Smartmaps

Started by kodein, November 22, 2015, 10:01:14

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kodein

Dobry den. Mam problem s nacitanim nekterych smartmaps map v locusu. Viz screeny. Zkousel jsem smazat cache, reinstall locus, reinstall a update smartmaps, ale vysledek je porad stejny.  V mapach chyba neni, protoze v app smartmaps jede uplne v poradku. Mate nekdo radu jak opravit?
  •  

Menion

Zdravím,

přiznám se že mo nerozumím co je za problém. Jsou vaše zakoupené mapy vidět v seznamu offline map? Je možné že nefunguje jen na 100% automatické načítání další mapy, růční výběr pak mapu načte nebo je prostě obecně problém, že ani v seznamu mapy vidět nejsou?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kodein

Ahoj, v seznamu ofline map je vidim normalne.  V aplikaci smartmaps se nacitaji taky normalne, ale tady v locusu se ty dve nenactou (viz screen,delaji to jen tm25-13, a tm40-13)..... Ostatni mapy se nacitaji jak maji...
  •  

Menion

Zdravím,

zkouším to a ta mapa tak jak máte na screenshotech je správně. Na místě kde již mapa není vidět, tak orpavdu v daných souborech neexistuje. To co se vám děje ve SmartMaps je pravděpodobně to, že aplikace automaticky načte další mapový soubor který na tento má navazovat a vy ho máte stažený. Pokud tak Locus nedělá, podívejte se do nastavení mapy > pokročilé a zkontrolujte zda máte zapnuté automatické načítání pro offline/osobní mapy.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kodein

Hmm, automaticke nacitani mam zaple (aut. nacist mapy libovolneho typu), ale fakt mi to nefunguje.....  Proste meritka 1:25000, 1:40000 a 1:50000 se mi nenactou. Ostatni meritka ano.  Kdyz zmenim polohu na mape nekam jinam, tak tam se mi vsechny meritka nacitaji ok...  (ale jak jsem jiz psal, nemyslim ze je chyba v souboru map, protoze v app smartmaps se vsechny meritka nacitaji jak maji...)
  •  

Menion

nerozumím. Na screenshotech všechna měřítka výše uvedených map jsou v pořádku.

Viz screenshot - mám nainstalované čerstvě SmartMaps se dvěmi staženými mapami co jste psal, nic jiného. Situace je stejná jako v Locusu.



Pokud tedy ve SmartMaps vidíte něco jiného, pak jedině proto, protože se vám automaticky načetla mapa která leží od zmíněných map napravo. Víte co je to za mapu?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kodein

Tak oprava. Vlocusu se mi nenacitaji mapy tm 25-15 a tm 40-15...
  •  

Menion

Při najetí z TM40-15 přes Vsetín doleva na TM40-13 je chvilku bílo než se načte mapa TM40-13, to je chybka, měla by se rozhodně načíst dříve. Je tedy nutné trošku více posunout mapu do "vnitrozemí". Je tohle problém o kterém se tu bavíme?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kodein

Ano, presne ten problem. Obe mapy se nactou jen kdyz posunu ,,hodne" doleva a pak se vratim nazpet....
  •  

kodein

Ahoj menione. Chtel jsem se zeptat jestli tento bug bude v dalsi verzi opraven?
  •  

Menion

Zdravím,

nejdříve jsem chtěl napsat že je to moc malá chyba a že mám moc jiné práce abych se tím zabýval ale jelikož tyhle odpovědi moc rád nemám, tak jsem v tom nakonec doteď ležel a je to výrazně lepší. Záměrně nepíšu perfektní, ale věřím že dostačující.

Jediné co po updatu Locusu bude třeba na tvé straně, je ruční vymazání adresáře Locus/cache/maps/init , čímž dojde k přepočtu hranic map a detekce jestli je mapa vidět nebo není by měla být přesnější. Nechci tohle mazání dělat automaticky všem jelikož se to týká v podstatě jen Smartmap a bude kvůli tomu první start pomalejší.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kodein

Ok. Moc dik. Tvoje podpora v updatu locusu je super. dik
  •