Export GPX s rychlostí ze snímače bluetooth

Started by general77, April 03, 2017, 12:46:16

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

general77

Ahoj, používám Locus map na zaznamenávání trasy na kole. Zakoupil jsem si bluetooth snímač kadence a rychlosti. Propojení tohoto snímače s Locusem proběhlo bez problémů. Na dashboard vidím vše také dobře. Jak kadenci, tak rychlost ze snímače. V nastavení, záznam trasy, profil záznamu cyklistika mám v pokročilém nastavení hardwarová zařízení kromě monitoru srdečního tepu, také cyklo senzor rychlosti a kadence, a cyklo senzor rychlosti. Když však po ukončení jízdy vyexportuji záznam do GPX, tak tam je pouze zaznamenaná kadence a ne rychlost ze snímače. Rychlost se neaktualizuje rychle dle snímače, ale asi dle satelitů. Po exportu do CVS vidím hodnoty jak u bluetooth snímače srdečního tepu, tak u kadence. U rychlosti (speed_sensor) není žádná hodnota. Nevíte prosím, co kde mám nastavit, aby se do GPX zaznamenala i aktuální rychlost ze snímače? Děkuji za rady.
  •  

general77

  •  

Menion

Zdravím,
musím se na to podívat detailněji. Nicméně pokud je v GPX souboru rychlost, tak by to měla být rychlost ze snímače, nikoliv z GPS (z pohybu) - ta v GPX vůbec není.

Jen koukám že píšeš ", také cyklo senzor rychlosti a kadence, a cyklo senzor rychlosti" .. takže máš dva senzory na rychlost najednou?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

general77

Zdravím,
nn, mám jen jeden snímač, který snímá jak kadenci tak rychlost. Tu druhou možnost jsem tam přidal, jen abych vyzkoušel zda to nebude fungovat s tím. Ale také ne. Pokud bude potřeba můžu zaslat nějaké GPX soubory, co jsem si uložil. 
  •  

general77

Zdravím, tak jsem nakonec zjistil, že problém byl někde mezi sedlem a telefonem. ;-) Provedl jsem reset telefonu, a znovu vše nastavil. Nevím co před tím bylo špatně, ale teď již vše funguje tak jak má a rychlost z bluetooth snímače je vidět i v exportovaném gpx.
Ještě bych se chtěl zeptat, zda by šlo přidat do bluetooth manažeru snímač teploty. Vlastním totiž tento snímač rychlosti a kadence (https://www.aliexpress.com/item/Fitness-Bluetooth-Bike-Speed-Sensor-Cadence-Altitude-Mileage-Temperature-Air-Pressure-Gradient-Sensor-Wireless-Bicycle-Computer/32763498372.html?spm=2114.40010508.4.19.I0l23N), který umí snímat i tlak, teplotu, výškové metry a úhel stoupání.
  •  

Dan S.

Navážu na export stop do gpx. Když si vytvořím v Locusu s pomocí Brouteru (Přidat novou trasu) trasu a tu exportuji do gpx, poté naimportuji zpět do Locusu (nebo jen zobrazím v Mapové položky), tak z původní navigační trasy je zaznamenána stopa, tj. obsahuje čas jízdy, průměrnou rychlost, tempo, kalorie ... Jak tomu zabránit? Je problém v exportu?
Locus Pro
  •  

mstefl

Zdravím,  pořídil jsem toto :
https://www.aliexpress.com/item/Promotion-Cycling-Wireless-Bike-Computer-Speedometer-Speed-Cadence-Sensor-Bluetooth-4-0-MTB-Cycling-with-APP/32666178526.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.DtHu7I
jako tepovku jsem použil :
http://www.decathlon.cz/cs/p/8334795_hrudni-pas-dual-ant-bluetooth-smart.html#/15947-254-_

všechny informace mám v exportu GPS. Tedy kadenci, rychlost i tepovku.

Na Redmi Note 3 Pro mám čistý Nougat 7.1.3

Tady je výpis z GPX :

<trkpt lat="50.052372" lon="14.455724">
   <ele>258.83</ele>
   <time>2017-08-15T17:38:26.000Z</time>
   <pdop>7.59</pdop>
   <extensions>
      <gpxtpx:TrackPointExtension>
         <gpxtpx:hr>137</gpxtpx:hr>
         <gpxtpx:speed>6.703131</gpxtpx:speed>
         <gpxtpx:course>74.4</gpxtpx:course>
      </gpxtpx:TrackPointExtension>
   </extensions>
</trkpt>

Jsem nadšený jak to šlape.
  •