Renderování mapy, téma pro vektorové mapy, znovu stažení poi bodů pro vektorové mapy

Started by babi, April 05, 2016, 16:43:09

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

babi

Ahoj menione.
Používám vektorové mapy ze Storu a měl bych k nim pár dotazů:
1) Byla by možnost přidat volbu pro opětovné stažení POI bodů? Během procesu stahování mi spadlo připojení a už jsem nikde nenašel možnost jak stahování dokončit či znovu vynutit.
2) Byla by možnost přidat téma, které by kombinovalo pěší turistiku a cyklo? Zřejmě nebudu sám, kdo by ocenil mít tohle v jednom a nemusel neustále měnit témata aby zjistil co je poblíž atd.
3) A jeden dotaz k rastrovým mapám. V mém LG G4 jsou tyto mapy prakticky nepoužitelné. Vytvořil jsem si mapu v mobacu (dlaždice 256x256) a díky velkému rozlišení displeje jsou dlaždice renderované malé a v mapě si těžko člověk něco přečte. Vím, že existuje možnost zvýšit rozlišení mapy v menu, ale poté je jakýkoli pohyb po mapě noční můrou. I na takovém železe jde performance do kytek. Zkoušel jsem před Xposed změnit rozlišení displeje, či změnu DPI, ale Locus vždy renderuje stejně. Je zde nějaký prostor pro změnu?

Děkuji za odpověď.
Martin
  •  

voldapet

Ahoj,
zkusím odpovědět za meniona.
1) To bohužel není možné. POI body jsou součástí celého balíku LoMap (pokud se bavíme o POIs z LoMap). Avšak pokud se něco pokazilo při stahování, tak velmi pravděpodně nedošlo ani k rozbalení mapy samotné. Nejjednoduším řešením je smazat  špatně staženou mapu a přes Locus store opakovat stažení

2) V tomto případě můžete hlasovat o toto téma http://help.locusmap.eu/topic/new-theme-hiking-cycling
Osobně bych takové téma uvítal. Ale dokud se nám nepodaří vykreslovat souběh více turistických a cyk. tras, tak se do takového tématu po pravdě nechci pouštět.

3) Zvětšení rozlišení může napatrně zpomalit vykreslování, ale opravdu je to taková bída? :-)
  •  

babi

Ahoj.

Ad1) Vyzkouším. Díky a tip.
Ad2) Je to tam. Koukám, že je to již rok staré, no snad na to padne řada ,)
Ad3) Ano, taky se tomu divím. Bez zvětšení rozlišení je pohyb po mapě "plynulý". Ale jakmile jej zapnu, tak si připadám jak ve zpomaleném filmu. Všiml jsem si, že při 200%ním zvětšení jsou v mém případě výsledné dlaždice 512x512. Kešuje nějak Locus již změněné dlaždice? Pokud ano, tak mi nejde do hlavy proč dochází k takovému zpomalení oproti načítání dat z sqlite databáze.

Děkuji.
  •  

Žajdlík Josef

Myslím, že v nabídce témat se dá stáhnout i Voluntary UK Bugfix. To ukazuje pěší i cyklotrasy. Je ale třeba si zvyknout na pro nás netradiční zobrazení tečkami.
  •  

babi

To je naprosto nepoužitelné. Nezobrazuje to všechny barvy a to nemluvím o souběhu více tras.
  •  

poutnikl

Já používám http://osm.paws.cz mapy a UniGCCZ tema.   
Pokud Lomaps obsahuji tagy barevneho znaceni KCT, melo by to byt pouzitelne i pro ne.






voldapet

@babi
co se týče zpomalení - omlouvám se, ale tady asi bohužel nedokážeme pomoci bez toho abychom si mohli s daným telefonem hrát. Snad se nám v budoucnu dostane do ruky takový, který se bude chovat stejně. Díky za pochopení
  •  

babi

@poutnikl: Díky za tip na téma. Ty mapy sem tam taky použiju.
@voldapet: Ok, budu tedy doufat ,) Děkuji.
  •