navigovanie v lese pomocou Locus Map Pro 3.18.9

Started by solide, September 17, 2016, 10:55:15

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

solide

ahoj, mozno je to velmi laicka otazka ale neviem prijst na to ako si nastavit aby ma navigacia Locus Map Pro, ktoru som si zakupil   navigovala zvukom  k urcitemu cielu.. Proste ci je mozne ze si na mape zvolim bod  a navigacia ma k nemu bude navigovat bez toho aby som neustale pozeral na mobil a kontroloval smer.  Jedna sa mi vylucne o navigovanie v lese.  Proste ked si importujem trasu  s koncovkou  .gpx do mapy tak ma navigacia k tomuto bodu cez lesne cesty naviguje, alebo hlasovými pokynmi, alebo nejakym pipanim, ked vybocim zo smeru. Casto chodm bicyklom a pesi  po lese  na Zahori,, vo vojenskom  lese  cez  asfaltove a lesne cesty a toto by mi velmi pomohlo. Hlasovy subor "Eliska" pre Locus mam v mobile stiahnuty , takisto aj ofline mapy z MOBACU, map Zahoria,  ale neviem ako to nastavit a ci navigacia zvukom  v lese je takto mozna.. Dakujem za kazdu, dobru radu. J
  •  

Jencek

Hledám pro radost.
  •  

solide

dakujem za odpoved, toto vsetko som nasiel, v mobile nastavil ale ked som to chcel vyskusat, navadzanie k smeru zvukom u mna nefunguje. Potreboval by som od niekoho konkretne  poradit v com robim chybu a preco mi zvuk pri navadzani nefunguje. Pri navigacii hlasom tato v lese ked si zvolim cez import GPX trasu, bude ma navadzat priamo po tejto trase? Da sa to nejako nastavit  Pri ceste lesom na bicykli nemam moc moznost neustale zapinat mobil a sledovat cestu, preto by mi velmi pomohlo hlasove, alebo zvukove navigovanie bez toho aby som musel mobil neustale vytahovat z obalu. Telefon Samsung Galaxy S7 Edge  je vacsi a bojim sa ze mi pri neustalom vytahovani raz vypadne a poskodi sa. Dakujem za kazdu, dobru radu. J
  •  

poutnikl

Pomohlo by, kdybys detailneji napsal, jak mas nastavene v Locus  Nastaveni - Jazyky , Nastaveni-Navigace ( navigacni service a nastavani relevantni k hlasove navigaci.).

Jaky je puvod GPX ?
Zkousel j si BRouter ?

Protoze hlasova navigace podle GPx je mozna, a pokud GPS funguje bez vypadkum lze podle ni jet dlouhe hodiny.


solide

Quote from: poutnikl on September 19, 2016, 19:30:10
Pomohlo by, kdybys detailneji napsal, jak mas nastavene v Locus  Nastaveni - Jazyky , Nastaveni-Navigace ( navigacni service a nastavani relevantni k hlasove navigaci.).

Jaky je puvod GPX ?
Zkousel j si BRouter ?

Protoze hlasova navigace podle GPx je mozna, a pokud GPS funguje bez vypadkum lze podle ni jet dlouhe hodiny.
ako jazyk mam nastaveny Eliska OC, stiahnuty z Locusu, povod GPx, su rozne, jednak mnou zaznamenane, jednak stiahnute z webu, napr. z tohoto: http://rudava.mypage.sk/
BRouter som neskusal, som v tejto oblasti celkom novacik . Takze sa da Locus nastavt tak, aby ma hlasom v lese upozornil aby som napriklad odbocil inym smerom. Da sa navigacia nastavit tak, aby ma striktne navigovala po GPx trase? J
  •  

poutnikl

Jde to, ale ted otazka, co je u tebe spatne.....

Hlasova navigace ( vypocitani trasy pro 2-4 body ) např s online navigacni sluzbou Mapquest nebo OSRM Ti funguje ?
Hlasave navadeni ( vede o bodu k bodu, i mimo cesty ) s trasou vytvorenou primo v Locus Ti funguje ?



solide

#6
Quote from: poutnikl on September 21, 2016, 18:59:29
Jde to, ale ted otazka, co je u tebe spatne.....

Hlasova navigace ( vypocitani trasy pro 2-4 body ) např s online navigacni sluzbou Mapquest nebo OSRM Ti funguje ? - TO som neskusal

Hlasave navadeni ( vede o bodu k bodu, i mimo cesty ) s trasou vytvorenou primo v Locus Ti funguje ?
myslis ked si dam zaznamenanu trasu ulozit v Locuse?

ako som pisal, nie so v tom az tak zbehly, skor som, zaciatocnik. Dnes som si zapol navigaciu v lese, a dal navigovat k zvolenému bodu, ozvalo sa mi hlasove navadzanie, navigacia ma ale snazila navadzat nie po lese ale von z lesa .  Skusal som to ale len chvilku, lebo sme boli na jednej, oficiálnej akcii. J
  •  

poutnikl

Quote from: solide on September 30, 2016, 09:03:42ok skusim si teda stiahnut  inu mapu ale co, konkretne odporucas pre  Zahorie, aby bola podla moznosti co najpodrobnejsia a dobre navigovala pre turistiku a pre cyklo?

