Zobrazení datumu nálezu.

Started by zavinac.eu, August 05, 2018, 00:11:40

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zavinac.eu

Zdravím, mám takový nápad, nemohl by Locus zobrazovat u mnou nalezených keší datum mého nálezu? Stačilo by po stažení detailů keše.
Dále, mohl by Locus prohledat logy u zobrazené keše, vyhledat logy přátel a tyto logy zobrazit, nezávisle na době před jakou to přítel lovil? Chápu že by to bylo náročnější na data i čas načtení, ale tato funkce by se často hodila...

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
  •  
    The following users thanked this post: 3am

Menion

Zdravím,
co přesně si mám představit pod tím "zobrazovat u mnou nalezených keší datum mého nálezu"? V detailu keše by hned nahoře pod mapou měl být vidět tvůj log i s datumem nálezu i s popisem.

Logy přátel jsou opravdu náročnější a po pravdě nevím zda to vůbec jde, nicméně do cca 05/2019 bude potřeba komplet přepracovat systém jako Locus Map komunikuje s geocaching webem, takže dojde i na věci kolem tohoto. Budu na to myslet, jestli s tím půjde něco udělat.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  
    The following users thanked this post: 3am

zavinac.eu

Ano, můj log i s datem nálezu je takto vidět pokud keš zaloguji z Locusu. Měl jsem na mysli aby se zobrazilo datum, když si stáhnu nejbližší keše v oblasti, nebo prohlížím nějakou oblast, živá mapa načítá okolní keše a rozkliknu v mapě zobrazenou nalezenou keš. Smajlíka vidím, ale je nepohodlné zjišťovat kdy jsem tu určitou keš našel.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk

  •  

Menion

No, k čemu taková informace vůbec je?
Nicméně pokud budeš logy dělat primárně přes Locus, tak by vždy měl ten log být u kešky vidět. Jinak lze si ještě na geocaching.com nechat vygenerovat všechny stažené keše, ty pak naimportovat a tím se i celkem nově dovytvoří všechny tyhle logy i v Locusu.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lukasMK

#4
Přesně stejný topic jsem zrovna chtěl založit. Já osobně jsem na locus přešel nedávno a mám samozřejmě stovky keší zalogovaných mimo locus. Stejně tak spoustu keší loguju mimo locus (splněné challenge po nějaké době atp...).
Hodí se to, i když jde člověk okolo odlovené keše a chce si prostě třeba jen z nostalgie podívat na svůj log. Stejně tak se mi často stává, že mě někdo požádá o pomoc s keší, nadiktuje GC kód, otevřu a chtěl bych vidět svůj log.
Zjistil jsem, že se toto dá obejít, pokud sám sebe nastavím do seznamu přátel. To, ale zase nefunguje v kombinaci s nastaveným ownerem (pokud dám popravdě sebe).
Docela bych tuto funkci také uvítal, ideálně kdyby se zobrazoval stejně jako v případě lokálního logu v locusu.
  •  

Menion

Zdravím Lukáši,
tohle lze celkem snadno vyřešit tak, že se logy do Locusu "naimportují".
Stačí udělat:
- na webu geocaching.com si vygenerovat balíček vlastních nálezů jakožto PocketQuery (https://www.geocaching.com/pocket/default.aspx dole).
- tento ZIP naimportovat do Locusu (kamkoliv). Importem se vlastní logy dostanou i Locusí databáze logů a budou tedy vidět u nalezených keší. Upozorňuji, je třeba mít nastavené "jméno ownera" v nastavení.

Snad bude fungovat.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lukasMK

Díky za odpověď. Import chápu a zkusil jsem.
Ono nakonec funguje i to, když sám sebe přidám do přátel (v kombinaci s tím, jak moc můj log je starý, protože se nikdy nestáhnou všechny logy, přitom mám nastaven počet logů bez omezení).

Tady mě, ale po víkendovém zkoušení napadá další otázka, spíše dotaz, jak to vlastně v locusu funguje.

