Náhle velmi pomalý start....

Started by agilka, November 12, 2015, 16:01:31

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

agilka

...když ono to zpomalování průběžně narůstá ještě v době, kdy ta mapa je ještě malá, v řádu pár set MB.
O to více je pak s podivem, když 2GB mapy Off-LINE podobný problém nikdy nevyvolaly podobné zdržovačky, LOCUS vždy naskakuje do 1sec. Ještě mě napadlo, že bych tu velkou nakešované  GH mapu jen tak cvičně přesunul do Ofline, co to provede pak. Předpokládám správně, že to Locus neodmítne?
  •  

agilka

...tak jsem tu 2GB nakešovanou mapu z On-Line přesunul do složky Off-LINE a start Locusu je bezproblémový. Takže jak se to nyní nově jeví, problém vůbec nebude ve velikosti souboru, ale spíše v tom ve které složce se mapa nachází.
A samozřejmě i zda se do ní něco nově přikešovalo, protože pokud ne proběhne start normálně.
Ještě mě napadlo, že bych ty menší nakešované mapy postupně přidával do té Off-LINE složky, ale když jsem to zkusil, tak to nešlo dát k sobě, protože ve složce zřejmě nemůže být více stejnojmenných souborů. A pokud se další přidaná mapa sebeméně přejmenuje nebo samostatně zasložkuje, tak je Locus ignoruje.
Šlo by nějak vyřešit, aby se ty samostatné části chovaly jako jedna kompletní mapa?
  •  

Menion

No myslím že tohle by se dít rozhodně nemělo (to zpomalení) pokud v adresáři "maps" s mapami pracuje v pohodě. A proto prosím ještě jednou, je možné velkou mapu nějak nasdílet? Např: www.uschovna.cz
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

agilka

....rád pošlu, poprosil bych email jinak to nelze odeslat.....díky.
  •  

Menion

pokud je třeba email, tak prosím na locus@asamm.com, děkuji
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

agilka

...tak momentálně nemohu nic poslat, po nějakém syst. updatu se nedokáži propojit s PC. Ale jak jsem psal, tak k viditelnému, postupnému zpomalování při startu dochází již od nějakých 100-150MB a to nejen speciálně u map Google.
Napadlo mě, to aby se to případně nemuselo ihned řešit, že by mi v podstatě stačilo kdybych mohl ty jednotlivé, menší části stejného typu mapy pak vložit do složky Offline a načítat je odtamtud. Dá se v Locusu nějak docílit toho, aby se jednotlivé díly plynule na čítaly? Momentálně nemohou být v jedné složce ani 2 stejnojmenné soubory a pokud se každá přejmenuje, tak by se muselo mezi nimi stále přepínat. Což by se ještě dalo přežít pokud by každý díl mapy zachycoval komplet nějakou konkrétní oblast a dle toho se pojmenoval. To však u průběžné kešovaných map nehrozí, v každé jednotlivé mapce jsou zachyceny různě části světa anebo třeba i jen nepatrné detaily kolem nějakého Poi, no prostě cik cak. Něco jsem na toto téma četl v návodu, ale buďto jsem něco dělal špatně anebo se to až tak netýká právě takovéhoto požadavku.... díky za radu.
  •  

dvzd

#21
Cim to je, ze mi mobil behem startu aplikace Locus kratce zavibruje? V nastaveni aplikace jsem nic nenalezl. Nalez a ztratu GPS pozice mi oznamuje zvukovy ton, tim to byt nemuze. Dela to asi az od nektere z tech poslednich verzi Locusu.
  •  

dvzd

Uz jsem na to prisel, automaticky se mi zapinalo po spusteni Locusu trasovani a pritom to zavibrovalo.
  •  

Menion

@agilka: tady opravdu moc nepomohu. Chybu bych spíše hledal na straně SD karty nebo softwaru telefonu. Pokud ke zpomalení dojde již při 150 MB, tak v takovém případě bych měl tuhle "chybu" hlášenou každý den 10x. Takže opravdu netuším co by mohlo být v Locusu za chybu. Spíše bych zkusil SD kartu otestovat v počítači na nějaké vadné sektory, případně ji naformátovat.

@dvzd: :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

agilka

....tak jsem to prozatím vyřešil  následně ( a snad to pomůže i dalším). Všechny potřebné nakešované části stejného typu map větší než cca  200MB, což je hranice již pozorovatelného zpomalení, jsem z Online přesunul do části Off-line, do nově vytvořené složky ...,maps/Google Hybrid_Mix. Mám tam nyní cca 2GB, 400MB a 3x200MB, další průběžně do dolním.Hlavní je, že jsem nemusel nic z toho smazat.
Jednotlivé části jsem pak ještě pro eliminaci chaosu přejmenoval dle místa které se zobrazí pod kurzorem při zacentrování mapy. U průběžně kešovaných map je to sice velice nepřesné, ale jinak celkem použitelné a to vzhledem k tomu, že pak se stejně průběžně načítají všechny mapky z té složky...
Nicméně záhadou nadále zůstává, proč se sekce On-Line narozdíl od Off-line s více objemovými mapami stále takto potýká??
  •