Import dat z lokalneho umiestnenia ako je /sdcard/download/

Started by KlaMa, April 26, 2020, 21:18:36

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

KlaMa

Import dat z webovej adresy mi funguje spravne, pouzivam ho v geocachingu na import udajov
locus-actions://http/url/subor.gpx
Prenos cez wifi je pri vacsich objemoch dat pomaly, cez USB to je niekolkokrat rychlejsie.
Nemohol by locus podporovat spracovanie dat cez 'protokol' "file:///" nejak takto
locus-actions://file/storage/emulated/0/Download/ForLocus.xml

Alebo je mozne nejakym sposobom pouzit data na akciu z lokalych ulozisk, ale neobjavil som ju?
Dakujem.


  •  

ta3starec

Ja som používal pre geocaching import dát do Locus Map do BODY ZÁUJMU.
Tam som si vytvoril nejaké osobitné priečinky (napr GEOCACHING a iné) a tam som zvolil IMPORT do vybraného priečinku a vybral na import z lokálnej SD karty v mobile súbor GPX ktorý bol vytvorený v POCKET QUERY. Takto naimportované kešky majú v Locus Map základné info, listing, logy.
Alebo si myslel niečo iné, iný import?
  •  

KlaMa

No mam na mysli extract zip suboru, ktory obsahuje obrazky a ine potrebne subory tak ako ich pouziva locus cez offlinizer pre potreby geocachingu.
Ak to ulozim na web server /moze byt aj na tom istom PC/ tak to funguje ale ide to cez wifi.
Ak je ten subor vacasi - priklad 100MB tak ten import trva a trva....
No ked to skopirujem cez USB tak to ide radovo rychlejsie...
  •  

KlaMa

Este by som mal otazku - kde mas ten gpx ulozeny?
Mal si ho uz v Androide alebo len na webe?

  •  

Menion

Zdravím, a co že je vlastně tady za problém?
Locus Map určitě podporuje import z lokálních souborů.
Ve většině případů lze kliknout přímo na soubor v nějakém souborovém manažeru (nemusí fungovat vždy) a nebo pak přímo v Locusu lze v menu > více > import a nebo jak zmínil @ta3starec , lze přímo kliknout na složku a tam dát "import".
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

KlaMa

Problem je, ze ak je odkaz na subor na webe ako tu
locus-actions://http/url/subor.gpx
tak to funguje spravne
ale ak je odkaz na lokalny subor
locus-actions://file/sdcard/download/.../subor.gpx
tak to nespracuje a dostavam chybovu hlasku
...."Chyba:Expected URL scheme 'http' or 'https' but was 'file'....



  •  

Menion

Zdravíčko, odpovídal jsem akorát přes mailík.
V Beta verzi bude úprava a pokud by to nefungovalo, můžeme klidně pokračovat zde.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

poutnikl

mají být u file 2 nebo 3 lomítka ?

Sent from my Xiaomi MI A2 / Android 10, via Tapatalk


ta3starec

Quote from: KlaMa on April 26, 2020, 23:43:46
Este by som mal otazku - kde mas ten gpx ulozeny?
Mal si ho uz v Androide alebo len na webe?

GPX súbory si napríklad po vytvorení a upravení v PC uložím na cloud Google DISK a v mobile si otvorím apk Google DISK a z neho si GPX súbory stiahnem do mobilu cez WiFi či mobilné dáta a potom premiestním ten GPX súbor na mnou zvolený priečinok na SD karte v mobile kde si ukladám dáta pre Locus Map.
Prípadne súbor GPX stiahnem cez webový prehliadač (napr z GC Pocet Query) do mobilu cez WiFi či mobilné dáta a premiestním na mnou zvolený priečinok na SD karte v mobile kde si ukladám dáta pre Locus Map.
Samozrejme by sa dali súbory uložiť aj cez USB kábel z PC na úložisko v mobile, s káblom sa mi ale manipulovať či ho hľadať nechce.
Potom v Locus Map zvolím BODY ZÁUJMU a kliknem si na výber v pravo na zvolenom priečinku kde vyberiem IMPORT. Pluskom dole vpravo vytváram nové priečinky.
Výhodu vidím vo väčšom množstve mnou vytvorených priečinkov, kde si môžem sortovať a následne jednoducho a rýchlo zapínať ktoré priečinky (BODY) sa mi majú zobrazovať na mape a ktoré nie (klik na voliteľnú ikonu priečinku) .
Samozrejme že jedno GPX naraz celé naimportujem do jedného priečinku a teda musím začať sortovať položky na úrovni tvorby GPX. Samozrejme je možné do jedného priečinku naimportovať viac súborov GPX.
Do Locus Map si importujem nie len hromadne komplet kešky so všetkými informáciami, listingami a logmi, ale aj rôzne iné záujmové body (rozcestníky, pramene, prístrešky a pod.). A samozrejme aj trasy ktoré chcem na mape vidieť, teda trasy čo som si vopred pripravil v PC alebo už skôr prešiel a zaznamenal napríklad v Garmine či Smart hodinkách. Samozrejme napríklad aj nájdené trasy stiahnuté niekde z netu.
  •  

KlaMa

mají být u file 2 nebo 3 lomítka ?
Aj aj...
file:// treba vidiet ako protokol a to co je zatym je cesta a ta cesta niekedy moze zacinat s / - absolutna cesta a ak je to relativna cesta vtedy tam to lomitko v ceste na zaciatku nie je
  •  

poutnikl



Quote from: KlaMa on May 09, 2020, 07:52:30

file:// treba vidiet ako protokol a to co je zatym je cesta a ta cesta niekedy moze zacinat s / - absolutna cesta a ak je to relativna cesta vtedy tam to lomitko v ceste na zaciatku nie je

Jasně, to dává smysl.

Sent from my Xiaomi MI A2 / Android 10, via Tapatalk


KlaMa

QuoteGPX súbory si napríklad po vytvorení a upravení v PC uložím na cloud Google DISK ...
Jasne, toto vsetko mozigo podporuje, ale mne ide o obrazky ako sucast listingu kesiek...
Su to casto velmi dolezite informacie v terene, ktore pomozu najst kesku /obrazkovy hint/
Zbalene obarzky ku keskam su objemovo nasobne vacsie a ich spracovanie cez wifi trva a trva...
  •