Citlivost bodu.

Started by Joska 000, June 19, 2021, 07:58:14

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pcmann

to: Joska 000
Doma mi to dělá také pokud změním zoom mapy, když ne chová se to normálně.
  •  

Pcmann

Ahoj Menione,
Musím oznámit, že v nové verzi Locusu po ťuknutí na bod a změně zomu mapy, vše reaguje normálně. Díky za dobrou práci.
  •  

Menion

Ty jo počkej, to mi neříkej! Já jsem na to strávil pár hodin hledáním a testováním a nic kloudného jsem bohužel nebyl schopen najít. Takže jsem si skoro jist, že jsem v aplikaci v podstatě nic nezměnil!!

Jsi si jist ty, že nedošlo k nějaké změně nějakého zásadního nastavení nebo např. odebrání mračna bodů z mapy nebo tak něco, co by mohlo mít vliv? Divný ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000

Tak to musím taky vyzkoušet, bo jsem přešel na Lokus Pro. ale nějakou starou verzi 3.37.2 kde to funguje zatím bez problémů. Aktualizace jsem zakázal.
  •  

Pcmann

Ahoj,
Nastavení Locusu mám stejné již několik let a co mi funguje tak neměním. K problému, teď v nové verzi jsem to několikrát prověřoval s různými mapami a množstvím bodů v mapě a musím konstatovat, že tento problém zmizel.  Když jsem ťuknul na různé body včetně ikon kešek tak všechny hned reagovali jak jsem od nich očekával. To v předchozích verzích nebylo a několikrát jsem musel klepnout třeba na ikonu keše aby zareagovala. Zatím pro mě s touto verzí spokojenost. Díky
  •  

Joska 000

Tak jsem opět po dlouhé době přešel do fáze testování a zjistil jsem, že problém stále přetrvává i když už ne v takové míře. Mám dojem, že je tam nějaká spojitost s otáčením mapy. Vypnu kompas [střelka na obrazovce] dotek je OK.  Jakmile zapnu, tak se problém občas opakuje. No provádím to tak, že jak se to sekne, tak používám tento fígl a zatím to funguje. Ale dá se s tím žít...
  •  

roze

Hmm, tohle vlákno mi nějak uniklo. Jsem dlouholetý uživatel LM Classic.
Problém s citlivostí bodů jsem zaregistroval rovněž (cca rok zpět). Příznaky stejné, výskyt ojedinělý, příčina nejasná :-(
Locus používám pouze pro vlastní body, tj. žádná vazba na geocaching, Měl jsem za to, že příčina je v kombinaci citlivosti displeje mého telefonu a nesprávného klikání na bod (tj. mými rucemi  ;-)).
Po dnešku se ale kloním k tomu, že to je samotnou apkou, protože...
1. dosud se problém s citlivostí projevoval pouze u bodů na mapě
2 včera jsem nechtěně provedl aktualizaci všech aplikací v telefonu - tj. dostal se mi tam LM 3.61
3. problém s citlivostí bodů  na mapě přetrval, resp. objevil se nově i při opuštění okna s detailem bodu a přechodem na mapu (výskyt cca  každé 10-15 otevřené detail okno).

Přijde mi to tak, že problémem není citlivost bodu, ale to, že v určité konstelaci okolností je LM zaměstnán tak, že není schopen okamžité odpovědi při poklepání na cokoli.
Ten nový typ výskytu je navíc nepříjemný v tom, že vlastně vůbec nevím, jak ten detail bodu opustit.
Když je to ta varianta s bodem na mapě, tak možná (?) pomůže mapu posunout nebo přezoomovat.


  •  

Menion

Díky @roze za detailní info a post na help desku. Přesměrovávám tedy diskuzi tam.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000

#23
No už jsem to tady v jednom postu psal a mohu potvrdit moje zjištění, že to dělá aktivace a deaktivace otáčení obrazovky. Když se to sekne, deaktivace Off,  klik na bod,   no a po shlédnutí udajů zase ON. Takhle mě to funguje perfektně, akorát je to zdržovačka. Sorry,že to postuju ještě sem, nějak s tím helpdeskem neumím. Ještě bych  dodal,že mám stále na mysli ikony keší. Ostatní waipointy moc nepoužívám.
  •