Co nejpodrobnější mapy pro turistiku v ČR/SR - poradíte?

Started by wlashack, March 21, 2020, 19:34:03

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím,
zajímaly by mě pokud možno co nejpodrobnější turistické mapy Česka a Slovenska, ideálně offline, protože online se v našich lesích moc nechytá. Chodím hlavně pěšky, zásadní jsou pro mě lesy, nejen turistické trasy, ale i všechny možné cesty v nich.
Aktuálně používám offline LoMaps, ale tam hodně často spousta lesních cest chybí, které třebas Mapy.cz zobrazují. Rád bych ale zůstal věrný Locusu a zkusil v něm něco jiného. Je to ale pro mě pole neorané, tak si rád nechám poradit, ať nemusím jít cestou pokus/omyl.
Vím, že se tu před lety řešilo téma "jak dostat mapy.cz do Locusu", ale nevím už, jak to dopadlo, nějak se to promazávalo, tak neznám aktuální situaci. Na mapách mapy.cz vůbec netrvám, uvádím je jen jako příklad map, které jsou pro mé účely vhodnější než ty, které aktuálně používám.

Díky.
  •  

MAO_CZ

  •  

poutnikl

Quote from: MAO_CZ on March 24, 2020, 12:43:27
osm.paws.cz
Ale osm.paws.cz jsou téměř identické s LoMaps, používající stejný OSM podklad. Hlavní výhodou je, že jsou zdarma a často aktualizované.

Sent from my Xiaomi MI A2 / Android 10, via Tapatalk


voldapet

paws.cz a LoMaps budou opravdu téměř identické a z pohledu lesních cest budou předpokládám zcela identické. Pokud někde LoMaps pokulhávají, tak můžu doporučit Základní Mapy ČR. Primárně online mapy, ale je možné je stáhnou i pro offline. Defaultně nejsou v nabídce online map a je nutné je ručně přidat Menu - Mapy - Online - PLUS - Přidat online mapy - Základní mapy ČR - Přidat
A závěrem můžu doporučit vrhnout se na mapování pro OSM a chybějící cesty zmapovat, přidat do OSM a tím pádem budou i v LoMaps.Více na https://learnosm.org/cs/beginner/
  •  
    The following users thanked this post: wlashack

Michal

Další možností jsou mapy od SHOCartu. Jsou dostupné offline, lze je stáhnout z Locus Store, bohužel jsou placené.  Jsou sice obecně vhodnější pro cyklistiku (obsahují trojstupňovou klasifikaci povrchů a doporučené, fyzicky projeté cyklotrasy), ale dají se v pohodě použít i na pěší turistiku. Na mnohých místech jsou podrobnější než OSM, co se týče nabídky lesních cest. Na druhou stranu OSM jsou o něco přesnější - přeci jen jsou udržované aktivní komunitou, sbírající data přímo v terénu. Což sice SHOCart dělá taky, ale určitě ne tak extenzivně.

Co se týče Mapy.cz v Locusu, lze najít na internetu hacky, jak je tam dostat, ovšem pouze v online podobě (a pouze mapovou kresbu, nikoli POI data). A o to vám asi nešlo.
PR/support & UXW & copy, Locus team, Asamm Software, Prague
  •  
    The following users thanked this post: wlashack

wlashack

Díky. Zkoušel jsem už o příspěvek výš doporučované mapy "Základní Mapy ČR", ale ty mi přijdou opravdu hodně nepřehledné, a cest tam je ještě méně než v LoMapách (aspoň tam, co chodím, jsem koukal, že polovina cest v mapě vůbec není), chybí v nich navíc turistické značky, takže ty mi nesedly vůbec.

Zkusím ten Shockart, vůbec mi nevadí, že jsou placené, naopak.
  •