Po update na 3.18.2 se nenačítá mapový podklad - při Zámku orientace obrazovky

Started by wenca66, July 10, 2016, 17:02:02

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wenca66

Zdravím,
PROBLÉM: Po jednom z posledních update se mi přestala načítat při spuštění VEKTOROVÁ mapa. Nelze ji načíst ani manuálně přes menu. Objeví se chybová hláška: "Proces neúspěšný". Ani Online mapy se po výběru nezobrazí (zde bez chybové hlášky). Místo vybrané mapy je zobrazena jen prázdná bílá plocha.

ZJIŠTĚNÍ: Uvedený problém nastane při změně nastavení "Zámku orientace Obrazovky" (Obrazovka s mapou + Natočení na šířku). Když toto nastavím aplikace se do restartu chová normálně (vše funguje) po ukončení aplikace a jejím znovuspuštění se projeví zmíněný problém. Když nastavení vrátím na "Systémové nastavení" a restartuji aplikace opět vše funguje jak má ;-)

Nejsem si jist po jakém update to nastalo - teď byly myslím 2 v rychlém sledu a já aplikaci nepoužívám denně.

Android 4.0.4 (Lenovo A660),bez magnetického kompasu
  •  

Menion

Zdravím,
omluva za komplikace! Zkouším tohle nastavení ale bohužel u mě to nemá žádný vliv a aplikace funguje jak má ve všech případech. Mohl bych poprosit o vytvoření logu hned po nepovedeném startu aplikace a následném zavření?

Jak na to: http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:faq:how_to_create_debug_log

Děkuji!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wenca66

Zdravím a díky za snahu problém řešit:
Posílám požadovaný Log... nakoukl jsem do toho a překvapila mě nějaká cyklická chyba E/IBINDER_HOOK(9131): open whitelist file error... ale ta s tím zřejmě nesouvisí ;-).

Posílám i foto-screenshot se zobrazením problému a chybky.

Ještě bych mohl vyzkoušet reinstalaci nějakého předešlého buildu - matně tuším že 3.18.0 snad chodila bez problémů. Ale musel by jste mi ten build zprostředkovat.

Předem díky a mějte se fajn, W.
  •  

Menion

Díky za logy. Ten error co se tam vypisuje je pěkně nanic. Za minutu zaplnil celý soubor a logy z Locusu tam nejsou vůbec vidět.

Můžu poprosit o trošku asistence a možná i trpělivosti? Vytvořil jsem speciální verzi, která bude vypisovat všechny logy Locusu přímo do souboru v Locus/logs. Takže zkus(te) nasimuvat problém a až se tak stane, stačí Locus ukočit a přiložit sem logy. Díky

Verze: https://docs.google.com/a/asamm.com/uc?id=0B_Nr4CT8osmtb0ZrbkJuOU54bmc&export=download
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wenca66

Díky - za důvěru ;-) jdu na to. Jen se zeptám předchozí ostrou verzi mám nejprve raději komplet odinstalovat?
... asi jo - zbytečný dotaz. odinstalováno. smazáno ;-) Instaluji.
  •  

Menion

Nene, není potřeba. Tohle je verze Locus Map Free, takže pokud používáš Pro, můžou fungovat souběžně.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wenca66

V pohodě - to nejlepší původní nastavení jsem si už beztak přemazal při pokusech "čisté reinstalace" ;-)... Já si to zase nastavím.
Vyzkoušeno - stejná chybovost po nastavení zámku orientace. Jak po restartu aplikace s tím nastavením tak potom i v aplikaci samotné při manuálním pokusu načíst vektorovou mapu.

Logy přikládám - a hlavně děkuju!!!
Zatím se měj(te). Wenca
  •  

Menion

Děkuji za logy, myslím že pomohli.

Zapeklitá chyba ... můžeš tedy prosím vyzkoušet ještě tuto verzi: https://docs.google.com/a/asamm.com/uc?id=0B_Nr4CT8osmtWFlDTGtTREhpamc&export=download . Pokud by opět zlobila, budou se stále vytvářet logy, ale jsem si skoro jist že to bude ok. Děkuji!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wenca66

Dobré ráno,
řešená chyba se ti povedla odstranit. Vyzkoušel jsem to teď v ranním chvatu, a mapa se načítá jak při startu aplikace, tak lze mapu změnit-načíst i manuálně.
Jiné funkce jsem neprověřoval - myslím tedy zdali se s opravou nechtěně něco jiného "nerozhasilo". Tím nerýpu, jen abys věděl, že jsem nestihl detailněji aplikaci prolézt.
Naopak moc díky - jsi rychlík ;-).
A teď napověz - mám počkat na další oficiální build? Nebo se jedná o nějakou speciální vyjímku mé konfigurace? Prozatím mohu asi v klidu a s radostí používat poslední 3.18.2 (bez zámku) nebo tu betu s logovánmí (se zámkem).

Ale hlavně ti děkuju, za ochotu a rychlost.
Měj se fajn, W.
  •  

Menion

Perfektní, já děkuji za ochotu. Ve většině případů si opravou zase něco rozhasím, ale v tomto případě bych byl klidný, bude to v pořádku.

Nová verze bude nejspíše až o víkendu, takže je to na tobě. Ta testovací verze je odemčená Free verze, takže funguje totožně jako Pro verze, je to tedy na tobě.

Díky též za pomoc, bez logů bych to neměl šanci opravit! Pěkný (deštivý) den.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wenca66

Zdravím a jen potvrzuji, že po buildech vydaných o víkendu (17.7.2016 - 3.18.4) jsou problémy se zámkem orientace vyřešeny a jiné trable zatím neobjeveny - jsi pašák ;-) díky. Měj se, W.
  •  

Menion

Pašák bych byl kdyby tam ty chyby nebyli a nemusel bych vydávat dvě opravné verze :). Nicméně děkuji za potvrzení a za pomoc. Chyba byla zapeklitá a jsem opravdu rád, že jsme to úspěšně vyřešili!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •