Skoro se nenatáčí mapa

Started by wlashack, July 05, 2016, 10:16:52

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím, vyskytl se mi problém, že se mi nenatáčí mapa, ani když mám natáčení zapnuté. Snažím se najít příčinu, ale nedaří se, prošel jsem nastavení a nenašel nic, co bych měl pocit, že to řeší. Zkoušel jsem projít i nastavení telefonu, ale tam mi taky nic nepřišlo, že se k tomu vztahuje. Mapa se chová, jako by "mírně plavala", čili není úplně statická, ale rozhodně se ani nenatáčí, jak by měla (a jak to dřív dělala). Pootočí se vždycky jen maličko, ale její natočení vůbec neodpovídá skutečnosti. Napadla mě i možnost, že se pokazilo nějaké čidlo v telefonu, ale nejsem si vědom, že by telefon dostal nějakou ránu, zmokl apod. Poradíte?

Díky.
  •  

Dan S.

Máš nastaven hardwarový kompas? Nastavení - senzory
Pokud telefon bere azimut z GPS a ty stojíš na místě, tak se to takhle může chovat.
Locus Pro
  •  

wlashack

Hardwarový kompas mám zatržený. Je to divné, přijde mi, že se to takto dřív nechovalo, že se mapa točila, jak měla. Teď i když jdu a točím telefonem, mapa je úplně jinak zorientovaná a já vidím šipku pohybu ukazující proti mně mému pohybu nebo někam do strany, což dřív určitě ukazovalo dopředu tak, jak to má být. Ještě to můžu testnout při jízdě na kole, tedy při vyšší rychlosti, ale to stejně neřeší, že to v klidu/chůzi ukazuje úplně divně.
  •  

Menion

Tak pak ještě druhá možnost ... kalibrace. Zkus telefonem chvilku máchat ve vzduchu (kolem všech tří os ideálně), jestli to pomůže.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

Moc díky, přijde mi to teď bizarní, ale ono to fakt pomohlo. Mapa už se točí jako dřív, což poslední týden nedělala. A já neudělal nic víc, než že jsem mával chvílí telefonem nad hlavou. Dnes půjdu spát zmatený, ale šťastný.
  •  

Menion

Je to jedna z top fíčur Androidu ... kalibrace kompasu. Jsem rád, že dalšího člověka pobavila jako mě (sám jsem jí už praktikoval nesčetněkrát a vždy pomohla).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •