Lokalizovné foto - nejdou zobrazit, nejdou vyhledat

Started by Bucky Kid, August 15, 2016, 11:30:56

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bucky Kid

Ahoj, jak jsem z některých příspěvků vyčetl, umí Locus pracovat s fotkami s geotagem.
Nějak ale nemůžu najít jak je do Locusu dostat, na žádnou možnost importu v menu nemůžu narazit.
Zkusil jsem ručně pár nakopírovat do /Locus/data/media/photo/ a ve vrstvách mapy povolit "Lokalizované foto". Když se v mapě přesunu na místo kde byla pořízena, ikona fotky se ani tak nzobrazí.
Stejně tak nemám možnost vyhledat podle souřadnic v dialogu hledání - v dalších možnostech mám jen Wikipedii, Google místa a Geonames/GNS.

Ještě bych měl nápad jestli by neuměl Locus procházet i externí adresáře (např. adresář kam ukládá foťák defaultně pořízené snímky) a z nich umístit fotky s geotagem na příslušné místo na mapě - bez importu nebo kopírování do adresářů Locusu (i s prohledáváním).
  •  

Dan S.

Musíš si v Locusu navolit adresáře, kde má Locus hledat fotky s gps údaji. Ťapni na Lokalizované foto (pozor ne na očičko, ale na ten název) a dostaneš se do nastavení, kde si navolíš adresáře. Přes očičko se jen zapíná/vypíná zobrazení fotek na mapě.

Pro meniona ... pomohlo by, kdyby Locus uměl prohledat i podadresáře, stačil by vybrat jeden hlavní adresář a Locus by to prohledal celé.
Locus Pro
  •  
    The following users thanked this post: Bucky Kid

Bucky Kid

#2
Jo už to funguje, je to přesně jak píšeš.
Ty podadresáře by to určitě chtělo. Pokud je defaultně předvolen /sdcard/DCIM a fotky se ukládají do /sdcard/DCIM/Camera/ tak se nezobrazí.

Sent from my phone by Tapatalk



http://help.locusmap.eu/topic/display-of-in-device-geotagged-photos-add-recursive-search
  •