Vektorové mapy: Stáhnout vs Aktualizovat

Started by wlashack, April 25, 2016, 10:19:44

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím,
chci se zeptat, jaký je rozdíl mezi Stažením a Aktualizací vektorových map. Jsou super, používám je pořád, kdysi dávno jsem za ně (myslím) něco zaplatil a dodnes mi jdou zdarma stáhnout. Když kliknu na tlačítko Aktualizovat, stojí to 55 LoCoins. Když kliknu na Stáhnout, stáhne se mapa zdarma. Rád zaplatím, jde mi jen o to pochopit, v čem je vlastně rozdíl. Mám v tom hokej a chci mít jasno. :)

Díky!
  •  

voldapet

Dobrý den,
koupenou LoMapu (vektorovou mapu) můžete stáhnout rok zdarma. Konrétně můžete stáhnout tu verzi mapy, jakou jste původně kupoval. Proto
STÁHNOUT stáhne zdarma dříve zakoupenou verzi mapy
AKTUALIZACE vede ke koupení nejnovější aktuální verze mapy.

Petr
  •  

wlashack

Chápu, díky.

V tom případě by ale bylo fajn, kdybych jasně viděl, že verze mapy, kterou používám, není aktuální. Z toho dialogu nepoznám, jakou verzi mapy (a z kterého data) používám a tudíž ani netuším, že existuje nějaká aktuálnější. Vědět to, tak si ji dávno koupím — což by bylo asi i fajn, kdyby mě Locus upozornil, že mapa, kterou používám, vyšla v aktuálnější verzi.
  •  

poutnikl

#3
Nabízí to aktualizaci i v případě nejnovější mapy ? Nebo je volba aktualizace v  daném případě zašedlá ? ( Osobně používám jiné )  LoMaps jsou aktualizovány typicky  každé cca 3 měsíce.

voldapet

@wlashack
máte pravdu a sám jsem měl něco takého v hlavě. Možná teď budeme obrazovku a tlačítka měnit, takk se nad tím zamyslíme. Také již delší dobu plánujeme nějaký systém notofikací, který by uživatele upozornil na novou verzi map.

@poutnikl
Pokud má uživatel staženou nejnovější verzi mapy, tak tlačítko Aktualizovat v obrazovce zcela chybí.
  •  

wlashack

Já už taky zjistil, že jde o to tlačítko Aktualizovat, které tam buď vidět je nebo není, ale vůbec mě nenapadlo, že to takto poznám. Na to jsem přišel až teď po naší debatě, kdy jsem si aktuální mapy koupil a ono po aktualizaci zmizelo. Uživatele to ale myslím vůbec nenapadne, není to ani trochu intuitivní. Čekal bych něco ve smyslu: Vaše verze mapy je: xx, Aktuální verze mapy je yy. Nebo tak něco. Včetně těch notifikací, že už existuje novější verze.
  •  

poutnikl

Hmm, mně to intuitivní přijde.. Co je aktuální,  nejde aktualizovat, a naopak.

Menion

No vše se průběžně vylepšuje, na tohle taky dojde řada :). Většina věcí jak je, je dělaná mou již pokroucenou myslí, takže ne všem se to může zdát "intuitivní". Což se není čemu divit.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

Quote from: poutnikl on April 26, 2016, 23:27:12
Hmm, mně to intuitivní přijde.. Co je aktuální,  nejde aktualizovat, a naopak.

To je pouze logické, nikoli intuitivní. Čili jasné to je těm, kdo jsou do toho zasvěcení, ale ne těm, kdo na to koukají prvně.

Jinak chápu, že autor to vidí vždycky jinak než uživatel, tudíž neprudím, jen informuji, co mi neštymuje nebo s čím se vyloženě trápím. :)
  •  

poutnikl

#9
Quote from: wlashack on April 27, 2016, 09:56:15
Quote from: poutnikl on April 26, 2016, 23:27:12
Hmm, mně to intuitivní přijde.. Co je aktuální,  nejde aktualizovat, a naopak.

To je pouze logické, nikoli intuitivní. Čili jasné to je těm, kdo jsou do toho zasvěcení, ale ne těm, kdo na to koukají prvně.

No, já to v životě nepoužil a vlastně ani neviděl, protože LoMaps nepoužívám.
Takže prakticky každý, kdo používá LoMaps je v tomto zasvěcenější než já...  :)

Menion

V další verzi bude trošku vylepšeno zvýraznění položek k updatu v seznamu. A jinak znáte to, vylepšení budou přicházet průběžně, jak to tak plyne ... ;)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

  •