Velikost zoom tlačítka, dálkové ovládání

Started by MartinVA, April 02, 2021, 23:34:34

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MartinVA

Ahoj, jsem dlouholetým uživatelem Locusu. Jezdím na horském kole XC a vždycky mi dělalo problém ovládání za jízdy. Vlastně potřebuji jen zoom+ a zoom-. Trefit se do prostoru displeje za jízdy po polňačce  je dost boj, v horším terénu nemožné.
Ideální řešení by pro mě bylo zamknout displej a když se dotknu levé půlky kdekoliv, udělá zoom- vpravo zoom+.
Hledal jsem, ale nikde nic. Cyklisti, jak to řešíte? 
---
Teď jsem si nainstaloval verzi 4 a krásné GUI má naprosto miniaturní tlačítka zoom +-.
Zjistil jsem, že motorkáři to řeší BT ovladačem, je tu pár vláken na toto téma. Nejlepší řešení mi přijde https://motosvet.cz/vybaveni/102-ovladac.html. Na motorku asi dobrý, řeší to i celoprstové rukavice. Nebudí to ale ve mě moc důvěru, občas mě potká bláto, voda navíc zbytečně moc tlačítek, stačila by mi 2. Navíc je to další věc na řidítka.
Asi nejlepší by bylo rozdělení displeje nebo nějaké dvoutlačítko nejlépe IP68.
---
Témata s tlačítky jsem prošel, je jich víc, některá vypadají dobře některá hrozně, ale nevybral jsem nic.
Díky za nápady
  •  

Žajdlík Josef

Já to řeším tlačítkem hlasitosti. To, co navrhuješ, ale není špatný nápad. Kdybys přesvědčil Meniona, aby do Dashboardu přidal i tlačítka zoomu, dalo by se to velmi jednoduše udělat.
  •  

MartinVA

Menione, prosím, bylo by možné doplnit tlačítka do dashboardu jak navrhuje Josef?
  •