Jak je to s časem u zalogovaných keší ?

Started by Čelda, February 05, 2016, 00:27:46

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Menion

@Čelda: no tohle je spíše na diskuzi přímo na fóru GroundSpeaku

@Condor: jak už jsem psal, jsem si na 99% jist, že v Locusu je vše v pořádku. Když zaloguješ keš přes Locus, můžeš zkontrolovat datum a čas nálezu v GPX souboru který stáhneš přímo na stránce s keší. Pokud je tam čas správně, pak není co řešit.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Čelda

  •  

Condor

GS to riadne po....

Užívatelia a aj Locus asi na tom nič nezmení. Treba to bohužiaľ brat ako fakt a prispôsobiť sa.

Preto Menion pekne prosím o prispôsobenie Locusu podmienkam GS tak aby výsledný log na stránkach mal totožný dátum ktorý bol z Locusu odoslaný. To aký je dátum niekde v databáze alebo v GPX alebo kdekoľvek ma nezaujíma ;-)
Zaujíma ma jednoduchý výsledok. Pošlem log 28.3. a chcem vidieť na stránke GS dátum 28.3.  A nie 29.3. alebo 27.3.

Triviálna podľa mňa a nás základná vec logu je správny dátum nálezu.

Ďakujem za celú komunitu geocacherov z východu Slovenska ktorá by rada znovu využívala logovanie z Locusu.

  •  

Menion

No Condore já ti rozumím ale já to bohužel nemůžu udělat. Kromě toho,
- že to nedává smysl aby aplikace takhle "hákovala" něco, co není velký hlavní server schopen opravit
- tak to nelze ani z technických důvodů. Čas jsem dříve ručně posouval o osm hodin takže se zobrazil správně, nicméně v jejich databázi byl samozřejmě špatně. Mělo to jednu velkou nevýhodu. Lidé kteří žili v pásmu kolem UTC+5 a více, se dostávaly do časů UTC+13 a více, což je pěkná neexistující budoucnost a groundspeak server odpovíal, že čas je neplatný. Takže bylo třeba logovat pár hodin do minulosti aby to vůbec šlo. Kvůli tomu hlavně, jsem to celé vlastně začal řešit pokud si dobře pamatuju.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Čelda

No ono je to prohlášení GS (pokud je pravdivé), že se nebude hrát na čas logu keše, stejně legrační, protože když si zpětně člověk stáhne keš i s logy v GPX formátu (což je vlastně XML), stejně tam je (a asi musí) být u data nějaký čas uvedený. Ledaže by GS na svých serverech s každým logem "zatočil" tak, že tam dá nějaký standardní čas nezávisle na tom, jaký čas tam při logování dá přes GCLive uživatel.
V současnosti (po změně času na letní) se mi to v ČR chová tak, že logy zadané přes webové rozhraní dostávají čas 19:00 UTC např. "2016-03-28T19:00:00Z". Z Locusu dosáhnu stejného výsledku, pokud zadám čas 21:00. Pak se ani po editaci pořadí logu v rámci jednoho dne nemění ani při kombinovaném logování (něco přes web něco z Locusu) - včera jsem to znovu zkoušel.
Zatím bych Locus ponechal tak, jak je, s tím, že uvidíme, co se bude u GS dít dál.
  •  

chisrep

Také jsem si chtěl povzdechnout na logování data keší a všiml jsem si tohoto vlákna. Přiznávám, absolutně nechápu, v čem může být tak zásadní problém na straně GS spočítat dobře datum. Kdyby se psal rok 1980, neřeknu ... ale dnes ?? Také jsem narazil na problém, že keše, které loguji z Locusu ráno (např. 6:56 UTC), tak jsou pak v listingu zažazeny o jeden den dříve a bohužel se to promítne i do všech statistik. Nálezy jsem měl jen během jednoho dne a ve statistice se mi chybně objevily dva po sobě jdoucí dny strávené odlovem keší. :-(  Ověřoval jsem GPX soubor, tam je to samozřejmě ok, Locus se podle mého jednoznačně chová dobře, ale ... Neříkám to rád, také je mi to proti srsti, ale asi bych se skoro přimlouval, kdyby interně Locus s časem pracoval, ale logoval to s fixním časem, např. 12:00 UTC, jak to asi dělá c:geo. Ideálně konfigurovatelně - tak jako tam byl v konfiguraci ten časový posun, tak volitelně zadat logování s "fix" časem. Nezkoušel jste v tomto duchu někdo vznést dotaz přímo na fóru GS ?
  •  

Condor

Ja to riešim momentálne (bohu žiaľ) tak že uložim offline log v realom čase. Zapíše mi reálny čas do l textu logu (predvolaný tex času). Následne uložený log dám zalogovať online a pred odoslaním ručne znením čas na 21:00. Reálny čas v texte logu zostane ten reálny správny a aj dátum na stránke geocaching.

Je to síce strašná otrava riešiť v teréne každý log na dva krát ale momentálne inej cesty niet ako sa dopracovať k správnemu dátumu.

Keby bola možnosť napríklad v config zmeniť si čas pre online log natvrdo na nejaký čas (v našom pásme momentálne pri letnom na 21:00) tak by to ušetrilo kopec práce a času pri logovaní a nemusel by sa človek báť že pri niektorom logu to zabudne a rozhodli mu to poradie a trasu celého dňa.

To že to nesprávne loguje trackovacie predmety na deň kedy človek ani nemá nález a keď owner TB hľadá alebo chce zistiť kto kedy odkiaľ kam presunul predmet tak sa to javí tak že niekto ho z keš vzal ale uložený bol do nej až na následný deň! Takže kde je ten TB? Na ceste niekam alebo leží v tej keš? Potom mi píše majiteľ predmetu otázku že či som ten predmet vzal alebo tam vlastné uložil alebo ako? Korektne sa nedá vziať predmet ktorý v keš nie zapísaný. Ale týmto momentálny stavom Locus dokáže spätne vziať a zapísať predmet z keš v ktorej ešte v predošlý deň v nej nebol!

Ak by som to chcel dostať do správneho stavu musel by som ručne cez web editovať všetky logy TB a zmeniť dátum.

Takže minulú sobotu 20 nálezov. Logovať na 40x! Ak by som chcel dať do poriadku 5 TB z toho dňa tak ešte opraviť 100 logov cez webové rozhranie.

"Teším sa" na letné trasy a tak 50 keš a TB ani neuvažujem riešiť. Pri mojich som sa už so správnou trasou na mape a správnym dátumom zmieril.

Písal som pred pol rokom keď sa odobrala možnosť nastaviť časové pásmo v Locuse že mám z toho vážne obavy. Bohužiaľ boli oprávnene ale že to bude robiť až taký neskutočný bordel som fakt nečakal!

Dátumy, poradie keš, štatistiky nálezov, trasy a mapy TB vlastných aj všetkých na ktoré Locus šahne, suveníry, projekt-gc štatistiky, míľniky, rekordy atď.

Totálny bordel všade a po celom svete a manipuluje to s cudzími TB.

HLAVNE ŽE GPX súbor pre externé použité tretích strán je správny! Super tešíne sa!

Je mi úprimne ľúto za tento príspevok :-( Locus je (bola) výborná top aplikácia na geocaching. Snáď raz znova bude všetko OK....
  •  

Condor

Menion
Ďakujeme za opravu a skóre riešenie situácie  :-)

P.S.: V poslednej vete predošlého príspevku som vyjadril ľútosť že to tak momentálne je.

To že kritizujem a snažím sa riešiť každú chybu alebo problém znamená že Locus je ťažko nahraditeľná aplikácia na ktorej nám kritikom záleží!

Lepší support a komunikáciu som nezažil pri žiadnej inej mnou používanej aplikácii! Za čo fakt úprimne ďakujem a vážim si každú odpoveď opravu a Tvoj čas.

Myslím to vždy v dobrom. Niekedy je nutné "zatlačiť" ak sa veci nehýbu ;-)

Myslím že nepoužitie tlačidla uninstall dokazuje že na Locuse nám záleží ;-)

Ešte raz ďakujem.
  •  

Condor

Včera 30.7. Nastala znova nejaká zmena na geocaching.com a log odoslaný cez Locus znova tak ako pred pol rokom radí inde v poradí ako spoločne v tom čase logované TB.
Jeden čas to už tak robilo. Potom do včera to bolo OK.
Dnes kolegove logy ktoré posielal pol hodinu po mne cez web predbehli moje a boli pred mojimi.
Niekto v GS do toho asi znova vrtal a niečo zmenili.
Treba to preveriť.

P.S.: Nová možnosť pri logu dole že odoslať bez času len dátum funguje ako? Aký čas to posiela? 21.00 z nášho pásma? Alebo aký? Žiadny?

Ďakujem.
  •