Nove funkce v Locusu

Started by TomDavid, February 04, 2016, 08:21:14

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TomDavid

Ahoj,
pouzivam Locus pro Geocaching a naprosto mi vyhovuje. Jen me desi pri kazdem upgrade, co bude zase jinak. Patrne vedlejsi efekty jinych zmen. Nemam silu vzdy zacit hledat jak se vratit k puvodni funkcionalite, obzvlast kdyz me hledani bylo casto bezvysledne. Par prikladu z posledni doby:
Po importu kesi pres Geocaching4Locus se mi nove nactene zobrazily v mape. Bylo to nekde zatrzene. Od jiste doby se nezobrazi a zatrzeni nemuzu najit. Mozna jsem slepej.
Pri zapnuti navadet na cache se mi nahore na displeji objevi informace o kesi. Je to asi paty zpusob, jak se k nim dostat. Zbytecne to zabira kus mapy a nevidim, jak to vypnout.
Tlacitko pro vycentrovani mapy (vlevo dole) se asi tak od minuleho releasu chova jinak. Drive se mapa centrovala i bez GPS fixu. Ted asi ceka na GPS fix a do te doby tlacitko nedela nic. Treba je zase nekde potreba neco zaskrtnout.
Jojo, jsem asi konzervativni  :D
Je mozne nekde najit, jak si poradit s temito zmenami pripadne implementovat nove veci tak, aby zustaly ty stary zachovany?
Dik.
  •  

Menion

Zdravím Tome,

1) centrování - po té co G4L stáhne všechny kešky by se měl objevit dialog s importem - kam importovat. Děje se tak u tebe? Pak na tom dialogu je zaškrtávátko "Po importu ukázat na mapě".

2) Panel pro navádění ke keši zatím vypnout nejde

3) Změna tam byla. Nečeká vysloveně na GPS fix ale pokud je poslední známá poloha v telefonu starší než 30 minut tak jí ignoruje a nic nedělá. Upravím do další verze a to tak že bude centrovat i na starou polohu (tedy jako dříve) jen při obvzláště staré poloze upozorní že centrování nemusí být přesné

Snad jsem poradil.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

TomDavid

Diky, prehlidnout "ukazat na mape" je umeni  :-[
  •  

Menion

V pohodě, stane se.

Jinak ad 2), vypíná panelu bude možné v nastavení v další verzi (právě jsem to dodělal).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

dvzd

To je dobre, take mi tam ten panel prekazi.
  •  

Condor

Nový panel navádzania sa mne pozdáva a vyhovuje. Obsahuje rýchly prehľad informácií pre ktoré som musel "chodiť" do detailu keš. Takže za mňa áno  ;)
Chápem ale že napríklad na menšom displeji to zaberá značnú časť mapy. Prípadne pri nejakých dlhých pochodoch je celú dobu to info zbytočné vidieť.

Určité sa prikláňam k variabilite a možnosti výberu.

Mne by napríklad ideálne vyhovovalo ak by sa tento panel objavil automaticky až pri priblížení k bodu. Hodnota priblíženia by mohla byť zhodná s nastavením vzdialenosti upozornenia na bod pri navádzani. Práve v tomto momente upozornenia vyberam mobil a zisťujem bližšie informácie o keš a vtedy by sa ten zázračný panel objavil  8)
Čo Vy na to? Hm?

Druhá možnosť je "spriahnuť" naviazať tento panel k funkcií automatického skrývania pravého panelu aby sa skrýval/objavoval spolu s ním. Hm?

  •  

Čelda

#6
Quote from: dvzd on February 06, 2016, 16:30:56
To je dobre, take mi tam ten panel prekazi.

A mně zase vysloveně vyhovuje, v poslední verzi už zase reaguje i na dlouhý stisk (ukončí se naváděni), jak jsem si přál - bezva ! Jen ještě jednu prosbu bych měl - nevešla by se na něj někam i informace o velikosti keše ? Dík.

Doplnění: Aha, teď koukám, ze tady v Locusu na tabletu ta velikost je ! Ale v telefonu, který na keškolov používám (viz podpis) velikost v panelu není - asi proto, že se tam nevejde. Hmm, ale je to full hd rozlišení na výšku, tak kam už by se teda pak vešla, když ne tam ?!!!
  •  

Condor

#7
Pripajam sa k zobrazeniu velkosti kese v navadzacom panely.
Myslim ze miesto medzi hviezdickami D/T a poslednymi logmi je tak akurat na stvorcek a v nom staci jedno pismeno  "M", "S", "R", "L", alebo "O"

Bolo by to fajn ;-)

Edit: Ahaaaaa... som otocil mobil na sirku a ono to tam je v kolecku aj s grafikou.
No.....
Na vysku tam navolit len to kolecko s pismenom bez grafiky by asi neslo co?

