Locus a Android 6.0x marshmallow - jak nainstalovat a provozovat.

Started by puschpull, January 02, 2017, 13:14:01

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

puschpull

Dobrý den. Locus u mě patří mezi velmi využívané aplinace. Dosud jsem ho měl na Samsungu s Androidem Jelly Bean (4.1.2).
Nyní jsem přišel ke skvělému Sony Xperia Z3 Compact (Marshmallow 6.0.1)
Čekám jen na nano SIM kartu spodporou LTE, dám pak tovární nastavení a čistou instalaci pár oblíbených aplikací. Mezi nimi i Locus Pro. U starého mobilu jsem měl množství map na SD kartě (cca 18 GB) a s úspěchem je využíval.
Lze toto i v případě nového výše zmíněného telefonu? (Kartu mám 32 GB, zatím prázdnou, jen co tam systém vytvořil po načtení do mobilu)
V případě že mapy nepůjde provozovat na SD kartě tak to taky nějak zvládnu. Sony Xperia Z3 Compact má 16 GB vnitřní paměť z toho cca 12 GB pro uživatelská data a programy.
Děkuji
  •  

Michal

Dobrý den,

pokud máte mapy již na externí SD kartě, bez problému je můžete používat i na novém telefonu. Je potřeba je jen do Locusu "přidat" jako externí mapy. Viz http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:user_guide:maps_external.

Rozdíl je ve stahování online map do offline režimu, popř. stahování vektorových map. V prvním případě Android 6 povoluje Locusu zápis pouze do interní paměti (odkud si nově stažené mapy můžete přenést na SD kartu a přidat je jako externí), ve druhém případě můžete nadefinovat novou cestu k ukládání vektorovek v nastavení > různé > výchozí adresáře.
PR/support & UXW & copy, Locus team, Asamm Software, Prague
  •  

puschpull

Děkuji za rychlou odpověď. Jakmile budu mít novou SIMku tak začnu s používáním nového mobilu. Pak nainstaluji i Locus a poreferuji.
  •