Vlastní ikony v Locusu

Started by wlashack, August 08, 2017, 09:38:18

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím, kreslím si vlastní ikonkový set, který používám v Locusu. Děje se mi ale taková věc, že když do něj nějakou další ikonku přidám, všechny ikonky bodů, které už v mapě mám, se zresetují (převezmou podobu ikonky složky bodů). Což je pak v praxi nepoužitelné. Nejde s tím něco udělat? Díky.
  •  

Menion

Ahoj,
- vlastní balíček ikonek (zip soubor) v Locus/icons adresáři
- k více bodům přiřadíš ikonu z tooto balíčku
- ukončíš Locus a do balíčku přídáš novou ikonu
- spustíš Locus a ikony bodů jsou nastavené na ikonu složky

Takto to mám chápat?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

Ano, přesně to se mi stalo. Zaktualizoval jsem zip soubor s ikonkami (přidal jednu) a vše co bylo do té doby použité se zresetovalo na ikonu složky.
Názvy archivu i ikonek v něm zůstaly samozřejmě stejné, nic jen neměnil, jen jednu přidal.
  •  

Menion

Mno ... k tomu by neměl být důvod. Ikony jsou identifikovány jen pomocí textu, tedy jména souboru (zipu) + jméno ikony. Stalo se ti to jen jednou nebo jsi schopen to nasimulovat?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

Tak se omlouvám, chyba bude u mně, i když zatím netuším jaká. když jsem se to teď pokusil nasimulovat, dopadlo vše v pořádku. Takže jsem někde musel udělat chybu, i když mě vůbec nenapadá, jak bych vůbec mohl. Tak se omlouvám za planý poplach a díky za info, ze kterého si aspoň jsem jistý, že je chyba u mně a v Locusu to funguje tak, jak bych předpokládal.
  •  

wlashack

Tak už jsem i našel svou chybu, takže happyend. Díky za pomoc.
  •  

Menion

Ah to rád slyším. Prozradíš jak je to možné, jak k tomu došlo?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

Já tam omylem nahrál starý archiv ikonek. Měly jiné názvy a kupa jich chyběla. Já si tenhle "špatný" archiv kdysi omylem uložil jako zálohu (kterou jsem považoval za "aktuální stav") do které jsem teď už jen přidal novou ikonku, nahradil to v Locusu a tím se stalo, co se stalo.

Přišel jsem na to tak, že jsem si stáhl archiv s ikonkami ze svého tabletu, porovnal s tím v mobilu a viděl, že to je úplně jiné. A u toho si uvědomil, že jsem před časem ikonky přejmenovával, abych měl podobné pohromadě (to jsme tu spolu před časem řešili, v Locusu se dřív ikonky řadily nějak nekontrolovaně, a změnili jste to, aby se řadily podle názvu a bylo tak možné mít kontrolu nad jejich pořadím v nabídce).

Snad jsem to popsal pochopitelně.
  •  

Menion

A takhle ... dobrý, tak v tom je Locus opravdu komplet nevině :).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

Rozhodně! :) A má to nastaveno fakt dobře, není co vytýkat.
  •