Plánovač tras - vypnutí spodního panelu

Started by roze, March 23, 2019, 20:41:41

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Po delší době jsem použil Plánovač tras a překvapil mě trochu ten spodní panel (červeně zvýrazněno):
Dá se ten panel vypnout/nezobrazovat?

  •  

Menion

Zdravím,
panel je tam odzačátku co byl plánovač přepracován, tedy tuším více jak rok. Jeho vypnutí možné není ale možné je naopak jeho zvětšení vysunutím nahoru, kde se zobrazí i interaktivní graf :).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Aha, pokrok ničím nezastavíš :-(
Tak, jak si plánuji trasy já. vítám maximum viditelnosti mapy na displeji telefonu.
Ten panel mi překrývá část mapy.
K čemu je ten panel dobrý? On si jej někdo přál?

  •  

poutnikl



Quote from: roze on March 24, 2019, 16:49:40
Aha, pokrok ničím nezastavíš :-(
Tak, jak si plánuji trasy já. vítám maximum viditelnosti mapy na displeji telefonu.
Ten panel mi překrývá část mapy.
K čemu je ten panel dobrý? On si jej někdo přál?

No, ona ta mapa je i s panelem skoro 2x vyšší než širší, takže já to jak omezení nevidím.

Určitě si to někdo přál, a hodně uživatelů je rádo, že tam panel je, protože mohou při plánování průběžně sledovat celkovou statistiku a náročnost trasy.

Bohužel, hodně lidí dává přednost jiným věcem než konkrétní jednotlivec. :-)

Odesláno z mého Mi A2 pomocí Tapatalk


Menion

Díky poutníku, nenapsal bych to lépe :).

"Někdo přál" .. ani nevím. Vychází z mé intuice toho co je ideální během práce s tvorbou výletu vidět a co je k ničemu a zrovna vzdálenost a převýšení považuju za něco stejně zásadního, jako mapu.

Ve starém plánovači byl dole poloprůsvitný panel s ovladacími tlačítky a hodnota se vzdáleností pak v panelu vlevo nahoře. Takže o tolik horší to teď určitě není.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

De Ratoon

Ahojte, som tu nový a Locus appku mám len chvílu. Napriek som si ju rýchlo osvojil až na túto jednu vec. Pri plánovaní trasy mi vyhadzuje na screen tento oznam, je to fest otravné nakoľko nie vždy mám signál aby som mohol mať zapnutý web. Dá sa to vypnúť? Ďakujem ! Pripojil som to k tejto témo lebo mi to príde podobné :)
  •  

Menion

Zdravím, no ta chyba říká, že pro výpočet trasy mezi dvěma body používáš online službu GraphHopper a ta potřebuje k provozu internet. Takže možnosti:
a) nastavit ruční plánování bez pomoci nějakého systému pro výpočet, tedy jen kreslení čáry ( https://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:user_guide:tracks:planning#nastavte_rezim_kresleni )
b) mít aktivní internet
c) aktivovat offline router, pak internet nebude třeba ( https://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:faq:how_to_navigate_offline ).

Snad jsem pomohl, případně se ptej.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  
    The following users thanked this post: De Ratoon

poutnikl

Při plánování trasy volá LM routovací službu, aby vytvořil úsek trasy mezi body, protože nemá svou vlastní. Ve Tvém případě online službu GraphHopper.
Doporučuji nastudovat, jak si pořídit offline službu BRouter nebo GraphHopper.

Nestojíš-li o generování úseků trasy, pak si přepni na ruční vytváření. To je potřeba použít i tehdy, vytváříš-li trasu memo cesty.

Odesláno z mého Mi A2 pomocí Tapatalk