Jak aktivovat pravý panel?

Started by wlashack, June 21, 2018, 19:33:37

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím, snažím se marně přijít na to, jak zaktivovat, abych mohl přidávat funkce i do pravého panelu. Ať zkouším, co zkouším v "Nastavení - Ovládání - Panely a tlačítka", tak pravý panel nikde a tudíž do něj nemohu přidávat tlačítka.
V "Nastavit panely funkcí" se mi zobrazují jen možnosti pro horní panel, o pravém tam není nic. Zapnutí/vypnutí skrývání pravého panelu také nic neřeší, položku "Panely a orientace obrazovky" mám nastaveno jako "Obě", čili by měl být pravý panel vidět v každém případě. Tak už nevím, co dál, poradíte prosím? Díky.
  •  

Menion

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

I to jsem četl, ale končím hned v úvodu (mimochodem je tam chybka v tom, že teď už neplatí cesta Menu > Nastavení > Mapy > Panely & Tlačítka > Nastavit panely funkcí, ale Menu > Nastavení > Ovládání...).

Ale to je nepodstatné. Asi není ani podstatné, že v pravém rohu obrazovky nevidím tlačítko "+". Důležité asi je až to, že v okně Panely funkcí (ať jdu do něj přes menu anebo dlouhým stiskem tlačítka v horním panelu) nevidím žádné možnosti pro pravý panel. Jen ten horní. Když chci přidat tlačítko, zase se mi nabídne jen možnost do horního panelu, ale ne doprava. Prostě pravý panel jako kdyby pro mě neexistoval.


  •  

Condor

#3
Len pridávaj.... pridávaj.... do "horného"  ;)
@Menion s tym názvom by už asi trebalo niečo robiť ;)
Pozerám že názov je OK. (Dávno som tam nepozeral) Nastavenie funkcii panela (zmením na PANELOV)
a ešte je to tam aj nakreslené  ;D Pekné.
  •  

Condor

#4
@wlashack

pozeram ten Tvoj screen a do Locusu a fakt tam mas nejaku zradu.
Skusim popozerat.... ako si sa dostal do tohto stadia....


BINGO!
@Menion
Akcia: + pridat tlacidlo,  + pridat tlacidlo, + pridat tlacidlo.... Nasledne zmazat tlacidlo, Nasledne zmazat tlacidlo A vysledok vidis na screene od wlashack!

Nasledne uz nie je mozné pridat do praveho. Nazov zmizne.
Teraz to skusim dat do poriadku a nejako tam dostat tlacidla. Ale je to BUG.

A takto som dopadol  ;D :D :o
Už tam nemam nic! Este ze som si odtoto len free verziu.

  •  

wlashack

Tak jsem zjistil, že když začnu přidávat tlačítka do horního panelu, tak se mi až v něm mám 4 kusy přidá sekce Pravý panel a už to funguje jak má. Dokonce i když pak z horního panelu tlačítka odstraním, sekce pravý panel už mi tam zůstane, pokud v něm nějaká tlačítka mám nastrkaná. Ovšem tohle by mě nenapadlo ani ve snu, že to funguje takto. Očekával bych, že sekce Horní panel i Pravý panel budou k dispozici pořád.
  •  

Condor

#6
Ano! Prave to skusam... pridavat pridavat.... a ono sa to vrati.
Ale neviem ci toto je spravne fungovanie.

Takze moja prva rada ze pridavaj pridavaj bola spravna  ;)
(ono to tak nejako fungovalo pred rokmi ze nasledujuce tlacidlo ktore uz nevoslo hore "spadlo do praveho")

Funkcia zrejme dostala novu podobu zobrazenia ale princip fungovania zozstal povodny (co je OK)
  •  

Condor

@Menion
Bud tie nazvy panelov zafixuj aby zostali stale viditelne.
Alebo zakaz odstranenie posledneho tlacidla z panelu.

1. moznost je asi vhodnejsia ak je mozna.
  •  

wlashack

Ono jde i o to,. že jsou případy, např. zrovna ten můj, kdy přidat do horního panelu čtvrté tlačítko, už nebude pořádně vidět vlevo ten panýlek o západu slunce: To je i důvod, proč jsem čtvrté tlačítko chtěl dát doprava a ono to nešlo.


  •  

wlashack

Quote from: Condor on June 21, 2018, 21:26:59
Takze moja prva rada ze pridavaj pridavaj bola spravna  ;)

Přesně tak, to mě navedlo k nápadu zkusit přidávat tlačítka. :) Sám bych to nevymyslel.
  •  

Condor

#10
Quote from: wlashack on June 21, 2018, 21:46:28
Ono jde i o to,. že jsou případy, např. zrovna ten můj, kdy přidat do horního panelu čtvrté tlačítko, už nebude pořádně vidět vlevo ten panýlek o západu slunce: To je i důvod, proč jsem čtvrté tlačítko chtěl dát doprava a ono to nešlo.


S starom systeme (ten co som spominal) existovala volba nastavenia poctu tlacidiel v hornom. To som isiel hladat... ale to uz neexistuje - nova moznost presuvania medzi panelmi je teraz lepsia.

Ale ano!!! Postupoval si presne LOGICKY a spravne. Uz nechcem pridat hore tak hladam moznost pridat do praveho!

Tento BUG (zmiznutie nazvov) aj dizain funkcie je nevhodny. Tu treba popracovat na zmene a logickom spravani.
Mne a asi ani Menionovi to nepripada az take "nelogicke" lebo sme "zatazeny" poznanim predchadzajuceho principu. Pre noveho uzivatela je to uplne chaoticke nelogicke spravanie.
  •  

Menion

Tak díky pánové, v další verzi to snad bude už ok.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •