Waypointy

Started by Raben1, June 15, 2015, 20:54:45

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Raben1

Prosím o radu, nějak si nevím rady s waypointy u keší.
Naimportoval jsem si do Locusu do jedné složky cca 100 keší a pak jsem u některých zneviditelnil některé waypointy (např. u multikeší, které mají několik Stage a já jsem již některé obešel, jsem tyto zneviditelnil, aby se mi na mapě nezobrazovaly a já je neobcházel znova).
Pak jsem si vytvořil nový seznam a část keší z prvního seznamu jsem do nově vytvořeného seznamu přesunul.
Bohužel jsem myslel, že po přesunu zůstane nastavení waypointů z předchozího seznamu zachováno, ale není tomu tak. V přesunutých keších jsou všechny waypointy neviditelné, takže celá předchozí činnost je nanic a můžu začít nastavovat nanovo.

Vytvořením několika dalších seznamů jsem chtěl vyřešit zrychlení načítání mapy, chtěl jsem zviditelnit vždy pouze jeden seznam s keškami (např. na sever, na jih... od bydliště) a další mít neviditelné a takhle si tyto seznamy přepínat.
Bohužel ani zde se mi nedaří. Pokud zneviditelním celý seznam klepnutím na ikonu před seznamem, seznam se sice zneviditelní, ale když ho znovu zviditelním opět klepnutím na ikonu, je seznam vidět, ale jsou vidět všechny !! waipointy u všech keší. Tzn. že nezůstane nastavení viditelných a neviditelných waypointů před zneviditelněním celého seznamu.
Dělám něco špatně, nebo je to takhle nastaveno?

A když už jsem u těch dotazů, jde někde nastavit, od jakého měřítka mapy se začnou zobrazovat waypointy na mapě? V c:geo bylo toto možné nastavit v závislosti na počtu keší aktuálně zobrazených na displeji. Pokud bylo na displeji např. pod 10 keší, zobrazily se i k nim patřičné waypointy, pokud jich na displeji bylo více, waypointy se nezobrazovaly.

Předem díky za odpovědi.
  •  

Michal

Dobrý den,

tak bohužel přesun bodu v Locusu znamená řetězec "skrýt > přesun > zobrazit", který nezahrnuje znovunačtení waypointů. Doposud nikdo z uživatelů takto detailní práci s přesouváním keší nevyžadoval. Doporučujeme tedy nejdříve roztřídění keší do složek a pak práci s nimi.

Skrývání a zobrazování keší na mapě se tedy rovněž týká keší jako celků včetně jejich waypointů, a proto skrytí/zobrazení celé složky skryje/zobrazí také všechny waypointy (pokud to takhle máte v nastavení > geocaching > automatické načítání waypointů)

Nastavení zobrazování waypointů podle měřítka lze změnit v souboru config.cfg, který najdete v kořenovém adresáři Locusu - "map_items_gc_waypoints_hide_till_zoom"
PR/support & UXW & copy, Locus team, Asamm Software, Prague
  •  

Raben1


Pochopil jsem tedy, že přesunem keše do jiné složky se všechny waypointy skryjí nebo zobrazí bez ohledu na jejich předchozí nastavení a stejné je to se skrytím a následným zobrazením celé složky. S tím tedy asi nic nenadělám a budu se s tím muset smířit, škoda. Chtěl jsem mít zobrazeny keše vždy jen v jedné oblasti a ne rozeseté po celé mapě. Jde to samozřejmě vždy vyřešit vymazáním celé sožky a novým načtením keší v blízkém okruhu, ale to už musím být online připojen. Takhle bych je měl uloženy v mobilu a jen přepínal bez nutnosti připojení.
Každopádně díky za odpověď.
  •  

Michal

Nemusíte mazat keše a znovu je stahovat. Jen prostě při jejich přesunu nebo skrytí se skryjí také waypointy.
PR/support & UXW & copy, Locus team, Asamm Software, Prague
  •  

Raben1

Nedá mi to, abych se ještě vrátil k tomuto tématu. To jsem opravdu jediný, kterému při geocachingu vadí, že nezůstane původní nastavení waypointů?
Donedávna jsem na geocaching používal c:geo a byl jsem s ním vcelku spokojen. Zde bylo možné založit několik seznamů s kešemi a buď zobrazit na mapě keše jen z jednoho zvoleného seznamu nebo všechny ze všech seznamů. Ale při těchto operacích zůstalo vždy původní nastavení waypointů v jednotlivých keších a to také zůstalo při přesunu keší z jednoho seznamu do druhého a i při aktualizaci keše z geocaching.com. Waypointy u jednotlivých keší bylo možno zneviditelnit zaškrtnutím políčka ,,Navštívené".
Pak mi někdo řekl zkus Locus, je lepší. Tak jsem několik měsíců používal Free verzi a byl jsem nadšen. Zakoupil jsem proto plnou verzi a jak objevuji nové funkce, které ve free verzi nebyly dostupné, začínám porovnávat. A první věc, která se mi nesedí je právě nemožnost zachovat nastavení viditelnosti waypointů u jednotlivých keší.
Dám příklad: V hlavním seznamu mám keše, u kterých jsem si nastavil již navštívené waypointy multikeší na neviditelné, dále jsem u vypočtených keší zneviditelnil waypointy ,,Původní souřadnice" a ,,Konečné umístění" – tyhle body jsou mi na mapě k ničemu, protože na nových (vypočtených) souřadnicích mám již ikonku keše s hvězdičkou a tyhle další dva waypointy mi akorát znepřehleňují mapu, a nakonec jsem ještě povypínal zobrazení některých nedůležitých waypointů u dalších keší (např. nedůležitá parkoviště, odbočky atd).
Takhle mám připravený seznam cca 100 keší v okolí bydliště v Čechách.  Pak jedu např. na Moravu a tady si stáhnu třeba 40 nejbližších keší. K čemu je mi pak dobré, že vidím seznam keší v Čechách, tak bych ho celý zneviditelnil a tím si zrychlil načítání mapy. Ale to nemůžu, protože by všechna námaha s nastavením waypointů u tohoto seznamu přišla vniveč při jeho opětovném zviditelnění po návratu domů.
A to samé platí např. o nočních keších. Chtěl bych si založit seznam, do kterého bych natáhl jen keše, které se loví v noci a pak jen tenhle seznam zobrazit na mapě. To bych ale musel zneviditelnit hlavní seznam, protože bych ty keše ze seznamu nočních na mapě nenašel. Ale já nemůžu hlavní seznam vypnout, protože ztratím pracné nastavení waypointů v něm.
Opravdu pro mě postrádá smysl, že nezůstává nastavení zachováno při zneviditelnění a opětovném zviditelnění seznamů. Vždyť pokud chci vidět všechny waipointy, pak je tu na to samostatná ikona. A to samé platí o přesunu keší mezi seznamy. Je mi divné, že to nikomu, kromě mě nečiní žádný problém nebo tuto možnost používám jenom já? Určitě to nikomu dalšímu nepomůže?
A ještě jedna poznámka. V c:geo byla u ikony keše, která obsahovala nějakou mojí poznámku, zobrazena malá tužtička. To také nebylo špatné, hned na mapě bylo vidět, jestli jsem si ke keši něco důležitého nezapsal.

  •  

Menion

Zdravím,

když si tak podruhé tu slohovou práci čtu, tak se taky divím že se waypointy nepamatují. Zajímavější je navíc, že cca 40% Locus uživatelů jsou geocacheři (tedy tak 200.000) a na tohle si snad nikdy nikdy nestěžoval :).

Zkusím se na to v blízkých týdnech podívat. Ale varuju, přestože to dává smysl, celý systém jak ho mám psaný, tomuhle řešení vůbec nenahrává, takže to bude vyžadovat větší zásah aby to +- takhle fungovalo. Neslibuju že se povede, ale slibuju že to zkusím.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Raben1

Zdravím,
no omlouvám se za slohovku, trošku jsem se rozepsal, chtěl jsem jen trošku podrobněji popsat problém tak, jak ho vidím já.
A že tento problém ostatním geocacherům nevadí, tomu také nerozumím. Buď nevyužívají všechny výhody Locusu, nebo se s tím prostě smířili, protože si myslím, že většina také přešla z c:geo, kde tohle byl takový standard.
Každopádně díky moc alespoň za příslib a za snahu.
  •  

HorLenka

Přidávám se k Raben1, taky bych pamatování skrytých a zobrazených waypointů ocenila.

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk

  •  

Raben1

Protože se to týká také waypointů, vkládám svůj problém sem, ať nemusím zakládat nové vlákno.
Zvykl jsem se používat řešitel multikeší při hledání multikeší. Teď jsme si ale všiml (nemůžu dát ruku do ohně za to, jesti to takhle bylo už dříve), že se při použití řešitele děje toto:
v multikeši si zobrazím všechny waypointy (stage, které je nutno obejít k získání indicií pro výpočet finálky), přejdu k 1. waypointu (1. stage), tady najdu indicii, spustím řešitel, zadám do něj indicii a vrátím se zpátky do Lucusu na mapu. Tento nalezený waypoint (stage) si zneviditelním, abych viděl, které stage již mám nalezeny a které mi ještě zbývají. Přejdu k 2. waypointu (2. stage), najdu indici, spustím řešitel, zadám 2. indicii a opět se vrátím zpět na mapu Locusu. Když si ale tady chci zneviditelnit další nalezený waypoint, zjistím, že jsou opět všechny viditelné!! Zkoušel jsem to několikrát, zneviditelnil jsem v multině třeba 5 waypointů, ale jakmile spustím řešitel multikeší, zadám proměnnou a vrátím se zpět na mapu Locusu, jsou opět všechny viditelné!! Tzn, že nezůstává zachováno předchozí nastavení viditelnosti waypointů.

Nevím kde se to zpětné nastavení děje, jestli je to věcí řešitele multikeší nebo Locusu, ale je to docela otrava, zvlášť  když má multina více  waypointů.

Předem díky za odpověď
  •  

Menion

Zdravíčko Rabene,

akorát včera jsem začal řešit http://help.locusmap.eu/topic/waypoints-not-always-saved#comment-23923 a jelikož jsem nakonec musel dost kódu kolem waypointů přepsat, vzpoměl jsem si i na tebe ohledně pamatovánísi stavu waypointů. Takže snad v příští verzi.

Ohledně nového problém s add-onem - uvidíme po updatu. Možná to moje "přepsání" vyřeší i tento problém.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Raben1

Ahoj menion, 
chci ti touto cestou poděkovat za přepracování waypointů. Po aktualizaci na novou verzi šlape vše tak, jak jsem si to představoval - tzn. skryté nebo zviditelněné waypointy u jednotlivých keší zůstávají v původním nastavení i po skrytí a následném zviditelnění celého seznamu. Paráda. 8) Určitě to dalo dost práce, takže ještě jednou díky a doufám, že to ostatním při geocachingu také pomůže.

PS: Problém s řešitelem multikeší se updatem na novou verzi sice nevyřešil, ale to už je jen třešnička na dortu a určitě se to taky někdy povede ;)

Měj se krásně.
  •  

Menion

Perfekt, to rád slyším. No trošku jsem si u toho hlavu vařil ale nakonec to snad Locus nikterak nezpomaluje a též věřím že to bude užitečná věc! Takže ať slouží
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Raben1

Ahoj,
tak jak vidím, ve verzi 3.15.2 je vráceno zobrazování waypointů zpět na původní variantu. Zrovna to, co jsem si tak chválil, je zase zpátky. :'(   Co se stalo? Já jsem žádný problém neobjevil !  :-[
  •  

Menion

Nic se nestalo, vše by mělo fungovat stejně. Zkus popsat co ti nejde.

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Raben1

Ahoj,
v podstatě je to stejné jako dřív. Když si u keše skryji některé waypointy a pak zneviditelním a opět zviditelním celý seznam, tak jsou všechny waypointy - i ty co jsme si předtím skryl - opět viditelné a veškeré nastavenování přijde vniveč. To ve verzi 3.15.0 už fungovalo jinak (nastavená viditelnost waypointů zůstávala i po vyp a zap celého seznamu) - jak jsem psal 28.1. Teď je to jako dřív. Měl jsem za to, že v tom byl nějaký problém - v popisu verze 3.15.2: chg: added state of geocache waypoints (visibility) to backup.
  •