Este edit:
Je ze to je "S" ako SMALL a ono to je akoze SIZE  ;D
Ja som samozrejme myslel kolecko (alebo stvorec v tomto pripade aby to bolo jasne a nezamenilo sa to) a v nom pismeno velkosti M,S,R,L,O
  •  

Dan S.

Mám dotaz k nové funkci - Live tracking. Na telefonu si nastavím Live tracking, to samé nastavím na tabletu (jiná přezdívka) a navzájem se nevidím. Na telefonu i tabletu mám Locus nainstalovaný přes stejný účet v Google Play. U tabletu nemám fix GPS (GPS-ka se nechce fixnout). Je problém v účtu nebo v tom GPS fixu?
Pokud je potřeba mít GPS fix, abych viděl ostatní, lze toto omezení odstranit? Např. při použití, kdy žena je doma a chce se podívat, kde jsem.
Locus Pro
  •  

Condor

#9
Pripájam sa k požiadavke. Tiež som včera musel na balkón pre fix aby som to mohol skúsiť.
Apropo pre túto funkciu by mohla byť povolená aj poloha získaná len zo siete.
  •  

Dan S.

#10
Tak po fixu GPS-ky u tabletu jsem se už viděl na mapě. Takže prosba, aby Live tracking fungoval i bez GPS-ky nebo jak píše Condor, poloha z sítí. Jiná je to perfektní funkce.


edit ... Hlásím jeden bug. Pokud mám zapnutý Live tracking a v nastavení GPS mám zatrženo "Vypnout, pokud je skrytá" a "Navádění", tak po zhasnutí obrazovky se GPS vypne a LT je nefunkční (přitom u "Vypnout, pokud je skrytá" je uveden, že se vypne, pokud není potřeba pro žádnou akci, a LT je akce).
A taky po aktualizaci přestal fungovat zámek obrazovky, resp. mám nastaveno "Vypnout zámek obrazovky" a pokud obrazovka s mapou sama zhasne nebo ji zhasnu já HW tlačítkem, tak po zapnutí se objeví zámek obrazovky.
Locus Pro
  •  

poutnikl

Ja se pridavam ke hlasum po funkcnosti i bez GPS. Myslim, ze lokalizace je uzitecna pro OutDoor stejne jako InDoor. Treba v pripade, ze pratele s koly ci bezkami zalezli do hospudky, kde je wifi ale bez GPS signalu.

Menion

Zdravím pánové,

- prozatím je potřeba odeslat polohu na server, což způsobí přijetí informací o ostatních uživatelých. Alternativu promyslím ale moc se k tomu nepřikládním. Spíše pak vymyslíme možnost jak sledovat konkrétního člověka nebo skupinu mimo Locus, což je to o co vám jde předpokládám

@Dan Seliga: a měl jsi dostupné internetové připojení? GPS zůstává aktivní jen pokud je dostupný net, jinak se vypne jelikož bez netu je live-tracking k ...

- ikona velikosti keše, ještě promyslím jak to zapracovat

Díky za podněty
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

- Live tracking ... sledování člověka/skupiny mimo Locus přes nějaké webové rozhraní by bylo fajn, ale přikláněl bych se i k možnosti sledování v Locusu bez GPS, např sledování ostatních kamarádů, když už jsem v hospůdce, kde GPS nechytnu, a oni teprve docházejí.

@Dan Seliga: a měl jsi dostupné internetové připojení? GPS zůstává aktivní jen pokud je dostupný net, jinak se vypne jelikož bez netu je live-tracking k ... - měl jsem internet přes Wi-Fi, přes mobilní data to funguje a GPS se nevypíná, takže OK.

A někdy při zapnutí Live trackingu to vyhazuje chybu, viz prtscr., GPS je fixnutá a data funkční

Locus Pro
  •  

MaPe

Ahoj,
šlo by u Live trackingu přidat k informacím o sledovaném vedle vzdálenosti a výšky i jeho rychlost? Ideální by bylo, pokud by se za ním ukazovala i krátká stopa, aby bylo vidět, kudy se pohybuje, respektive pohyboval.
  •