is not a problem with my Remi Note 10 Pro. For me, the battery lasts 11 hours (recording, navigation, screen work, LTE, BT, Tasker...).
I have it set so that the screen automatically turns on when a navigation announcement and goes off again after 5s. If I need it additionally, I do that with a BT remote control.
At Cafe Stop, where I deviate from the route, I turn off the navigation briefly. As soon as I'm back on the route I turn it back on. Here, a pause function would be very helpful. Pause navigation briefly.
But if you only drive on sight and when clicking on the route want this information. You could show in the dashboard the information distance to destination and distance from start. This then shows the information for the current location. Another function could be to change the displayed location when clicking on the route. Then the values are no longer displayed for the current position but for the point where you clicked. The whole for x seconds. After that the value for the current position is displayed again. If this would be a solution for you, you just have to convince Menion to implement it.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Poco F5, Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Android 13
Locus Map 4 Gold (always latest version)
LM4 User-ID: 11cec7cb5  (Devices-ID poco F5)
  •  

Žajdlík Josef

I don't think navigation by track is bad. I personally use her in winter hiking. I have a phone in my pocket and turn instructions to hear in headphones.
Navigation from the route scheduler is fine too. But I have a bicycle ride like such a wandering for attractions. When I take me something along the way, I turn me there and I'll be back on the route until I fucks it. Often, I also keep a group of cyclists and each of them has their needs or interests. If I had all attractions to include in the route, it would kill me a lot of time spent at the mobile. And that's tired of me. LOCUS routing profiles do not suit me and use their own. So I still use http://brouter.de/brouter-Web with a profile from the pilgrim. So it is better for me to ride by line. In addition, for navigation, it bothers the turn off. When I'm going through the city, I better have the screen onto the screen. Mostly I use Zoom in town and Zoom.
Lately, I often ride only according to a very simple line without a map at Garmin 130, which I use Due to the Garmin Varia radar.
This will not miss the distance to your destination. Although I would like it to work as before, but it's not very important. I'm just responding to a colleague Wlashack.
But thank you for your advice

CZ:
Nemyslím si, že je navigace podle stopy špatná. Osobně ji často používám při zimní turistice. Telefon mám v kapse a pokyny k odbočení slyším ve sluchátkách.
Navigace z plánovače tras je taky v pořádku. Já ale jízdu na kole mám spíš jako takové toulání po zajímavostech. Když mě něco po cestě zaujme, tak tam odbočím a na trasu se vrátím až se mi to hodí. Často taky vedu skupinu cyklistů a každý z nich má své potřeby či zájmy. Kdybych měl všechny zajímavosti zahrnout do trasy, zabralo by mi to mnoho času stráveného u mobilu. A to mě nebaví. Routovací profily na webu Locus mi nevyhovují a vlastní tam použít nejdou. Takže stále používám http://brouter.de/brouter-web s profilem od Poutníka. Je pro mě tedy lepší jezdit jen podle linky. U navigace mi navíc vadí to zhasínání. Když jedu městem, raději mám obrazovku stále rozsvícenou. Většinou používám ve městě i zámek zoomu.
V poslední době taky často jezdím jen podle velmi jednoduché linky bez mapy u Garmin 130, který používám kvůli radaru Garmin Varia.
To zobrazení vzdálenosti do cíle mi až tak moc nechybí. Byl bych sice rád, kdyby to fungovalo jako dříve, ale není to moc důležité. Reagoval jsem jen na dotaz kolegy Wlashacka.

Michal.k

Ahoj, musím říct, že tato funkcionalita mi taky hodně chybí a je to důvod, proč raději stále používám starý Locus. Dá se to sice nahradit značkami s km na trase, ale pak je zase mapa méně přehledná. Pokud by to bylo jako volitelné nastavení (co se má zobrazit při kliknutí do trasy) byl bych šťastný :).
  •  
    The following users thanked this post: Pusta

Menion

Zdravím, hmm a jak by jste si to představovali?

- kliknutí na trasu vyvolá detail trasy a zde tedy mít rovnou i panel s těmi vzdálenosti vpřed/vzad za cenu odsunu grafů o něco níže?
- nebo kliknutí na trasu bude konfigurovatelné, tedy byla by možnost rozhodnout zda jako první zobrazit detail trasy a nebo detail trasového bodu
- nebo jiný nápad?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Žajdlík Josef