Vylepšení importu bodů

Started by cevacevikus, July 02, 2011, 17:40:39

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cevacevikus

Ahoj Menione,

chtěl bych Tě poprosit o několik vylepšení importu bodů:

1) Šlo by přidat do nastavení importu volbu "Nevypínat obrazovku při importu"?
Účel je jasný: když se importují body a displej zhasne, import se přeruší

2) Bylo by možné přidat podporu pro import GPX souborů z listingu na webu GC.com?
Jedná se o GPX soubor s keší i waypointy v jednom souboru, který se nyní nenaiportuje... (Např. GC23JQD.)

Takový soubor je také možné vytvořit například v Geogetu za použití exportního skriptu GPX Garmin, který umožňuje sestavit listing i názvy keší/waypointů dle libosti.
Ve vytvořeném GPX souboru je pak více keší i waypointů (Vždy v pořadí keš 1, waypointy ke keši 1, keš 2, waypointy ke keší 2, atd atd.) Odkaz s ukázkovým GPX souborem Ti odešlu jako SZ.

3) Bylo možné udělat zaškrtávací tlačítko pro zobrazení bodů na mapě hned po importu?
Idelně pod tlačítkěm "Vyprázdnit vybranou kategorii", sice je to "jen" 5 kliků, ale v případě častého importu několika bodů do více kategorií to ušetří spoustu času...
  •  

Menion

#1
Ahoj,

1) tohle ti fakt tak funguje? Ať u sebe vypínám/zapínám/rotuju obrazovku jak chci, import mi běží dále ...

2) přidáno

3) přidáno
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

cevacevikus

#2
1) Ano,  Locus import přeruší a do restartu programu nevidím kategorii, do které jsem body importoval.
(A i kdyby u mě import nadále běžel, tak mít jistotu neuspání telefonu při importu např. 2000 keší by bylo moc fajn: nemusel bych buď přenastavovat timeout displeje a nebo se dotýkat displeje :))

2) 3) Díky moc  ;)
  •  

Docent

#3
K dotazu na www.poi.cz:
POI dostaneš do Locusu tak, že si příslušnou kategorii stáhneš ve formátu KML a naimportuješ. Jde to i z GPX, ale ten je bez češtiny.
  •  

Menion

#4
to moc dobře vím, díky přesto  ... jde mi tam ale o to, aby byl addon který by umožnil tohle vše dělat "automaticky" .. prostě tak, že by jsi si vybral kategorii, která tě zajímá a data by se ti stáhla a spustil by se import do Locusu (možná i se správnou ikonkou)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Docent

#5
Tak to jo... Mně stačí ta možnost importu KML, ale někdo by to třeba využil :-).
  •  

Lanternon

#6
Zdravím.

Doufám, že nikomu nebude vadit, že jsem si ,,vypůjčil" tohle téma, přišlo mi zbytečné zakládat nové.

Zajímalo by mě, jestli je možné dávkově naimportoval sady POI bodů s přiloženými ikonami. Mám balík zhruba 500 gpx a kml souborů a k nim shodný počet stejnojmenných BMP ikon.

Zatím jsem objevil jen možnost importovat soubory po jednom (což by se značně protáhlo) a měnit jejich ikony jen na některou z přednastavené sady (což by se protáhlo ještě více a navíc by nebyl výsledek tak úplně uspokojivý). V mých očích by nejideálněji fungovalo to, kdybych mohl nakopírovat všech zhruba 1000 souborů do složky Import a Locus je pak sám automaticky přidal a přiřadil k nim BMP ikony.

Takhle to fungovalo na mojí stařičké Nokii se Symbianem a Sygic Mobile Maps. A dodnes jsem překvapený z toho, že se navigace nikterak viditelně nezpomalila. =)

Nerad bych, aby se tímhle jen kvůli mně autor (ke kterému chovám velký obdiv za jeho práci a přístup k uživatelům) zabýval, jen by mě zajímalo, jak moc velký problém by byl tohle zprovoznit...a hlavně doufám, že to takhle už nefunguje, protože jsem posledních několik hodin strávil zkoušením slibně vypadající složky Import v adresáři Locusu. =D

Předem děkuji za odpověď.

...a ANO, potřebuji k životu všechny ty sady POI bodů. :D
  •  

Menion

#7
no tohle nějak automaticky nejde ... zatím. Jakým způsobem je řečeno kterou ikonu ke kterému bodu přiřadit? Jinak všechny soubory najednou můžeš naimportovat tak že je zabalíš do zipu a naimportuješ ten ale počítej že budeš mít všechny body v jedné kategorii ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

ormoru

#8
Pokud by se to melo podobat jinym aplikacim, tak praxe je takova, ze jmeno ikony musi byt stejne se jmenem importovaneho souboru.

Napr.:
moje-body.gpx
moje-body.bmp

Locus by mohl zvladnout i pruhledne png. Je pravda, ze potom by byl import z poi.cz hodne rychly.
  •  

Lanternon

#9
Přesně jak říká ormoru. Díky tomu by se velmi snadno a rychle daly importovat body z poi.cz a myslím, že by to hlavně posunulo na další úroveň prohlížení přes augmented reality.
  •  

Menion

#10
tak mi pošli nějaký balíček na test ať si to nemusím připravovat, třeba pět souborů + ikony nebo tak něco ... kouknu na to ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Lanternon

  •  

Menion

#12
díky, hotovo, bude v další verzi. Je teda ale třeba importovat celý zip a ne už rozbalený adresář, ten to nepobere

EDIT: tak už by to mělo pobrat i rozbalený adresář :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Homi

#13
Nechci zakladat nove vlakno ale, jak se vlastne importuji body z poi.cz? Mne se ulozi ve formatu body.ov2. Tady pisete o gpx/kml, ale ja jsem tam tuto moznost nenasel.
Homi
  •  

Menion

#14
neklikej v seznamu kategorií na ikonu diskety (to stáhne právě ten ov2) ale klikni přímo na tebou vybranou kategorii. V seznamu se ti nahoře objeví 4 diskety kde první je GPX, druhá KML soubor ke stažení
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •