MapQuest direction (ano, sjel jsem z trasy, ale stačí mi to říct jen jednou...)

Started by roze, March 06, 2016, 00:15:42

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Nejsem si jistý, jak to bylo dříve... ale myslím si, že to dříve bylo lepší :-(
plánuji si poměrně složité trasy s mnoha průjezdními body doma na gauči :-)  a trasu si nechám spočítat pro hlasovou navigaci
Dnes mě zaskočilo to, že když jsem sjel z trasy, tak cca 1/4 obrazovky telefonu překrylo oranžové okno s výstrahou 'MapQuest directions ...', že jsem sjel z trasy.  (jj, cca 1/4 roku jsem Locus navigaci nepoužíval)
To by nebylo na závadu, ale to okno se zobrazovalo opakovaně a zrovna v ne moc vhodných chvílích (vrrrrr  ::))  a navíc i překrylo mapu (při navigaci používám posun středu obrazovky dolů), když jsem se chtěl zorientovat na křižovatce.
Myslím, že dříve bylo jedno decentní varování a pak se zobrazila jen 'čára', která indikoval správný směr, co?
Nebylo by možné to terorizujicí oranžové okno minimalizovat? Resp. jej zobrazit jen jednou?
  •  

Menion

Kdyby byl screenshot, dovedl bych poradit. Změrného okna si nejsme vědom.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Přikládám screenshot s tím terorizujicím 'MapQuest directions ...'

To varovné okno se zobrazí tehdy, když sjedu z navigované trasy (to je v pořádku - v Nastavení toto mám zvolené). Mám tam ale také nezatržené 'opakujte oznámení každých...'  => čekal bych, že k varování dojde jen jednou, ale ta oranžová okna se zjevují opakovaně. Znovu bych si dovolil říct, že umístění a velikost toho okna je nešťastná protože překrývá aktuální pozici v případě posunu středu mapy  :(

K zobrazení toho  'MapQuest directions ...' asi dojde proto, že nemám zapnutá mobilní data - ne?
Jinak by došlo asi k přepočtu trasy, ne?

Mobilní data mám záměrně vypnuté, protože dříve docházelo k tomu, že když jsem měl trasu s řadou svých průjezdních bodů, tak přepočet v průběhu jízdy dopadl tak, že se přepočet provedl přímo na cílový bod a průjezdní body byly ignorovány.
Měl bych ještě doplňující dotaz k přepočítání. Vidím, že ve volbě Navigace->Automaticky přepočítat existují alternativy Priorita bodu/trasy. To je relativně nová věc, že? Pro mě by byla asi ta priorita trasy, protože chci zachovat maximum svých průjezdních bodů na trase, že?

Pak jsem se ještě chtěl zeptat na dvě věci...
a) všiml jsem si nějaké nové (?) ikonky v případě navigování v levém horním rohu, kde se zoobrazují piktogramy 'vlevo', 'vpravo'
    ikona má tvar nějakého terčíku - nejdříve jsem si myslel, že jde o průjezdní bod, ale pak jsem usoudil, že tomu tak není - co to tedy je?


b) od doby, kdy jsem se nechal naposled navádět, přibyla pod horním panelem lišta, asi bych ji oželel, protože mi užírá zbytečně z displeje pohled na mapu. Když použiji na té liště vpravo ty tři svislé tečky a 'skrýt', tak se mi skryje i ten naváděný bod na mapě. Lze nějak docílít předchozí stav při navádění... tj. žádná dodatečná lišta a jen pouze vyznačený směr k naváděnému bodu?

  •  

Menion

Zdravím, díky za screenshot. Je to jak píšeš ... vypnutý internet který Locus potřebuje pro přepočet. Tedy zapnout net nebo vypnout přepočet tenhle problém vyřeší. S notifikací na sjetí tohle nijak nesouvisí.

Ad "priorita bodů" - mělo by to tak fungovat, tedy Locus by neměl přeskočit žádný průjezdný bod ani při přepočtu.

ad a) usoudil jsi špatně, je to tak :). Ten terčík ležící na silnici by opravdu měl symbolizovat přůjední bod

ab b) nejsem si jist jestli je to už v poslední verzi ale asi ne, bude to tedy až v další. V menu > navádět, bude hned nahoře nastavení na vypnutí tohoto panelu
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Hmm, ty terčíky mi nedaj pokoj :-)
jde o průjezdní body definované mnou nebo body, které si spočte Locus, když počítá navigační trasu?

A ten panel pro navádění už mám deaktivovaný v Nastavení, jak jsi poradil.
  •  

Menion

Měly by to být jen body které jsi si definoval ty a nebo které vznikly při "přidat novou trasu" jako mezibody. Pokud se ti některé nezdají, řekni přesně jak jsi trasu vyrobil a já to zkusím osvětlit.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Hmm, "přidat novou trasu" jako mezibody.
skoro začínám litovat, že jsem se zeptal  ;)  této formulaci nerozumím

trasu plánuji takto...
V 'něčem' (obvykle  v http://geokuk.cz/ ) si naplánuji průjezdní body trasy
GPX z Geokuku  si naimportuji do Locusu a v něm si nechám spočítat bod po bodu navigaci

ale počet těch terčíků, které se mi zjevily v levém rohu při projíždění terasy, mi přijde o dost menší než je počet těch průjezdních bodů trasy.
Budu to tedy více sledovat  :)


  •  

Dan S.

Dají se u trasy skrýt průjezdní body? Ty modré s šipkou, viz tady
Locus Pro
  •  

roze

jj, to případné skrytí průjezdních bodů, které si Locus sám spočítá, by mě také zajímalo.
nevím jak ostatní, ale mě zajímá samotná trasa a pak mnou definované průjezdní body na trase
  •  

Menion

Pokud máš GPX které importuješ a výsledek v Locusu nesedí tomu co čekáš, není nic snadnějšího než sem GPX  nahrát a já to zkouknu.

Jinak modré šipky jsou na obrázku právě ručně naklikané průjezdní body, modré tečky by pak měly být vygenerované navigační příkazy. Skrýt zatím ani jedno nejde.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

aha, tak teď už mi začíná možná svítat :-)

na nějaké mapě mimo Locus si naklikám na silnici trasu o 10 průjezdních bodech (mimo start a cil bod), vyexportuji do GPX a naimporuji do Locusu  a mám neroutovanou trasu o 10 'zlomech' - to jsou moje 'průjezdní body' - ale Locus to jako průjezdní body do této chvíle nechápe (proč by taky měl, že?  ;))

pak si v Locusu bod po bodu, (resp. zlom po zlomu) nechám spočítat routovanou trasu (v tu chvíli mi přibude na trase X-průjezdních bodů, které si tam přidá MapQuest (nebo Locus?)

a konečně můj dotaz...  :)
když pak jedu po téhle routované trase, tak by se měl objevit 10x ten terčík v levém rohu?
mě přijde, že tak často nezobrazí
  •