No, je to na hranicich CR a SR, tak asi CR a SR. Ktere mapy z LoMaps / Paws / OAM pouzijes zalezi na tobe, lisi se v detailech, licencnich podminkach a frekvenci updatu.
LoMaps jsou placene za kazdy update, updatoveny ctvrtletne ale zase poskytuji offline hledani adres a POIs.
OAM jsou zdarma, updatovany nejmene  mesicne, maji vyborny style Elevate pro vysokohorskou a MTB turistiku, pro Alpy skvele rozliseni vysek.
Paws jsou zdarma pro Cr , Sr a blizke okoli, updatovane kazdych par dni.

QuoteTo je zvlastne, myslel som ked hlas Eliska  odporuca priamo Locus, tak ze  je pre nu vhodny. Co by si teda odporucal aky navigacny hlas nahrat,  myslis tento na google play: Hlas Vocalizer TTS (Slovenský) mam skusobnu verziu uz nahratu ale v Locuse mi ho neumoznuje vybrat, alebo poradis nieco ine?

No vsak, je vhodny. Ale Eliska nebo jakykoli jiny je pouze hlas. Sam o sobe nema s navigaci/navadenim nic spolecnoho. Je to pouze funkce Androidu umoznujici prevadet text na hlas. Zrovna tak se da pouzit na predcitani knih.

Quotetoto myslis pri navadeni, ze? Ak ano vcera som sa pokusil v navadeni, v nastaveniach  pomenit nejake parametry, screen poslem vecer
Ano, myslel jsem navadeni.

Quotepri navadeni som sa dostal zatial len k tomu ze mi ukazuje supka kam mam ist, ziadne ine navadzanie, myslim zvukom negunguje , pri navigaci, ma naviguje hlasove velmi nepresne, ked zmenim smer vobec mi to neoznami, akurat vidim ze sa mi vzdialenost k bodu neodpocitava , ale pripocitava, to je asi tou mapou, ze?

V tom bude asi jadro pudla, ze ocekavas od hlasoveho navadeni neco jineho, nez nabizi. Jinak u navigace i navadeni vse zalezi na nastavenych parametrech. Bez nich je to tapani ve tme. Tez zalezi, je-li trasa "ridka" nebo "husta", a jaka je typicka vzdalenost bodu ve srovnani se vzdalenostnimi parametry.



solide

Tak som bol vcera opat  na bike. NAVIGACIA ZASA NAVIGOVALA ZMATOCNE AJ KED SOM SI STIAHOL MAPU PODLA RADY POUTNIKA. prinasam foto nastaveni v mobile.




























  •  

poutnikl

#9
Přehlednější by bylo hodnoty parametru opsat.. :-).

Navigování nazáleží na mapě, alespoň ne u Locusu. Mapa slouží pouze jako vizuální vrstva, na kterou se promítají navigační detaily jako navigační body a, trasa.

Quote"NAVIGACIA ZASA NAVIGOVALA ZMATOCNE"
Nekonkrétní. JAK PRESNĚ zmatečně   ?

Navigace nebo navádění ? A je taky podstatné zmínit, jak je vytvořena trasa, eventualne ji prilozit jako GPX export.

Proč máš v oznámení mimo trasu nastaveno na 5 m , resp. 10 m ? To je příliš málo, mělo by to být více než je nepřesnost GPS polohy. Já to nedávám méně než 50 m.

Vzdálenost pro přepočet 30 m je příliš málo, srovnatelné s chybou GPS pozice při špatném GPS příjmu. To se Ti pak může stát, že navigační služba bude přepočítávat pořád, protože ( skoro ) pořád bude mimo trasu. Je lépe mít nastvený údaj o sjetí z trasy třeba na 60-100 m a přepočítání třeba 100-200 m.

Další renonc - mas prepnuti z navigace na navadeni na 30. V ramci chyby GPS si navigace pri spatnem prijmu ani neskrtne.

U navigace si ujasni vztah 3 hodnot nize,
Kdyz ma upozornit, pokud
Kdy ma prepocitavat
Kdy ma prepnout na navadeni.

a jeiich vhodne hodnoty v souvislosti s chybou GPS ktera muze byt az do 50m.

Sumárně bych řekl, že jsi Locus nastavil, aby se choval zmatečně.