SD karta / rastrove mapy po update android 5 -> 6

Started by Bobo Lobo, March 16, 2018, 11:53:26

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bobo Lobo

Ahoj. Zacnem trochu zosiroka. Zakupil som si gimbal na stabilizovanie akcnej kamery a nedarilo sa mi ho spojit/sparovat so smartfonom. Myslel som, ze to je mojou nizsou verziou androida. Tak som vykonal update z 5 na 6. Zistil som vsak, ze som prisiel o moznost pouzivat rastrove mapy z SD karty, ktore predtym po presmerovani cesty /vychodzie priecinky/ v nastaveniach Locus bolo mozne vyuzivat. Mam samsung S5mini; Locus Map Pro 3.18.9. Teraz mapy system na karte vobec nevidi. Mam len v pamati zariadenia ulozene OSM mapy, tu som problem nateraz nespozoroval. Ostali aj POIs myslim a aj Geocaching smaileys. Ostali i nahrate routes ale to asi preto, ze su ulozene v pamati telefonu.
Diky za info
  •  

Menion

Zdravím Bobo,
mezi androidem 5 a 6 by pro Locus neměl být žádný problém.
Koukni prosím na toto nastavení: http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:user_guide:maps_external , pravděpodobně jsi to tak měl nastavené na předchozím Androidu a je třeba to jen nastavit znovu.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  
    The following users thanked this post: Bobo Lobo

Bobo Lobo

dakujem menion,
zastavil som sa na tom, ze som sa snazil najst tie offline mapy v adresári sdcard ....ale to je v mojom pripade ulozisko zariadenia...ako vidiet na snimke....az potom, ked som videl navod, tak mi doplo, ze skusim pohladat v adresari storage.....
som z toho...
ak hladam nieco na sd karte ale adresar sdkarta je vlastne interna pamat, tak to uz je mimo moje chapanie
ide to...presmeroval som vychodzie cesty aj pre srtm....takze aj reliefujem
  •  

Menion

Bobo, já tomu taky nerozumím :). Google označuje interní pamět jako SD karta a na SD kartu pak nějakým nesmyslným číslem xxxx-xxxx. Proč? Opravdu netuším, bohužel.
Nicméně ber to jako fakt a jsem rád, že se mapy povedlo najít a že to funguje, perfekt.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •