Nová práce s waypointy/kešemi při geocachingu (Locus 2.20.1)

Started by Čelda, March 30, 2014, 23:44:13

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Menion

c:geo nepoužívám, nicméně když sem přiložíš GPX soubor který se importuje špatně, tak se na to rád podívám
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Jencek

Dik, za reakci, přikládám GPXko a image editace po které je už zobrazování wpt z c:gea v pohodě.
Hledám pro radost.
  •  

Menion

díky.

Koukám na ten soubor a myslím že tohle se klukům z c:gea moc nepovedlo.

Jméno waypointu, ikony tam je, nicméně exportují to jméno přeložené do češtiny. Takže místo globálního jména "Reference Point" , tam je přeložený "Referenční bod".

Trošku záhada je mi, že jejich appka to zpětně naimportuje správně.

Nicméně logicky bych tam čekal jednotný anglický název. Takže bych to směřoval spíše na jejich support, protože s tímhle netuším co dělat.

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Jencek

Tak dobrý, dnes mě napadlo že před exportem z c:gea ho přepnu do AJ, poté jsou už naimportované gpx do Locusu s anglickými popisky wpt, takže vyřešeno, odzkoušeno, dík.  :) :)
Hledám pro radost.
  •  

Menion

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

geo marbes

Hledala jsem v celém CZ fóru a nenašla, použiji pro můj dotaz tedy toto dost podobné.
Mám ten problém, že když si z live mapy nějakou kešku dám kopírovat do určité složky s body, tak je vždy skrytá. Musím danou složku otevřít a oko u té konkrétní keše odšedivět. Pokud keše stahuji přes doplněk Locus4geocaching dlouhým podržením na mapě a dám uložit třeba 30 keší a nebo stažením z live mapy, tak se stáhnou kešky viditelné. Zkoušela jsem prošmejdit nastavení, prohledala webovou nápovědu, ale zakopaného psa nenašla. Netušíte někdo, kde mám co nastavené jinak, než má být, aby se i jednotlivě uložené kešky ukládaly primárně neskryté?
Předem mockrát díky!
  •  

Menion

Otevíráš pěkně starý topic :), nevadí.
Jak mám postupovat abych nasimuloval tvůj problém?
- spustím live mapu
- kliknu na keš
- vyberu první ikonu vlevo dole (+)
- uložím keš do nějaké složky
- po návratu na mapu je keš vidět a je uložená v DB

Takže jiný postup?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

geo marbes

Nechtěla jsem zakládat nové vlákno, omlouvám se za příspěvek do "pravěku" :-)

Jinak já nemám problém s uložením jednotlivé kešky, já problém, že ta keška se primárně ukládá skrytá, musím jí manuálně zviditelnit. Pokud si z živé mapy ukládám větší oblast přes doplněk Geocaching4locus, tak se uloží správně.
  •  

Menion

Jojo já problému rozumím, jen potřebuju problém nasimulovat u sebe.
A postup který jsem popsal mi nefunguje, tak se ptám co děláš jinak.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

geo marbes

Beru zpět mou odpolední odpověď-zkusila jsem keš uložit z live mapy tím jiným postupem (co jsi popisoval) a problém je vyřešen  :) Já jsem si keš předtím vkládala do složky přes "Kopírovat do" a to jí sice ukládalo, ale skrytou.
Moc díky za pomoc, zase jsem o kus chytřejší!  ;)
  •  

Menion

Jo "kopírovat do" ... tam bych i čekal že bod zůstane skrytý ne? Přeci jen, často se kopíruje bod již viditelný na mapě a pak je nesmysl mít ho tam dvakrát. Nicméně fungující postup máš, tak dobrý, ať slouží :).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

geo marbes

No vidíš a já to právě nečekala, že se bude ukládat skrytě :-) Locus je úžasný.... jen ten přechod z výrazně méně dokonalé aplikace je prostě bolavější a bude mi chvíli (delší chvíli!) trvat, než objevím všechny možnosti.
Zatím jen objevujeme další a další skvělé vychytávky ;-)
Každopádně ještě jednou moc díky za pomoc!
  •