Jak je to s časem u zalogovaných keší ?

Started by Čelda, February 05, 2016, 00:27:46

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dvzd

No prave ze se mi to nelibi, kdyz se mi zmeni poradi logu po editaci. Minuly rok se mi logy radily podle toho poradi, v jakem jsem je z Locusu nahral na GC a ne podle casu logovani. Navic pri editaci logu se tento zaradil az na konec rady logu v tom dni. Jak to dela ted, nevim, jeste jsem tento rok celkem nic nenalezl. Proto se ptam.
  •  

Čelda

Čověče, ty máš opravdu talent věci komplikovat !  ::)
- Při editaci logu se pořadí logů nemění !
- Pokud chceš sledovat přesný čas nálezu, tak ho v Locusu zadávej a logy budou logicky seřazeny podle času nálezu.
- Pokud nechceš sledovat čas nálezu, jen den (jako je to na stránkách geocaching.com), zadej v Locusu do času každého nálezu 21:00 (v období letního času 22:00) a logy ti zůstanou v pořadí, jak byly zadány. I po editaci.

V čem je problém ?
  •  

Condor

Celdo
Poradie sa po edit cez web mení! Dokonca nastane situácia že keš sú potom v inom poradí ako TB.
Ak by sa toto nedialo tak táto téma je zbytočná.
Tu zmenu poradia riešim a snažím sa prísť na to ako a kedy to web radí v akom poradí a od akých faktorov to závisí.
Vyššie som dosť podrobne opísal moje skúsenosti za dva roky čo vo sledujem.
Ešte nikdy sa mi nepodarilo zachovať poradie ak som edit log!
Tvoja varianta že nastaviť čas na 21 respektíve 22 nerieši nič z toho o čom tu píšem ja a DVZD.

Tvoju popisovanu situáciu že log na striedačku web Locus v realite sotva...
Buď som v teréne a logujem cez Locus hneď pri náleze čo je väčšina logov. Aj po príchode domov mám logy offline v Locuse takže je jednoduchšie to odoslať z Locusu.

Problém nastáva ak chcem niečo dopísať, zmeniť, opraviť tak v tomto prípade som nútený použiť web (tiež z mobilu ale web) a pri týchto editoch dochádza k tej paseke zmeny poradia a následne nesúlad poradia s poradím TB a trasou a km.

Toto je problem.
Rozumieme sa? :-) 
  •  

Čelda

No možná je to tím, že v poslední době proběhly i nějaké změny na geocaching.com, mám pocit, že v minulosti se to chovalo jinak
.
Ale včera jsem to zkoušel a pořadí se mi prostě nezměnilo !!!

Udělal jsem přesně toto:
- První keš jsem zalogoval z Locusu s časem 21:00
- Druhou keš jsem zalogoval z Locusu s časem 21:00
Díval jsem se na web a pořadí správné.
- Třetí keš jsem zalogoval přes web.
Znovu kontroluju a pořadí stále správné.
- Zeditoval jsem na webu druhou keš (původně logovanou Locusem)
Pořadí stále správné.
- Zalogoval jsem čtvrtou keš přes web.
Pořadí stále správné.

Schválně si to zkuste.
  •  

Condor

Celdo
Bez urážky prosím ;-)
Bol si už v situácia že za 2 dní cez polnoc loguješ 80 keš v troch časových pásmach? Samozrejme k tomu svoje aj cestou zobrané a vložené TB po 1500km trase? Z toho časť až v noci na hotely cez wifi? K tomu fotografie.
Pri zlyhaní prenosu z Locusu alebo nutnej oprave logu alebo doplnenia TB cez web to všetko úsilie ide do....
Toto riešim.
Moje momentálne riešenie je radšej zaplatiť zahraničné data a logy needitujem. Pred odoslaním overiť dátovú dostupnosť aby nedošlo k chybe. Foto okamžite k logu alebo v noci na hotely doložiť cez web ale nie cez edit logu ale len pridať foto. Musím to v noci pred ďalšou cestou aby následne druhý deň šli logy cez Locus a foto a TB v správnom poradí. Ďalšie foto neskôr už do starších nedávam.

Toto všetko je dôležité na dlhých trasách väčšinou v zahraničí za jazdy v aute.

Doma keď idem pre 2 keš za mesto mi je úplne jedno v akom budú poradí. A či mi hodí o 200m viac alebo menej do trasy. 300 km na dlhej trase a cestou kadiaľ som ani nešiel to riešim ;-)
  •  

Condor

Áno aj ja som si všimol že niektoré vecí sa cez web od určitého času zmenili.
Skúšal som logy s rôznym časom a áno zabralo to. Ale! len v poradí logov v jednotlivej keš.
Za popis všetkých Tvojich skúsenosti ako sa vo správa ďakujem! Aspoň nemusím všetko sám skúšať ;-)
Napríklad včera event a skúšali sme rôzny ľudia poslať log tak že poslali s časom skôr ako ja ale až po mne. Tento prípad web ignoruje. Logy budú v poradí ako reálne prišli a je jedno s akým časom. Časovú značku majú a napríklad Locus ich v logoch zoradil podľa tohto času. Takže v Locuse vidim iné poradie ako na webe. To len nepodstatná perlička aký zmätok robia časy.
Viď aj perlička s tým suvenírom získaním 13.8. Deň pred možnosťou získať ho len vďaka posunom časových pásiem v mobile.
  •  

Arne1

Při úvahách o čase a řazení je dobré si uvědomit jednu věc. Těsně před zavedením Markdownu Zeměmluv oznámil, že likviduje všechny časové (nikoliv datové) údaje interně schované u logů. Takže co fungovalo a platilo loni, letos už neplatí.

