Mizející ikonky v mapě

Started by wlashack, July 06, 2019, 10:53:18

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím, dějí se mi podivné věci s ikonkami bodů, které si vkládám do map a poté je využívám v Plánovači tras jako body, jimiž má trasa procházet.
Zaznamenal jsem v podstatě dvojí divné chování:
1. Body se duplikují. Prostě se vytvoří další stejný bod a v mapě jsou pak vidět dva.
2. Bod z mapy zmizí poté, co zvolím "skrýt trasu". Skryje se nejen trasa, ale i ikonka bodu, kudy/kam trasa vedla (což nechci).
Netuším, zda se to děje vždy, nebo jen někdy. Obojí ale působí dost zmatek, mrkněte na to prosím. Ideální by bylo, kdyby trasy nijak zobrazování/skrývání/vytváření bodů neovlivňovaly.
Díky a hezké léto!
  •  

Menion

Zdravím,

z toho co popisuješ se spíše zdá že tam dochází k nějakému míchání bodů volně plujících (body dočasné nebo ty uložené mezi vlastními body) a body které jsou "přivařené" přímo v trase (detail trasy > záložka waypointy).

Ty druhé se zobrazují/skrývají spolu s trasou (což by byl ten problém 2).

Pokud nicméně pozoruješ problém či nečekané chování, potřebuju přesné kroky co udělat abych to navodil i u sebe. Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

#2
Zdravím,
asi jsem už přišel na to, co se "přesně" děje. Plánovač si duplikuje body (jejich ikonky), které uživatel při plánování trasy použil jako průchozí/koncové body. Čímž generuje neočekávaný zmatek, protože uživatel nic takového nečeká. O to zmatenější je, že si toho obvykle všimne až kdoví kdy, takže si podivné dění v mapě nespojí s tím, že použil Plánovač.

Uvidím-li např. po čase v mapě dvě ikonky téhož bodu, přijde mi to jako bug nebo moje vlastní chyba (zadal jsem bod omylem dvakrát) a jednu z nich nejspíš smažu.
Anebo jiný případ — skryji-li trasu, skryjí se tím z mapy i body, jimiž vedla (což nečekám). Zjistím to až kdoví kdy, až překvapeně koukám do mapy, v níž nevidím body, které jsem tam určitě měl a rozhodně jsem je nemazal/neskrýval. Nejen, že jsem z toho zaskočený, ale do mapy začnu ty body znovu vkládat. Netuším totiž, co se stalo a že ty body ve složce stále mám, jen se prostě samy schovaly při skrytí trasy Plánovače.

Chci tím říct, že podle mého by měl Plánovač své chování uzpůsobit tak, aby na mapě opticky k ničemu podobnému nedocházelo — ani k duplikacím bodů, ani k jejich skrývání (ať si to Plánovač dělá někde na pozadí, potřebuje-li to ke své funkčnosti). Uživatel by ale neměl vůbec registrovat, že se něco děje, pouze mu přibude trasa, kterou si v případě potřeby skryje, aniž by to jakkoli ovlivňoalo ostatní obsah v mapě. A bude po zmatcích.

Díky.
  •  

Menion

Můžu poprosit a co nejjednoduší kroky abych nasimuloval tvůj problém? Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

1. Do mapy si nejdřív vlož pár bodů formou ikonek.
2. Otevři plánovač a naplánuj si trasu s tím, že jako průchozí body použiješ i ty ikonky bodů, které sis vytvořil.

A to je myslím si celé. Hned uvidíš, že se ty ikonky zduplikovaly (v mapě jsou vidět dvě vedle sebe/nad sebou). A když dáš "skrýt trasu" (v kontextovém menu při kliknutí na trasu), skryjí se i ikonky bodů, kterými vedla.
  •  

Menion

No jo ale tohle je korektní chování.

Když totiž naplánuješ a uložít trasu a podíváš se do detailu té trasy, je tam záložka "waypointy" a v ní jsou všechny hlavní body které byly do trasy přidané a které fungují jako průjezdní body.

Pokud má trasa nějaké "via-point" (průjezdní body), pak opravdu musí být vidět jako body na mapě a pokud tam takhle plánuješ trasu přes nějaké body, tak ty se pak nakopírují i do tvořené trasy.

Já po pravdě moc netuším jak tohle vůbec udělat jinak.

Ono pak když klidně na místo bodu tak nejspíše v seznamu věci pod místem kliknutí uvidíš trasu, originální bod (bude mít ve druhé řádce jméno složky v hranaté závorce) a bod ve trase (ve druhé řádce jméno trasy v kulaté závorce). Takže co si umím představit lepší, by mohla být prezentace výsledků v tomhle seznamu, tedy dát jasně najevo že bod patří pod trasu a dát je v seznamu k sobě.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

#6
Ono jde o to, že když už teď vím, jak se to chová, tak to zní celkem logicky a nebude mě to už dál strašit. Ale když to člověk neví a začne používat Plánovač, tak dost pravděpodobně zažije podobné zmatky a překvápka, které jsem zažil i já, protože jsem prostě vůbec nečekal, že plánováním trasy se mi budou duplikovat a následně ztrácet ikonky.

Např. před cestou do Kodaně jsem si nastrkal do mapy ikonky míst, která chci navštívit (strávil jsem s tím hezký večer). Pak jsem si ještě ty ikonky propojil Plánovačem, abych se pak na dovolené už rovnou vydal na průzkum. V letadle jsem na to ještě kouknul, vše v pořádku, jen vidím, že se některé body zobrazují dvakrát. Tak ty duplicitní pomažu a skryji naplánovanou trasu, aby mě nemátla cestou z letiště na hotel. No a po přistání spustím Locus, koukám nechápavě do mapy, kde naráz není vůbec žádný bod, ani ten můj hotel. Zbytečný stres. Vůbec mě nenapadlo, že se body skryjí spolu s trasou, protože Locus pracuje standardně s trasami a body zvlášť. Ani že duplicitní body v mapě vlastně byly v pořádku. Tak jen koukám na prázdnou mapu a nechápu.

Když už teď vím, co se děje a jak věci fungují, už mě to nedostane, ale to chování mi prostě přijde nestandardní vzhledem k tomu, jak Locus znám. A jak jsem psal — přišlo by mi lepší, kdyby se ikony bodů, které si Plánovač přidává do mapy, bůbec nezobrazovaly jako ikony bodů (jen standardně jako trojúhelníček, jak to Plánovač běžně dělá), protože se tím podle mého jen mate uživatel — buď vidí v mapě ikonek moc, anebo málo. Měl by vidět jen to, co si skutečně do mapy ručně nasází a zobrazí.

Ber to jako můj názor a zkušenost, nechci tvrdit, že to je uděláno špatně.
  •