Live tracking - jak funguje?

Started by wlashack, April 28, 2016, 08:25:36

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím,
chci se zeptat na funkci Live Trackingu v Locusu. Konkrétně na to, zda to funguje nějak přes GPS anebo se využívá datový přenos, čili musím být na telefonním signálu a mít datový tarif. Pokud to jde přes data, kolik cca dat při tom proteče např. za hodinu, jestli to jde takto vyjádřit?

Ptám se proto, že jsem si nedávno zapnul sledování od Googlu a za dopoledne na kole jsem vypráskal půl giga dat, což je můj měsíční limit. :) A jde mi taky o ježdění v zahraničí, abych pak nemusel prodat kolo, abych zaplatil roaming.

Díky.
  •  

Dan S.

#1
K Live trackingu musíš mít aktivní data, info o poloze se odesílají přes internet. Někde tady na fóru (v angličtině) psal menion, že spotřeba dat je úplně minimální, už si sice nepamatuji, jak moc, ale nebylo to nějak moc, v řádech kB.
Takže podmínkou pro funkční LT je aktivní GPS, příjem signálu + data

edit tady http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=4988.15 je odkaz na to vlákno

Quote from: menion on February 15, 2016, 08:22:09
No yet, I just did a small test and ...
- outgoing update (your location, nickname etc.) - 200 bytes
- incoming update should be around 150-200 bytes per user

But more precise information later. It also depend on length of "message", that is currently not limited (have to limit it to around 160 chars)
Locus Pro
  •  

wlashack

Díky, to je v tom případě v pohodě, do toho má smysl jít.
  •  

Menion

Live tracking mi běží na stole na tabletu a sleduju stabilitu + datové přenosy. Aktuálně při nějakých 10 lidech na mapě byl přenos kolem 1.1kb! Takže pokud si nastavíte obnovu dat 1 x za 5 minut, jsme na 12 * (1.1 + 0.2) = 15 kb za hodinu :). Ono to trošku naroste protože pracujeme na privátních místnostech takže se bude posílat o něco více informací, ale i tak si myslím že do 1 MB za hodinu se prostě musíme vejít.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

poutnikl

Toho půl giga bylo spíš za online Google maps data.

Menion

Nejspíše ano ale i tak je to až až na to že je to "vektor".
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

Jojo, určitě šlo hlavně o mapová data, nicméně ta služba je tím pádem k ničemu (tam, kde nejsou neomezené datové tarify).

S těmi přenosy u Locusu je to skvělé, moc díky, to je úplná paráda.
  •  

Horalka

Je nějaká naděje, že se podaří odstranit chybu 11303? Live tracking v Locusu je úžasná věc obzvlášť pro nás beznadějné bloudivky (jsem se ztratila na rodinném výletě a manžel si mě díky LT krásně našel :-D) .Bohužel mi ale lokusí LT nastartuje pouze na wifině. Nevadí, že pak plynule přejdu z wifi na mobilní data, krásně vše funguje i bez wifiny, ovšem pouze do doby, než např. Locus vypnu a znova zapnu (samozřejmě omylem, jsem beznadějný případ ve vícero ohledech :-) ). V terénu pak už nemám šanci bez wifiny LT nahodit...
  •