WMS a online mapy

Started by hlavsar, April 20, 2021, 11:12:37

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hlavsar

Chci se zeptat. Pokud zapnu WMS vrstvu, ta se natahne a zobrazi. Probiha pak dal nejaka komunikace pres mobilni data??? Mluvim o pripadu, kdy je zapnute kesovani online map? Stejny dotaz samozrejme mam na online mapy.
Jde mi o to, jesli mi mobilni data na horsim signalu zbytecne nevytlucou baterku!
  •  

Menion

Zdravím,
počítal bych že WMS a i online mapy jsou opravdu hlavně online. Hlavně tedy ty WMS mapy, se cachují jen v omezeném množství a je třeba počítat že po chvilce používání si budou nové dlaždice opět stahovat online.

Jelikož internetové připojení je celkem baterko-žrout, tak určitě doporučuju zásobit se raději nějakou offline mapou.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

hlavsar

Jojo. To jsem si myslel. O vikendu jdu do oblasti, kde OSM maji "stezky" zatim nepokryty, tak jsem chtel vyuzit WMS vrtsvu. Diky za odpoved.
  •  

Menion

Rozumím. Pak nejsou úplně ideální. Můžeš si zkusit doma mapu prohlíhnout a pak si v terénu vypnout data ale zaručené to není. To spíše se podívat jestli nějaká lokální mapa (SHOCard, OutdoorActive atd) nemá (většinou má) kvalitnější pokrytí.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •