Navádění

Started by Petr654, July 29, 2012, 14:33:15

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Petr654

Ahoj, umí Locus v offline režimu navádění podle souboru GPX zobrazit průměrnou rychlost a čas příchodu do cíle?
  •  

Menion

#1
Ahoj,
  doporučuji vyzkoušet na vlastní kůži. Nicméně ty informace dokáže zobrazit ale prozatím ne příliš šťastně pouze v horním panelu (položka "Navádění"), tzn. informace nejsou perfektně viditelné
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Petr654

#2
Ahoj, dnes jsem to zkoušel. Jsou to ty 2 vyjížděcí políčka v kterých si můžu zvolit, co chci zobrazovat? Ještě se chci zeptat -v navádění si nastavím upozornění na waypoint ale při samotném navádění mne to neupozorní. Předpokládám, že waypointy jsou ty kolečka souboru gpx, které jsou spojeny čarou. Co musím nastavit, aby se mi při přiblížení na mnou nastavenou vzdálenost k tomuto bodu ozval mnou nastavený zvuk?
  •  

Menion

#3
no máš nastavené přímo v "nastavení > navádění" tu první položku? Ta to celé notifikování jakoby globálně zapíná/vypíná. Lze si to vyzkoušet i nanečisto doma. Bez zapnuté GPS a při zapnutém navádění lze "jezdit" středovým křížem po mapě.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Petr654

#4
Nastavení - Navádění - Upozornění zaplé mám, ale na waypointy mě to neupozorní. Mám zaplé i upozornění na přílišné vzdálení od trasy a to funguje. Něco dělám špatně, ale co - vytvořím si soubor gpx na mapy.cz, naimportuju ho do programu, u zobrazené trasy ťuknu na start a zapnu navádění. Je to tak dobře? Upozornění na wayponty mám nastaveno 50m před waypointem melodií.
  •  

Menion

#5
no to děláš dobře ale pozor. Upozornění na waypointy funguje když klikneš na jeden jediný vlastní bod a dáš navádění. jakmile se chceš navigovat podél nějaké vlastní nebo naimportované trasy, pak platí jen notifikace pro trasy.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

Pročetl jsem si článek o navigaci a navádění na http://www.locusmap.eu/cz/tip-for-the-weekend-voice-only-navigation/. Zkoušel jsem psát dotaz k tomu článku, ale pořád mi to vyhazuje error, tak se zeptám tady.

Co přesně znamená, resp. dělá, když v navádění zapnu upozornění na každý trackpoint, viz z článku V Pokročilých nastaveních doporučuji ........................ zapnout Upozorňovat na každý trackpoint . Mám nastaveno upozornění na změnu směru, na odchýlení od trasy, ale zatím jsem nezjistil, co dělá to upozornění na trackpoint.
Díky
Locus Pro
  •  

Michal

zdravím, již jsem vám odpověděl v komentářích u článku. Vaše komenty se tam objevují až po schválení adminem.
PR/support & UXW & copy, Locus team, Asamm Software, Prague
  •  

Dan S.

Locus Pro
  •  

Dan S.

Vytvořil jsem si trasu v Locusu po lesních cestách přes přidání nové trasy pomocí navigace (zdroje Yours a MapQuest) a nechal se po této trase navádět (pomocí TTS). Jednak Locus strašně málo mluvil, a když tak hlouposti, např. držte se v levém pruhu (byl jsem v lese).
Je tedy problém, že když vytvořím trasu pomocí navigace v Locusu (ruční přidání trasy), tak se po trase nemůžu nechat navádět, ale pouze navigovat?
Když si spustím navádění po trase z mapy.cz, tak Locus perfektně navádí - pomocí TTS.
Locus Pro
  •  

Condor

Hláška držte sa v ľavom pruhu
Je zábavná a od kedy používam Locus tak na tomto sa vždy so synom bavíme :-D
Je jedno o ako vytvorenú trasu alebo automaticky vypočítanú v navigácii sa jedna! Lesná cesta alebo cesta nejakej 4 triedy čo sa ledva vojde jedno auto eliška vždy že držte sa v ľavom pruhu.
Neviem ako to funguje ale predpokladám že cesty sú označené nejakým identifikátorom podľa ktorého sa riadia navigácie a pre tento typ cesty je nastavená zlá hláska.
Ani neviem aká hláska by sa hodila v týchto situáciách? Alebo aká by tam mala správne byť? Držte sa v strede? Alebo pozor úzka cesta? Netuším...
Po Rumunsku jazdíme "v ľavom pruhu" dosť často :-D
  •  

Michal

Quote from: Dan Seliga on February 21, 2016, 20:13:16
Vytvořil jsem si trasu v Locusu po lesních cestách přes přidání nové trasy pomocí navigace (zdroje Yours a MapQuest) a nechal se po této trase navádět (pomocí TTS). Jednak Locus strašně málo mluvil, a když tak hlouposti, např. držte se v levém pruhu (byl jsem v lese).
Je tedy problém, že když vytvořím trasu pomocí navigace v Locusu (ruční přidání trasy), tak se po trase nemůžu nechat navádět, ale pouze navigovat?
Když si spustím navádění po trase z mapy.cz, tak Locus perfektně navádí - pomocí TTS.
"Specialita" s doporučením do pruhu uprostřed lesa je vlastností routeru MapQuest, s tím bohužel nic nenaděláme. Yours příkazy negeneruje, tudíž je dogenerovává Locus a ten ve svém "slovníku" doporučení do pruhů nemá. Četnost naváděcích příkazů si můžete nastavit v nastavení > navádění > pokročilé > počet upozornění, popř. zapnout již v tomto vlákně zmiňované "Upozorňovat na každý trackpoint"
PR/support & UXW & copy, Locus team, Asamm Software, Prague
  •  

Dan S.

#12
Dají se nějak skrýt ikony průjezdních bodů (ty modré s šipkou)? Jedná se o trasu vytvořenou přes ruční přidání trasy s výpomocí navigací (Yours, Brouter,...). Pokud naimportuji trasu vytvořenou pres např mapy.cz ikony na trase nebudou. Ikony jsou dost rušivé.



edit pořád nic?
Locus Pro
  •  

Michal

Ikony průjezdních bodů se skrýt nedají, zmizí pouze pokud průjezdní bod smažete - klik na bod > detail bodu > menu vpravo dole > smazat
PR/support & UXW & copy, Locus team, Asamm Software, Prague
  •  

puschpull

A  nedá se to řešit třeba tím že za ikonku bodu zvolíme jen "malou tečku"? Ta už by tolik nerušila.
  •