waypoints.db vs mapitems

Started by roze, January 23, 2015, 00:13:42

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Mám ustálenou množinu cca 20 tisíců bodů (v rámci ČR), kterou se mně nechce importovat do waypoints.db (minimálně kvůli nutnosti synchronizace mezi dvěma zařízeními a velikosti waypoints.db).
Myslel jsem si, že to vyřeším nahráním GPX do mapitems.
Je to rozumné řešení?
Nebo mám raději těch 20 tisíc bodů importovat?
Nebo mám těch 20 tisíc bodů  rozseparovat (třeba po krajích) a dát pak jednotlivé soubory do mapitems?
Díky za radu.
  •  

roze

Těch 20 tisíců bodů mám v GSAK databázi, vzpomněl jsem si, že pro Locus existují GSAK/GeoGetí pluginy  ;)
Takže body už v Locusu vidím  :)
Ale měl bych stejně dotaz... ty body (http://archaikum.cz/gc/wm_czech_geodetic_points.php) jsou v GSAKu namapovány jako určité typy kešek => v Locusu tedy 'chytnou' automaticky ikony kešek.
a dotaz zní...mám možnost v Locusu ovlivnit vzhled/zaměnit např. ikonu Traditional Cache ?
  •  

Menion

Odkaz na stránky Zdeňka Nejedlýho? Vtipný, téměř spolužák :)

Nicméně osobně nedoporučuju ani moc zkoušet 20 tis. bodů přes map items. Když už tak opravdu rozdělit například po tisíci kusech, a načítat jen co je třeba, pak nebude žádný problém. Záleží kolik taky obsahují informací ale pokud jsou listingy delší, může to s pamětí zamávat pěkně.

Ikonky pro geocaching modifikovat lze, nicméně lze je změnit jen globálně, tzn. pokud by jsi mezitím používal Locus i na klasický geocaching, budeš je mít změněné i tam. Nicméně stručnější postup jak na to je zde: http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:customization:geocaching_icons . Není to zcela triviální záležitost, takže kdyby něco nešlo, hned piš.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

#3
Zběžně jsem se na ten návod na customizaci ikon díval a připadá mi to jasné.
Snad jen přeci dotázek...
pokud bych chtěl modifikovat jen ikonu pro Traditional Cache, tak mně stačí do toho baličku s ikonami, na který se odkážu parametrem geocaching_icon_pack, dát pouze a jen tu modifikovanou ikonu pro type_tradi.png?

  •  

Menion

jop. Ikony které v balíčku nebudou, použijí se defaultní přímo z Locusu
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Tak customizaci defaultních ikon mám provedenou  :).

A ještě k těm map items...
píšeš  opravdu rozdělit ... a načítat jen co je třeba
měl jsem za to, že Locus vždy načte vše, co je ve složce mapitems - ať je tam soubor jeden nebo dvacet.
Jak jsi to myslel s tím načítat, jen co je třeba?

Díky za trpělivost s mými dotazy.  ;)
  •  

Menion

trpělivost - v pohodě.

Zkoušel jsi do Locus/mapItems umístit více souborů? Případně udělat jeden podadresář a do něj taky nějaké soubory? Doporučuju zkusit, je to docela "mocná" věc.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

#7
Náčelníku, náčelníku, ty jsi strašný dobrák  ;) (myslím v nejkladnějším slova smyslu) ...
takové šťouraly jako jsem já, je třeba odkazovat na dokumentaci - http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:screens:items_screen  ;)
Přísahám ale, že jsem manuál četl ještě předtím než jsem Locus koupil  :D
sílu mapitems jsem v té době nedocenil, dokumentaci k mapitems jsem teď přečetl, více položek a složek v 'mapitems' jsem si zkusil ... a není to fakt špatné :-)
Ale zase mám dotaz... pokud si třeba aktivuji 2 nebo více souborů v  mapitems, tak mají na mapě stejnou ikonu (hnědá ikona dočasného bodu s 'i'). Odlišit body z jednotlivých souborů v mapitems  na mapě pomocí ikon asi nelze, že?

a připomínky:
- v manuálu je 'If item will be loaded, it's name will be colored by red' - to už asi neplatí, teď se mi barví pozadí položky se jménem (to je ale podle mně daleko lepší)
- dole na stránce http://www.locusmap.eu/cs/ máte odkazy 'Začít' a 'Podpora' - ani jedna nefunguje - jedna vrací 404 a druhá nic - nebo je chyba u mne?
  •  

Menion

:)

zkus pokud máš například body.gpx a trasy.gpx, přidat obrázky body.png a trasy.png. Nezaručuju ale mohlo by to fungovat :)

A stránky - díky, nicméně akorát stránky předěláváme takže nefunkčnost teď nevadí.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

#9
body.gpx v kombinaci s body.png ve složce mapitems mi fungují
díky za radu
  •