Bug?: Geocaching log + foto

Started by vlakx, January 25, 2015, 17:51:36

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vlakx

Zdravim,
dnes som skusil prvy krat lognut geocache z Locusu s prilozenou fotkou... Fotku som pridal cez + a zvolil som standardnu aplikaciu pre kameru, odfotil som a potvrdil ... vyplnil info a uploadol
ale fotku uploadlo tak ze cast je cierna vid prilozene foto...

mam Galaxy S5 Android 4.4.2 nerootnuty, standardny stock rom Vodafone DE
  •  

Menion

Zdravím,

díky za report. Tohle by se samozřejmě stát nemělo. Mohl bych tě požádat o originální obrázek který posíláš? Zkouším to s některými svými, ale bohužel kýženého efektu nejsem schopen dosáhnout. Děkuju
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Lugen

#2
Také se mi děje, levý horní roch se posune po úhlopříčce, doplní se černou, fotky jsem přidával z galerie...
https://d1u1p2xjjiahg3.cloudfront.net/3101fc52-32d5-4354-83c2-e651a7caf8fd_l.jpg
https://d1u1p2xjjiahg3.cloudfront.net/6c8133ad-aecd-4340-b85e-a01bd16b3d10_l.jpg
  •  

Menion

Zdravím Lugene,

jak jsem psal, můžeš mi ty nebo někdo s tímto problémem, poskytnout originální fotku kterou přikládáte k logu? Protože já co zkouším, tak všechny fotky které přiložím se odešlou v pořádku. Takže jestli náhodou není nějaký problém v poměru stran nebo velikosti, kterou už locu nezvládne korektně zmenšit. Děkuju
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Lugen

  •  

Menion

Tak to vypadá, že po celkem dlouhé době bude chyba konečně opravena :). Děkuju za pomoc, foto pomohla!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Lugen

Tak supr ;-) ja dekuji za opravu a tesim se na novou verzi :-)
  •  

Condor

Zdravim :-)
Pridavanie a odoslanie foto priamo z locusu je super moznost no ma to jedno ale.... preco to nepouzivam alebo len nudzovo.

Staranka geocaching automaticky zmensuje foto na uz aj tak dost male rozmery 640 px × 480 px (v dnesnej dobe r. 2015 to uz je male aj na mobil) ale je to proste tak. Zachova Exif / meta data.

Otazka:
Preco locus zmensi foto na este mensie rozmery (to uz je ako postova znamka  :D) na rozmer 408 px × 306 px (preco prave 408x306? 400x300 by som snad pochopil) a zmaze Exif / meta data?

Je na to nejaky dovod preco to tak je? Snad nie uspora dat alebo nejaky iny dovod?

Navrh a prosba (ak to je mozne):

Zmenit nastavenie locusu tak aby ak uz zmensuje tak nech vyuzije max rozmer povoleny GC a to 640 px × 480 px a zachova Exif data.

Dakujem za odpoved a pripadnu zmenu.
  •  

Menion

Zdravím,
na problém jsem dočista dočista zapoměl, omluva.

Aktuálně Locus zmenšuje obraázky vždy tak, aby velikost obou stran byla menší než 512 px kvůli šetření místem v databázi. Nicméně souhlasím, že je to skoro moc. Takže jsem to upravil aby se ukládali obrázky tak, že jejich nejmenší strana bude minimálně! 512 px.

Exif data jsou nicméně horší. Geocaching umožňuje posílat jen surová data obrázků, nikoliv metadata jako exif hodnoty, takže tady nepomůžu.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •