Změna velikosti symbolů v mapě?

Started by wlashack, July 01, 2018, 12:18:17

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím,
jde prosím nějak zvětšit zobrazování symbolů v mapě (používám vektorové LoMaps)? Myslím tím studánku, odpočívadlo (přístřešek) apod. Obvykle zrovna tyhle jmenované vůbec nevidím, musím mapu hódně zazoomovat, čímž je to pro mě bezcenné, protože si toho během výletu vůbec nevšimnu.

Řeším to teď tak, že ještě než někam vyrazím, prozkoumám trasu a její okolí na mapy.cz a sám si ručně do Locusu navkládám vlastní ikonky, které se zobrazují tak, že jsou dobře vidět. Ale v podstatě tím jen velice složitě duplikuji to, co v mapě je, jen to není viditelné.

Díky.
  •  

Condor

#1
Tak s týmto a nie len s tým som bojoval po výmene mobilu s väčším rozlíšením. Už som to vzdal. Že vraj je všetko "OK".
Spomínané ikony nevidim vôbec =prestal som používať.
Online mapy ako google a podobne nevidim ani názov mesta = prestal som používať

Čo sa dalo som zväčšil na 150 a 200% = niektoré veci sú potom obrovské a rozmazané = naučil som sa s tým žiť.

Celý Locus je super čitateľný a prvky sú ideálnej veľkosti na displeji 480 x 800 všetko s vyšším je tragédia.
Naučil som sa čítať názvy ulíc tak že dvoma prstami zväčšujem mapu a držím! V tomto stave chvíľu zostane mapa na predošlom zoome a viem prečítať ulicu napríklad.

Pred 2 rokmi som to mal snahu riešiť aj v samostatnom topicu na helpdesku alebo tu? Už ani nepamätám...

Bohužiaľ som sa s tým musel naučiť žiť a ako tak fungovať. Čo vidim vidim... čo nevidim ani neviem že to tam je a už sa to ani nesnažim hľadať.
Všetky body, miesta, údaje atď. ktoré potrebujem ťahám rôzne databázy, POI a tak.
Prestalo ma baviť dávať mapu na 300% a následne je nutné body zmenšovať na 20-30%  aby neboli cez celú mapu a displej. Potom meniť hrúbky čiar a prvky objekty 50, 150? 30? Vždy niečo zostane mikro a niečo obrovské. Online mapy nemajú vôbec možnosť nastaviť zväčšenie. Pre prechode na inú mapu nastane chaos rozmerov a veľkosti. A aj tak vždy niečo zostane obrovské a niečo malé. Tak som nedokázal fungovať. Nedá sa to ručne nastaviť všetko tak aby to pasovalo aspoň na 2 druhý mapy bohužiaľ.

Mrzí tá google mapa že je nepoužiteľná lebo tu sem tam človek aj potrebuje niečo nájsť. Hľadám cez google mapy a potom export do Locus ako vlastný bod ktorý je 5x väčší ako ten v Locus a je ho vidieť na mape. Alebo na rýchlo niečo tak pozriem synovi na starý mobil kde je všetko OK. A ten ani netuší kde nejaké zväčšovania lebo to nikdy nepotreboval.

Vždy si na toto všetko spomeniem keď otvoril Locus Free Beta kde je všetko default rozlíšenie tak tam nevidim fakt že nič. Tam chodim len na testovanie nastavení a tak a niektoré veci už len po pamäti že tam ta bodka to je to čo kliknúť alebo tak.
Nový užívateľ čo netuší že sa aspoň polovica vecí dá niekde hlboko v menu nastaviť na väčšie asi skôr prestane aplikáciu používať. Neviem...
Známym a priateľom v kuse Nastavujem alebo rovno posielam nastavenia na zväčšenie všetkého čo sa dá. Ostatné? Lupa alebo zabudnúť že to tam je niekde.
  •  

wlashack

Mno, a nějaké "oficiální" stanovisko k tomuhle tématu, šlo by něco napsat prosím? Díky.
  •  

Harwey

Ještě k velikosti ikon.
Nechá se někde změnit velikost navigačních ikon, které se zobrazují po přejetí kurzorem přes trasu, případně je úplně vypnout?
Sice na to má vliv změna v Nastavení - Body a trasy - Velikost ikon, ale i tak jsou v poměru k velikosti ostatních uživatelských bodů příliš velké.


  •  

voldapet

ahh pardon ze chybejici reakci.
@wlashack - oficialni stanovisko je takove, ze ikonky ve Locusich internich tematech projdou v nejblizsi dobe revizi a velmi pravdepodobne dojde k jejich zvetseni ci zvyrazneni. Drobne vylepseni je uz v posledni bete, kdy ikonky maji vetsi okraje a vystupuji vic z mapy.  Nicmene neexistuje nastaveni, jak je jednoduse zmenit. Velikost ikon v mape, lze ovlivnit jedine tematem

@Harwey - bohuzel, velikost navigacnich ikon lze ovlivnit skutecne jen spolecne s velikosti ikon pro body
  •  
    The following users thanked this post: wlashack