Problém s aktualizací keše

Started by Doggy, September 20, 2017, 14:36:29

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Doggy

Dobrý den,
dnes jsem si všimnul jednoho nemilého problému a zajímalo by mě, zda je to globální chyba a nebo jen mám něco špatně ponastavované.
Stáhnu si keše do složky na mapě Locusu přes možnost stáhnout nejbližší, keše pak mám uložené offline v zařízení. Následně u některé z keší na webu změním souřadnice a (nebo) změním či napíšu poznámku a pak v Locusu dám u keše "aktualizovat keš" jenže tady nastává problém, keš nezmění ani souřadnice ani poznámku. Jediné co pomůže, je vymazat keš ze zařízení a znovu nahrát. 
EDIT: Tak jsem si znovu projel nastavení a ono to chyba není, ale je to chytrá položka s názvem "Zachovat data při importu", takže vše funguje jak má, omlouvám se a klidně tento topic zavřete nebo smažte :)
  •  

Menion

Zdravím Doggy,
naprosto chápu problém, nicméně nenapadá nás delší dobu co s tím. Problém totiž je, že je nemožné dozvědět se kdy byly informace na webu geocaching.com upravené. Kvůli tomu není možné zjistit, jestli údaje v aplikaci jsou starší nebo novější než ty na webu.
Osobně raději na webu nic neexituju a je klid, nicméně každý jsme zvyknutý na něco jiného ;).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

chromos

#2
Omlouvám se za otevření starého vlákna, ale přijde mi to rozumnější než zakládat nové se stejným tématem.

Také jsem narazil na problém s tím, že když na webu gc.com změním Vlastní poznámku ke kešce, tak se mi v Locusu nezaktualizuje. Lze to sice vyřešit vypnutím volby Zachovat data při importu v nastavení, jak je zmíněno v předchozím postu, ale pak se mi aktualizací cache smažou i mnou v Locusu vytvořené waypointy (což jsou jedny z nejdůležitějších údajů vůbec, a to asi nejen v geocachingu).

Podle mě by logika aktualizace cache v Locusu mohla být takováto:


  • Částečná aktualizace - toto již v Locusu je pod zapnutou volbou Zachovat data při importu)
  • Aktualizace - nahrazení všech tagově si odpovídajících dat v Locusu těmi z gc.com (tedy včetně mé vlastní poznámky a corrected coordinates), ostatní data nechat beze změny (např. mé vlastní waypointy)
  • Nahrazení - nahrazení všech tagově si odpovídajících dat v Locusu těmi z gc.com, ostatní smazat (což v současném Locusu odpovídá vypnuté volbě Zachovat data při importu)

Jsou-li tři volby moc, pak se silně přikláním k tomu, aby současná možnost 1 byla nahrazena možností 2. Doplňkem k tomu by mohlo být i přidání čtvrtého tlačítka Stáhnout v okně Poznámky - vedle tlačítka Odeslat je na něj perfektní místo. Současná implementace mi moc nevyhovuje (eufemisticky řečeno), protože mysterky řeším v 99,9 % na počítači a ne v telefonu. A i kdybych je řešil v telefonu, mám možnost svou poznámku poslat na gc.com naprosto bez problémů (a v tomto případě se mě nikdo neptá, která data jsou novější). Bylo by fajn, kdyby se vlastní poznámky daly synchronizovat oběma směry stejně pohodlně.

Také by bylo pěkné, kdyby Locus uměl pracovat s corrected coordinates (přepisovat, odesílat na gc.com, mazat ap.), když už to kromě jiných umí i jinak dost primitivní oficiální aplikace.

A když už jsem se tak rozepsal - seznam waypointů lze řadit podle různých kritérií, jedním z nichž je volba Geocaching > Seřadit podle Skrytého data, což mi dalo docela zabrat, než jsem přišel na to, co toto skryté datum znamená. Až když jsem si to přeložil do angličtiny a zpět, došlo mi, že je tím myšleno datum skrytí kešky, tedy Seřadit podle data založení.

Na závěr chci celému týmu Locusu poděkovat za skvělou aplikaci - její provedení je promyšlené a možnosti skoro nevyčerpatelné. Nejúžasnější na Locusu je, že ač se nejedná o specializovanou aplikaci na geocaching, s přehledem jim vévodí. Snad jen rychlejší načítání mapy při scrollingu by neškodilo. :-)
  •