Obnovení předplatného

Started by wlashack, April 05, 2022, 09:34:43

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím,
před rokem jsem si koupil předplatné Gold, teď mi vypršelo. Automatické prodloužení (platba) nevím jestli neproběhla, protože mi přišly dva potiřečící si emaily — jeden, že se platba nezdařila a hned za ním druhý, že mi Google děkuje a mé předplatné pokračuje (spíš se kloním k tomu, že platba neprošla, protože si myslím, že se měla strhnout z eurového účtu a já pár dní předtím přesunul všechna eura na účet jiný).

Kouknutím do Locusu jsem zjitil, že:
— mi hlásí, že žádné předplatné aktuálně nemám (kliknutím na ikonku svého účtu a tam na ,,Předplatné produktů")
— nedokážu najít, kde si předplatné obnovit
— všiml jsem si u poslední aktualizace, že novinkou je ,,jednorázová platba" (nebo tak nějak to tam nazýváte), což pokud by znamenalo si to koupit napořád za nějakou chlapskou cenu, udělám to rád

V každém případě teď vůbec nevím, co dělat. Pomůžete mi se zorientovat?
  •  

voldapet

Ahoj,
dle historie na tvém účtu se následující:
12:49:00 - loňské předplatné vypršelo protože Google nebyl schopen provést další platbu na nové období. V ten okamžik přešlo předplatné do tzv. GRACE_PERIODY což je 14 dnů, ve kterých Google žádá o opravení platebních údajů. Po tuto dobu je možné nadále využívat zakoupené premium

12:49:25 - předplatné na další období je úspěšně zaúčtované. Nyní platí do 4. dubna 2023. Proč byla ta půl minutová prodleva, či co přesně se stalo bohužel nedokážu říci. Možná nějaký problém mezi Googlem a bankou. Nicméně Premium předplatné je nyní aktivní

"Předplatné produktů" se vztahuje jen na předplatné map (produktů), které lze zakoupit v Locus Store. Pro správu premium předplatných - Menu > Moje Premium (zde můžeš zkontrolovat platnost premium předplatného)

"jednorázová platba" je možnost zakoupit premium na specifické období (rok nebo 3 měsíce) a po vypršení tohoto období nedojde k obnovení, neproběhne další platba.




  •  

wlashack

#2
Díky, rozumím co píšeš a v Locusu v menu Moje Premium je napsáno totéž. Takže vyřešeno, díky.

V každém případě ale platí, že jako uživatel jsem zmatený nejen z emailů, který každý tvrdí něco jiného, ale i z Locusu, když v položce ,,Předplatné produktů" čtu ,,Prozatím nemáte předplatné". Vůbec netuším, o čem je řeč a to bych asi tušit měl, a navíc mám aktivní předplatné GOLD, tudíž mě zarazí, že tu o tom není žádná zmínka.

Mám na mysli srozumitelnost Locusu. Tohle možná je jasné vám vývojářům a autorům, ale uživatel z toho bude asi jen pomatený. Tím víc, když se dostane do situace jako já a začne zkoušet v aplikaci hledat, jak to vlastně je. nakonec skončí v tomhle fóru, což je na jednu stranu fajn, že ta možnost existuje i že to tu žije, ale tyhle věci by myslím šly pořešit tak, aby je člověk vyčetl z aplikace sám.
  •  
    The following users thanked this post: Menion

voldapet

Naprostý souhlas. Je pro nás nešťastné pokud uživatelé něčemu nerozumí - obzvlášť tak důležité věci jako je platba za premium.

Emaily - ty bohužel neovlivníme, zasílá je Google a standardně obdrží uživatelé pouze informaci "Bylo Vám zaúčtováno další období".

Předplatné produktů - toto vylepšíme, aby zde byla zmínka i o Premium před.
Díky
  •