Plánovač tras - profil pro pěší turistiku?

Started by wlashack, December 23, 2017, 19:27:52

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím, zkouším pravidelně používat plánovač tras. Pro pěší turistiku jsem nenašel profil, tak používám cyklistický a ono to často funguje. Ale ne vždy, někdy přestože mapou vede turistická značka, vyhledávač ji nechce použít, ani když jej přemlouvám (a tam, kde to znám, vím že má i pravdu, kolo by tam jet nemohlo).
Chci se ale zeptat - jak plánovat pro pěší? Díky.
  •  

Menion

Zdravím,
co znamená "nenašel profil"? Jako nenašel vhodný profil? Jaký "router" pro plánovač používáš?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

Myslím tím, že když spustím Plánovač tras, je tam modrá kulatá ikonka, která mi dovolí vybrat Režim kreslení:
- rychlá/krátká autem
- rychlá/krátká na kole

Žádnou volbu "turistická pěšky" nevidím. Vybírám tedy kolo, to plánuje trasy po turistických značkách, ale ne vždy to jde. Proto se ptám, jestli to jde nějak nastavit pro pěšáky.
  •  

Condor

Základná otázka je aký router (zdroj pre navigáciu) používaš?

Napríklad BRouter má na výber množstvo peších profilov. Turá, chôdza, hiking rôzne profily atď.

Ponúka profilov závisí od zvoleného zdroja pre výpočet.
  •  

wlashack

Aha, asi už rozumím, odkud vane vítr. Neuvědomil jsem si, že existují různé zdroje pro výpočet a každý má své možnosti, které se promítnou do voleb Locusu. Už jsem si vybral vhodný zdroj (GraphHopper) a funguje zdá se výborně. Mimochodem — BRouter mi hlásí nějakou chybu (chybějící soubor). Jde to opravit?
Díky.

  •  

Menion

Zkusím prosím nejdříve v seznamu aplikací nainstalovaný BRouter spustit a stáhnout požadované oblasti. Pak by to mělo šlapat!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

poutnikl

Podle hlášky to vypada spíš na problém s předávaním BRouter profilu z Locusu.

Menion

No tuším, že jsem podobný problém už viděl i u sebe a dle toho prvního "null" v cestě k souboru mi to přijde že BRouter nemá ještě nastavený svůj pracovní adresář. Mělo by opravdu stačit ho jednou spustit hned po instalaci.
@wlashack, už funguje?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

Já se přiznám, že jsme to nezkoušel. Jednak protože mi vyhovuje profil GraphHopper a druhak mám pitomý telefon, na kterém je obrovská nouze o místo a něco nového na něj nahrát je docela dobrodružství. Což dost možná souvisí s tím, že jsem nechtěně smazal data BRouteru a on teď hlásí tu hlášku. Uvědomil jsme si to v souvislosti s odpovědí na můj dotaz, že je něco takového dost možné, protože telefon promazávám dost často a kromě Locusu a Gmailu s Kalendářem na něm nenechávám prakticky nic.
Tak se omlouvám, že to nedokážu dotáhnout do konce, protože to místo prostě v telefonu nemám, přestože mám SD kartu, a všechny appky přesunuty na ni. Nerozumím, jak se to chová, teoreticky bych měl mít místa kupu, ale nemám, jakmile se něco chce zaktualizovat, už to hlásí problém s místem a začíná peklo.
Tak se omlouvám, můj problém jste vyřešit pomohli, ale já vám bohužel nepomůžu.
  •  

Menion

V pohodě :). Do budoucna alespoň víš co je a není možné ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  
    The following users thanked this post: wlashack

Žajdlík Josef

Quote from: wlashack on January 08, 2018, 11:48:30
Nerozumím, jak se to chová, teoreticky bych měl mít místa kupu, ale nemám, jakmile se něco chce zaktualizovat, už to hlásí problém s místem a začíná peklo.
Zkus jít v telefonu do nastavení/aplikace a podívej se kolik zabírají v sekci "Úložiště" data aplikací u appek jako Gmail, Mapy, Obchod Google Play, Chrome atp. To by mohlo být příčinou nedostatku místa. Můžeš u těch aplikací dát smazat "Data v zařízení". Bude to sice řvát něco o ztrátě dat, ale nikdy se mi nic neztratilo. Můj telefon taky tímto problémem docela trpí. Když to uděláš, po nějakou dobu budou instalace zase fungovat.
  •  

wlashack

Podle mě to je o nějakých nepřístupných oddílech v paměti/na kartě. Přesně co popisuješ dělávám každou chvíli, protože se telefon nechce ani aktualizovat pro "nedostatek místa". Ale jak jsem psal — teoreticky mám 16 GB kartu v telefonu, na ní všechny appky (asi čtyři), z nichž zdaleka největší Locus má asi 750MB. Takže místa by mělo být habaděj, ale není, telefon to vidí jinak, netuším jak. V samotné paměti telefonu jsou tovární aplikace, které nejdou smazat, tak jsem jim aspoň smazal data, zakázal aktualizace a ještě deaktivoval. I tak tam je tak tak, aby telefon jel. Víc nevím, co bych mohl udělat. Vůbec nerozumím, proč telefon podporuje paměťovou kartu, když ji pak nevyužívá, trochu peklo tohleto. Je samozřejmě možné, že mám něco nastaveno špatně, ale fakt nevím co.
  •  

Žajdlík Josef

No nejsem odborní, ale asi bych si udělal zálohu, telefon zresetoval do továrního nastavení a začal odznovu. To chování je je nějaké divné. Ale možná by nějaký odborník věděl víc. Já provozuji Locus na stařičkém telefonu s 0,5 GB paměti s adr. 4.2 a nemám s tím problémy. Není to žádný rychlík, ale na běžné navigování bez problémů.
  •  

Menion

S tímhle jsem se už nekolikrát setkal. Některé systémy mají jednu vadu na kráse. Logy z pádů aplikací (a nějaké své vlastní) cpou do nějakých privátních adresářů a nemažou je!! Takhle jsem už v rodině spoustu telefonů čistil a zbavoval bordelu a to buď tak, že jsem ho rootnul a nebo jak píše Pepa, udělat Factory reset. neříkám, že to musí být tvůj případ ale já se s tím setkal několikrát.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

Já bych viděl jako řešení ten root, protože si myslím, že ten telefon má (možná záměrně) totálně zasviněné úložiště v paměti bordelem, který je v něm předinstalovaný a možná i nějak systémově omezený přístup k paměťové kartě. Jak jsem psal, má 16 GB, na ní uloženo 830 MB, a nic se tam už nevejde. Vyfotím tři fotky a hlásí, že mám plno. Chci aktualizovat appku, hlásí, že není kam atd. Bohužel si na root netroufám, tak jsem smířený s tím co je, vděčný, že Locus tam vždycky naštěstí dostanu a netrápím se tím už zbytečně.
  •