cesta je - ignorovat jejich pořadí a mít svoje v Geogetu. Tam je zapotřebí mít čas i v textu logu - ale to přece s Locusem není žádný problém.
  •  

Condor

#22
Myslím že celá táto debata je už....
Groundspeak "úžasné vylepšil" stránku a všetky logy teraz ukladá úplne ale že úplne nezmyselne.
Najprv zoradi všetky logy keš z daného dňa na jednu kopu a za tým všetky TB na ďalšiu spoločnú kopu!
Otras a totálne neprehľadné. Nový log po odoslaní pribudne niekde úplne dole na 40. riadok napríklad keď si ho chcem pozrieť či prešiel ok. TB k tomu logu sú niekde úplne inde. Bože.... Nemám slov.... a to bolo včera len 10 keš. Keď to bude 50 v jeden deň tak nový log bude pribúdať niekde na 200. riadku v histórii na bohvie ktorej strane.

Ďakujeme GS  >:(

Doplnenie:
Takže tento bordel vzniká len pri odosielani z Locusu  :(
Predpokladám príčinu v tom že GS zakázal časovú značku pri keš ale pri TB nie.
  •  

Condor

Zlý dátum!  >:(

Log odoslaný o 1:15 cez Locus  29.2. s časom 00:15
Zapísalo na stránku s dátumom 28.2.2016 !

Na toto už fakt nemám nervy....  >:(
  •  

Menion

No ten den posun, to ještě docela chápu. Jak již bylo řečeno dříve, groundspeak posunuje čas do jejich pásma, tedy do UTC-8! Takže pokud nechcete mít datum o den posunutý, neloguje mezi půlnocí a osmou ranní :).

Ale jinak to vylepšení co jsi psal předtím, to je perfekt. Nějak nechápu co to tam vyvádějí.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Condor

Ani neviem ako na to reagovať...
To s tým že nelogovať do 8 ráno nemyslím vážne. Či?

Moja prvá reakcia keď sa zrušili časové pásma v Locuse bola že v tom tuším problémy. A bohužiaľ to je pravda. Aj keď z veľkej časti za to asi môže GS.

OK to že časy sú v.... beriem ako smutný fakt.

Ale to že bude "Locus" zapisovať iné dátumy nie!

Nechcem ani vidieť tu paseku pri prechode časovým pásmom a keď to ešte náhodou vyjde okolo polnoci tak už total mix.

Počítače, mobil, aplikácie nám majú uľahčiť, zjednodušiť a urýchliť prácu a nie naopak.
  •  

Menion

Teď nerozumím. Locus nezapisuje jiné pásmo. Locus nezapisuje žádné pásmo. Časy které Locus odesílá na GS server jsou časy v UTC+0. Čase které se posílali v předchozích verzích s podporou časových pásem byly špatně. Ohýbal jsem je tak aby hodnoty které jsou vidět jak čas zalogování u keše byly správně ale na pozadí byly špatně. Což mělo zase jiné negativní efekty. Nyní je to tak, jak přesně to GS sestrojil.

Na ten čas který vidíš u keše nemá vliv nastavení pásma které je v profilu na GS? Už ani nevím.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Condor

#27
Kámo já Ti už ani nevím co jak bilo... čo sa zmenilo u GS a čo v Locuse...

V podstate už mi to je jedno....

Momentálne mi ide o jednu jedinú vec a to aby bez ohľadu na čas alebo pásmo alebo čokoľvek dokázal Locus zalogovať správny reálny dátum čo znamená:

Skutočne fyzický vykonam činnosť 29.2. a aj do logu zapíšem dátum 29.2. A aj to fyzický je odoslané 29.2. na stránku a výsledok je dátum 28.2. Toto sa bez ohľadu na čas, pásmo, GS, náladu, počasie alebo čokoľvek iné NESMIE DIAŤ!

Keď už nič iné nebude fungovať ale dátum - deň nálezu je základná vec logu ktorá musí byť za každých okolností správna. Na ton sa snáď zhodneme?  :)

Doplnenie:
V GS profile sa dajú nastaviť len súradnice domova ktoré ale zjavné neriešia v akom časovom pásme sa nachádzajú. Vidno to podľa toho že v noci a skoro ráno je ešte pri včerajšom náleze napísané že "dnes".
Ako to funguje cez API vieš Ty. Predtým to fungovalo takže to vidim tak že Locus bude musieť prevádzať čas na +8 (letný +9? Aj v US majú letný posun takže asi ani nie)
Apropo toto by fungovalo len pre naše pásmo. Locus musí správne fungovať v akomkoľvek pásme takže nie +8 absolútna hodnota ale + hodnota rozdielu medzi časom GS a časom pásma v akom je nastavené zariadenie.

Tuším som popísal starý spôsob ktorý fungoval na malé detaily správne.
  •  

Čelda

Tak dneska jsem zase kombinovaně logoval (něco z Locusu, něco pak z webových stránek) a koukám, že se to zase chová nějak divně. No a problém je v tom (zjištěno zpětným stažením GPX), že tentokrát log zalogovaný přes webové stránky www.geocaching.com dostal čas 19:00 UTC, ne 20:00 UTC, jak to tutově bylo minule. To jsem z toho fakt daněk ...
  •  

Condor

Presného času som sa už vzdal, poradie ako tak dokážem udržať bez kombinácie web - Locus.

Momentálne už túžim len po správnom dni - čiže dátum!
  •