Brouter někdy nefunguje (nenajde cestu)

Started by wlashack, February 24, 2020, 17:52:36

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím,
používám často Brouter v plánovači tras. Sem tam se mi ale stane, že se někde "nechytá", asi cestu nezná a tak nedokáže vykreslit trasu nebo její úsek. Má to nějaké řešení?

A když jsme u toho — jak to je se stahováním dat do Brouteru? Má smysl časem stáhnout mapová data znovu kvůli novým aktualizacím?

Díky.
  •  

poutnikl

#1
BRouter se nechytá nejčastěji z těchto důvodů:

Mapové OSM podklady obsahují chybu a některé cesty nejsou propojeny buď vůbec nebo chybně.

Mezi startem a cílem cílem neexistuje spojení po cestách povolených profilem.

Start nebo cíl nelezi blíže než cca 200 m od povolené cesty.

Dřív se mohl výpočet dlouhých tras na pomalých zařízeních  předčasně ukončit. Jestli se to pořád děje, nevím.

-----

Poslední BRouter update ( ještě není na Google play ) umožňuje stahování rozdílových souborů, takže pro časté updaty nejpozději po tuším 7 dnech je to třeba 1-3 MB místo 120.

Dopravní situace se mění, mapy se doplňují, chyby v mapách se opravují, takže podle mého se vyplatí často updatovat alespoň "domácí" čtverec. Ty ostatní třeba jen příležitostně před cestou.





Sent from my Xiaomi MI A2 / Android 10, via Tapatalk

Žajdlík Josef

Ahoj Poutníku, jak to stahování rozdílových souborů vlastně funguje? Zatím jsem vždy stahoval ručně soubory z Brouter.de a kopíroval je do složky v mobilu. Nyní to bude nějak automatizované?
  •  

poutnikl

#3
Ono to bylo vždycky automatizované:

spustit BRouter aplikaci
zvolit Download manager
prsty zvětšit mapu
vybrat čtverce pokrývající zájmovou oblast
spustit download
počkat, až se všechno stáhne.

Jen je to záměrně trochu pomalé, původně 2, teď 4 Mbit/s. A hlavně aplikace při downloadu musí být na popředí a udržuje zapnutý displej.  Přepne-li se jinam, nebo zamkne-li se ručně mobil, download krachne.

Takže to funguje stejně jako předtím, pouze s tím rozdílem, že pokud předchozí rd5 soubor není starší než těch tuším 7 dní, stáhne a aplikuje se rozdílový soubor místo   úplného souboru.

Toto stahování rozdílových souborů je pokud vím možné jen v BR DL manageru, protože aplikace si musí se serverem dojednat ta správná data. O jiném způsobu zatím nevím.

Na druhou stranu je tento download časově rychlý, takže moje stahování přes bash/wget v Android/termux ztrácí část kouzla.

Klasické stahování celých souborů přímo z webu funguje jako doposud.

Sent from my Xiaomi MI A2 / Android 10, via Tapatalk