Filtr nalezených bodů

Started by roze, January 08, 2015, 22:03:07

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Locus používám hlavně na waymarky, resp. i jako nástroj pro evidenci a nález kandidátních waymarků.
I pro waymarky funguje v Locusu mechanismus označování nalezených, export nalezených pomocí plugin fieldnotes, ale teď jsem narazil na problém, když jsem si chtěl vyfiltrovat ve složce s waymarky všechny nalezené.
To asi nejde, že? Podobně toto asi musí platit pro kešky, co?
  •  

Menion

No filtr v seznamu bodů znáš? Tam je možnost filtrovat nalezené keše. Nicméně nejsem si teď zase jist jestli se waymarky chovají stejně jako kešky. Pokud ano tak by to mělo fungovat.

Jak vypadá tvůj filtr pro body ve složce ve které jsou nějaké waymarky? Má dvě záložky kde ve druhé jsou dvě tahátka na obtížnost, terén a nějaké zaškrtávací podtím?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

#2
Tak poslušně hlásím, že filtr na waymarky funguje (alespoň ten, co jsem potřeboval - tj. nalezené/nenalezené)  :) .
Dokonce to funguje i na složkách, ke mám waymarky-kandidáty.
GPX pro waymarky-kandidáty exportuji z GeoGetu ve formátu PocketQuery. A pak filtr v Locusu funguje.

Dotaz jsem vznesl, když jsem filtr chtěl uplatnit na složce, která nevznikla z GPX ve formátu PocketQuery a pak Locus nabízí pouze filtr dle jména. Ale to je logické.
Takže díky za radu a nakopnutí..


  •  

Menion

no aby tam byl ten příslušný filtr, je třeba aby se bod choval jako "keš". Takže pokud chceš dělat body v terénu, doporučuju využít například tenhle add-on https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.jerabekjakub.locusaddon.newgeocachepoint , který byl měl umožnit právě vyrábět nové "keše" rovnou v Locusu
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Díky za ten adon 'newgeocache'.
Měl bych ještě dotázek k těm filtrům... pokud už mám vyfiltrovanou množinu, tak by mě někdy zajímal počet bodů v tom filtru. To z Locusu asi nedostanu, že?
Pomáhám si nouzově tak, že množinu vyexportuji do CSV a pak je to jasné - co řádek, to bod.
  •  

Menion

no možná méně krkolomně než to děláš teď ty ale stále nic moc.

Seznam bodů, nahoře mám například 0/700 ( 0 zobrazených / 700 celkem), zapnu filtr, vrátím se zpět a zobrazím vše na mapě a ukáže to třeba 600 / 700. Takže jich je jen 600 v seznamu po odfiltrování. Možná by stálo za to, to číslo 700 při zapnutém filtru rovnou změnit na těch 600 ... promyslím
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Hmm, sorry, ale nejsem si jistý, zda jsem náčelníka pochopil ...
mám ve složce 1987 (aktuálně 1980 k zobrazení)
vyfiltroval jsem cca 80 nalezených a teď mám dát zobrazit na mapě?

Ale já mám cca dalších 15 složek s různým počtem zobrazených bodů (většinou cca 50 km okruh od aktuálního místa).
Mě šlo o zjištění počtu vyfiltrovaných bodů jen z jedné složky.
Ale určitě jsem ojedinělý případ  ;) a navíc tahle zjištění dělám velmi málo kdy a ten export do CSV mi nevadí.
Takže mě šlo spíše jen o ujištění, že pro mě neexistuje jednodušší řešení.
Rozhodně tohle je prkotina a nenech se tím prosím rušit při řešení toho co mě opravdu zajímá http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=4339.0


  •  

Menion

ten filtr chápu .. uvidíš sám v další verzi, přidal jsem jedno číslo nahoru do horní lišty.

Ohledně topicu co t zajímá ... jo to je na o hodně déle. Ani si netroufám říci, že to bude letos byť částečně zrealizované.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Quote from: menion on January 20, 2015, 14:13:39
ten filtr chápu .. uvidíš sám v další verzi, přidal jsem jedno číslo nahoru do horní lišty.

No, ale ono to číslo/počet vyfiltrovaných bodů tam je :-)
ale zobrazí se teprve potom, co mám zobrazený filtrovaný seznam a následně stisknu tlačítko klič+šroubovák


  •  

Menion

no tohle je zase něco jiného. Tlačítko "nástroje" zapne multi-výběr a číslo nahoře pak zobrazuje počet vybraných bodů nad kterými lze pak vykonat nějakou akci.

Uvidíš v další verzi, pak kdyžtak pořešíme dále.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •