Poslední aktualizace

Started by Joska 000, February 21, 2020, 17:57:12

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Joska 000

Po poslední aktualizaci Locus nedává celé info o keších a v nabídce ke keši v roletce aktualizace taky chybí. Je to jenom u mě?
  •  

Menion

Zdravím,
chtělo by to nějaký screenshot s informací jak byla keš získána a co chybí. Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000

#2


Nahráno z databáze v locusu. Zkoušeno i keše online stažené. Přešel jsem  na 3.37.2 a přihrál zálohu nastavení tam je to jako dříve OK.
  •  

Menion

To je divné. I z toho důvodů, že kdyby tam byl opravdu velký průšvih, byly bychom zavaleni reporty.
Pokud tam takto chybí záložky (a i tlačítko dole na aktualizaci), znamená to, že Locus nerozpoznal bod jako keš. A teď proč ...
Bylo by možné nasdílet Locus/data/database/waypoints.db soubor na můj email jiri.mlavec@asamm.com? Pokud nechceš, zkus prosím stáhnout nové keše, jestli se to bude dít i u nich (to případně zkus tak jako tak). Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000

#4
Zdravím. Tak jedinné správné vyobrazení je z databáze GeoGetu *db3 pomoci apky GeoGet4Locus. Locus databáze i online staženo nefunkční. Soubor zasílám. Díky. Nebyl by prosím odkaz na předešlou aplikaci,bo teď zrovna nemohu moc experimentovat a nvm jestli zrovna starší apka kterou jsem vyhledal bude OK i když to na ni běží.
Tak ještě jeden poznatek. Pokud dám přes apku GeoGet4Locus nabídku zobrazit,tak je to OK. Ovšem poku d importuji tak je to bez info. Nefunguje to pouze kdzyž rozkliknu bod z mapy. Pokud kliknu do seznamu tak je to OK. Omlouvám se,že to tak nějak dávám na etapy,ale pořád nad tím nějak maturuju.
  •  

Joska 000

Takže jsem udělal aktualizaci na Xiaomi Redmi global4 a nastal ten samý problém. Musel jsem to vrátit na verzi 3.37.2, bo tu poslední nemohu nějak dohledat.
  •  

wadesss

Zdravím,mám ten samý problém,ale zjistil jsem,že pokud v NASTAVENÍ - Body a trasy - v části BODY -přepnu v Klepnutí na bod  - Vyskakovací okno ,tak se mi to zobrazuje správně,ale bohužel to potřebuje dvě tapnutí. :(.Při nastavení na Obrazovka je to přesně podle Joska 000 screenshot.
  •  

Menion

Zdravím pánové,
omluva, chyba na mé straně samozřejmě. Dnes jsem akorát vypouštěl Beta verzi, kde věřím, že problém je vyřešený. Pokud chcete trošku za-exprimentovat, můžete vyzkoušet a ideálně potvrdit. Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000

Super díky. Vyčkám na aktualizaci.
  •  

roze

#9
Tou poslední aktualizací jsem byl bohužel postižen velmi těžce :-(.
V Locusu mám evidované obecné body, které na PC spravuji v Geogetu a exportuji je pro Locus  jako keše (viz příklad v příloze).

Do short_description si: dávám texty, ale i HTML linky, resp. odkazy na obrázky na internetu. V případě těch odkazů na obrázky mi Locus umožnil GC Offlinizer  udělat  lokální kopii do telefonu (a měl jsem je dostupné na záložce obrázky)

Po té poslední aktualizaci mi v detailu bodu zůstala jen záložka Základní info - ztratily se texty ze short_description, stejně tak linky i odkazy - prostě pro mne vše podstatné
záložka Příloha - je prázdná.

Jsem z toho dost otrávený, mohl bych požádat o zpřístupnění verze 3.43.1 Locusu, kde nebyla aplikována změna detailu bodu?


Edit: teď jsem si uvědomil, že ten problém nemusel nastat s poslední aktualizací, protože jsem neaktualizoval někdy počátkem ledna. Každopádně ve v.3.43.1 žádný problém se zobrazením obecných bodů v Locusu nemám.
  •  

Menion

Drobná chybka, velké následky. Nicméně žádné obavy, o žádná data nikdo nepřijde. Opraveno v poslední Beta verzi (lze vyzkoušet). Opravená verze bude na Google Play začátkem dalšího týden, dříve to bohužel nestíhám.

Starší verze též není možno, APK soubory již nevyrábím, apka se distribuuje trošku jinak a nelze jí korektně instalovat jinak než z Google Play.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

#11
Ještě doplňuji svá zjištění...
detail bodu se liší, když jej prokliknu z mapy (ořezané zobrazení)
anebo ze složky  se seznamem bodů (OK zobrazení) - ale to už patrně náčelník ví  ;-)

Pak bych ještě poprosil o akceptaci toho, že body importuji ve formátu kešek, ale body nemají názvy/kódy jako kešky. Už jednou před lety jsme to řešili a řešení (tj. stav dle v v.3.43.1) mi vyhovovalo .
  •  

Joska 000

Po aktualizaci z 11.3.2020 to vypadá zase OK. Uvidíme časem.
  •  

Menion

Perfekt, to jsem doufal. Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Po zběžné kontrole rovněž potvrzuji nápravu.
  •  
    The following users thanked this post: Menion