Audiotrenér změnil hlas

Started by wlashack, April 12, 2022, 10:14:25

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím,
používám audiotrenéra, který donedávna mluvil hlasem Elišky (kterou mám rád).

Po zakoupení nového telefonu a obnovení dat i nastavení Locusu ze zálohy mi audiotrenér mluví anglicky a nedaří se mi najít, kde to změnit. Našel jsem volbu hlasu jen v nastavení Navigace, a tam mám Elišku. V audiotrenérovi anii jinde jsem už volbu hlasu neobjevil. Poradíte prosím?

Díky!
  •  

Menion

Zdravíčko,
audio trenér mluvil Eliškou? To není možné  :)

"Eliška" je hlas dělaný pro TomTom navigace a obsahuje jen omezené množství povelů. Aplikace určitě pro audio trenéra vybírá "Převod textu na řeč", tedy Text-to-speech systém zabudovaný v Androidu.

Výběr hlasu/jazyka se pak provádí v nastavení Locusu > Jazky a jednotky > Převod textu na řeč. A nebo pak detailní nastavení jednotlivých zdrojů se dělá v systémovém nastavení telefonu. Bývá to někde trošku zanořené.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  
    The following users thanked this post: wlashack

wlashack

Ach!  :) Máš úplnou pravdu, nebyla to Eliška, zmátlo mě, že dřív moje audiotrenérka mluvila česky a teď anglicky, a ještě nějak kostrbatě. Našel jsem ta nastavení jak mi radíš a už to je v pořádku, moc díky!

Btw proč se i tahle nastavení neukládají a nepřevedou na nový telefon spolu s ostatními nastaveními?
  •  

Menion

Tak perfekt.

A nastavení se určitě s "obnovou nastavení" přenáší ale dost věcí je závislých na tom co je v telefonu. Takže pokud už máš nšjakou novější verzi Text-to-speech nebo tam třeba chybí nějaký jazyk apod, obnova tyhle věci nedá a pak se začíná v nějakém "defaultním" nastavení.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  
    The following users thanked this post: wlashack

wlashack

  •