Plánování tras na PC?

Started by wlashack, June 18, 2018, 18:22:42

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím, jen dotaz — neplánujete zprovoznit nějakou formu online plánovače tras na počítači, čili na velkém displeji? To je to jediné, co mi na Locusu chybí a obcházím to tak, že si trasy plánuji a klikám na mapy.cz, a odtud exportem do Locusu.
Jednak si při tom ale přijdu jako nevěrník, druhak mě mapy.cz upřímně namíchly tím, jak to, co skvěle fungovalo, překopali do něčeho, co už zdaleka tak dobře nefunguje a je to i mnohem nepřehlednější. Tak mě napadlo se zeptat, osobně bych to nesmírně ocenil.
K tomu jen dodám, že i na telefonu se vaším systémem parádně trasy ladí, plánují atd. přímo v terénu, používám to pořád a nadšeně. Ale i ta velká obrazovka je často prostě potřeba.

Díky a ať se daří!
  •  

poutnikl

Pokud se nejedná o pohyb mimo síť Openstreetmap cest,
Lze jako možnou náhradu použít http://brouter.de/brouter-web/

Výhodou je moznost exportu GPX trasy s navigačními pokyny podle BRouteru a importu do LocusMap.

Pro trasu lze použít jak navigaci tak navádění. První může být výhodnější pro kolo a auto, druhé pro pesi.

Nevýhodou bude pro někoho nepřítomnost češtiny.

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk


Condor

K tejto téme moje skúsenosti...
Boli časy keď nebol Locus tak optimalizovaný ako dnes.
Vtedy som riešil veci v počítači následne kdejake doplnky v počítači, export, import, oprava expertov lebo vždy niečo nefungovalo správne atď. Potom nečakane zmeny počas trasy a riešenie cez Locus. Ťažkopádne niekedy nemožný edit importovaných trás atď. Kopec práce času a nervov. Výsledok veľa krát nesplnil očakávania.

Dnes
Snažím sa a je to pohodlné a rýchle urobiť priamo v Locuse. Všetko funguje ako má, možnosť rýchlej zmeny podľa situácie na trase.

Zhruba si pozriem trasu a návrhy trasy trebárs google alebo spomínaná stránka brouter aby som získal predstavu kadiaľ chcem ísť a tak. Presne body (v mojom prípade keš a waypointy) aj tak nemám dostupné v iných zdrojoch (áno export je možný ale načo ďalší čas a komplikácie).
Keď mám predstavu kam a kadiaľ chcem ísť tak naplánovať trasu dlhú 3-4 tisíc km je otázka pár kliknutí na presné body keš, parkovanie, hotely atď.
Takúto trasu viem rýchlo meniť aj za jazdy podľa situácie počasia času atď zo zachovaním kľúčových bodov.

Tento spôsob je z môjho pohľadu a skúsenosti najrýchlejší, pohodlný bez export import funguje nefunguje.
Toľko z mojej strany a skúsenosti. Rozumiem že každý má iné nároky a požiadavky.
  •  

poutnikl

P.S.: Co jsem psal neplatí pro kačery, alespoň ne pro "poslední míli".


Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk


Žajdlík Josef

Používám stejný web jako Poutnikl. Někdy taky sesterský: https://brouter.damsy.net/ Pokud potřebuji trasu v GPX souboru dodatečně editovat, udělám to na http://www.mygpsfiles.com/app/ V Locusu pak jezdím na kole jen podle výrazné čáry z GPX souboru na mapě. Hlasová navigace se mi neusvědčila, stačil průjezd kamionu a přeslechl jsem pokyn k odbočení.
  •