Jsem zvyklý dělat převážně logy přímo do field notů na GC (pouze základní informace, poznámka, případně jen čas a číslo odlovu), ale jsem ochoten to dělat jinak, když někdo poradí co je ideální.
Mám pak totiž pocit, že ty logy jsou rovnou někde online uloženy, kdybych třeba ztratil/zničil telefon (nepohybuji se zrovna v bezpečných terénech).

Když takový log pak přímo na geocachingu dopíšu, tak samozřejmě locus nebere log jako zalogovaný a samozřejmě zobrazuje nedopsaný koncept.
Zatím jsem se nepřiklonil ani jednomu způsobu logování tak nevím, co je nevhodnější.
Nevadí mi, že bych měl všechny logy v locusu, pokud je bude zobrazovat jako zalogované (a tím skrývat), ale toto funguje fakt snad jen když loguju opravdu přímo v locusu. Nejsem zvyklý psát log jednou větou, občas se člověk rozepíše a pak je to prostě od počítače příjemnější.

To pak člověk musí zase ty logy ručně locusu podstrkávat?
  •  

Čelda

#7
Když už jsem narazil na toto téma, tak prosím o jednu formátovací drobnost:
Pokud si do Locusu nalezené keše naimportuju (např. přes plugin Geocaching4Locus), vidím sice u každé nalezené keše v záložce "ZÁKLADNÍ INFO" v části "EXISTUJÍCÍ (LOKÁLNÍ) TERENNÍ POZNÁMKY" svůj log, ale u data zalogování je sice i čas, ale chybí tam rok ! Nám starým pardálům s děravou pamětí, co kešujeme už více než 10 let, by se tam i ten rok hodil ...
  •  
    The following users thanked this post: 3am

Jencek

#8
Jj, ten rok tam kdysi býval a taky mi to chybí. Nebo možná nebyl. Bohužel měl jsem log ve formátu s datumem ale najdou se i také logy kde ten datum nemám a ta informace o roku by se hodila.
Hledám pro radost.
  •  

Menion

@lukasMK
co znamená "Jsem zvyklý dělat převážně logy přímo do field notů na GC"? Pokud napíšeš log v Locusu a odešleš ho na gc.com jako "draft", tedy ten druý způsob kdy se odešle log na web ale je na tobě ho pak dopsat a potvrdit, tak pak Locus takový log bere jako zalogovaný. Takhle osobně funguju od začátku a přijde mit to jako ideální řešení.

@Čelda, @Jencek
http://help.locusmap.eu/topic/year-in-fieldnotes
Takže v příští verzi.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

3am

Quote from: zavinac.eu on August 05, 2018, 00:11:40
Zdravím, mám takový nápad, nemohl by Locus zobrazovat u mnou nalezených keší datum mého nálezu? Stačilo by po stažení detailů keše.
Dále, mohl by Locus prohledat logy u zobrazené keše, vyhledat logy přátel a tyto logy zobrazit, nezávisle na době před jakou to přítel lovil? Chápu že by to bylo náročnější na data i čas načtení, ale tato funkce by se často hodila...

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk

Ano presne tak, tahla vec by se mi take hodila, proble je ten, ze Locus stahuje pouze 95 poslednich logu a pokud tam definovany pritel neni, ale je treba 96. v poradi, tak uz ho Locus nezobrazi-nenalezne. Neco podobneho jsem posilal do napadu zde:

http://help.locusmap.eu/topic/cz-sta%C5%BEen%C3%AD-posledn%C3%ADch-95-log%C5%AF-vs-seznam-p%C5%99%C3%A1tel
  •  

Menion

S těmi logy je to problém, obecně je problém jich stáhnout více než omezený počet. Nicméně Locus a i Geocaching4Locus add-on bude přecházet začátkem dalšího roku na nový systém komunikace se serverem Groundspeaku. Nevím ještě co vše nám přichystali ale nějaké novinky tam budou, tak snad půjde vyřešit i seznam přátel.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •